Stahování předkožky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
330
18.9.09 11:37

stahování předkožky

predem se omlouvam jestli uz tu toto tema je ale pri vyhledavani mi to nic nenaslo a ja nemam cas to hledat protoze me malej nenecha. :roll:
muj problem je v tom ze jsem malyho tento tyden prehlaslila k jine doktorce protoze me k ni vsichni z manzelovi strany tlacili ted kdyz jsme se prestehovali tak jsem ho prehlasila. ale dneska jsem s nim u ni byla a delala mu vstupni prohlidku a pretahovala mu predkozku nasilim az zacal brecet. rekla mi at to delam taky coz v zadnem pripade nebudu. ale hlavne malej ted za mnou porad chodi drzi se v rozkroku a rika auau. nevim co mam delat a co si o tom myslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37346
18.9.09 11:55

Názory se různí, dneska se spíš většina pediatrů kloní k tomu nepřetahovat až do kdovíjakého věku … zeptej se kdyžtak tady: http://www.prozeny.cz/…detsky-lekar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9134
18.9.09 12:15

Mám dva kluky, tak jsem se hodně zajímala a definitivně z toho vyšlo, nešahat, napřetahovat, pokud bude problém,řešit dětským urologem, nikoli drastickým praktikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
18.9.09 12:17

Ahoj,
každý lékař k tomu přistupuje jinač.
Moje doktorka se řídí tím, že do roka se nemá přetahovat a od roku se o to má pohoušet, ale jen z lehka a hlavně né násilím. Malému to nejde vůbec přetáhnout a doktorka mi tvrdí, že se to samo časem uvolní, že nemám s tím plašit. Pokud nemá žádné problémy, tak se to prý neřeší do určitého věku, myslím do tří let.
Hlavně nepřetahuj násilím, můžeš mu více ublížit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
18.9.09 12:44

brre SZ :wink:

k tématu, jsem zá:,–(ně proti násilí v tomhle, taky si myslím že to jedině může nadělat víc škody. a dr. bych asi kopla do holeně, ale není to porvé co něco takového slyším 8O 8O co si ti dr. o sobě vůbec myslí :evil:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
18.9.09 12:55

Nechat být,můj syn má 10 let,přetáhnout předkožka mu vůbec nejde,má prý čas pokud mu čurání nedělá problém.To mi řekl primář na chirurgii.Další kontrolu máme ve 12 letech.

• Citovat
  • Nahlásit
354
18.9.09 12:57

Hmm, to je super. 8O To bude asi malý k paní doktorce chodit moc rád, když se mu takhle představila… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8297
18.9.09 13:35

Teda dr kopnout ne do holeně, ale kamsi :evil: Chudák malej, drzost některých praktiků nezná mezí.

Nepřetahovat, nesahat.
Když ho to teď bolí, tak by mohl pomoct odvar z dubové kůry nebo z řepíku, zřejmě se vytvořili trhlinky, které je potřeba zatáhnout, aby se rychle zahojili.
A možná chladivý obklad?
Ať je brzy líp. A upřímně, po tomto bych k dr už nešla…

A předkožka by se měla sama uvolnit vlivem hormonů, pokud se dělají záněty, tak se uvolňuje pomocí masti obsahující ty hormony. Dokud není problém, není potřeba přetahovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
18.9.09 13:42

dekuju za nazory nevim co mam delat protoze manzel je posedlej myslenkou ze je ta doktorka uplne dokonala on k ni chodil taky a jedine co mi na to rekl bylo ze to tak dela vsem. no hruza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
505
18.9.09 14:28

Ahoj, v roce a půl naše doktorka také malému přetáhla pžedkořku. Říkala, že to bylo nutné, že už tam měl hodně mazu. Nejhorší byly čtyři dny po přetáhnutí. Malý řval bolestí při čůrání, jakmile měl čůrat letěl ke mně s velkým pláčem a tulil se ke mně. Dělala jsem heřmánkový čaj a v tom mu ho máčela, heřmánek je protizánětlivý. Doteď se nemůžu rozhodnout, zda mu to po koupání přetahovat nebo ne, když už to doktorka udělala. Jsou různé názory na to. Ale si říkám, že když už se to bohužel stalo a protrpěl to, tak asi raději budu přetahovat, aby se mu ta kůžička nesrostla a musel zase někdy tímto projít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
18.9.09 14:47

Taky máme takovou „šikovnou“ doktorku. Není se co divit…, když k ní chodil i tvůj muž, tak je jasné, že je to ta stará škola, která si jede stále po svém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14079
18.9.09 14:52

Podle naší dr. rozhodně nepřetahovat. Maximálně zkoušet při koupání lehce jak to samo povolí. Násilným přetáhnutím by se mohly udělat trhlinky a pokud se to nebude neustále přetahovat, mohlo by to prý i srůst.
U Matýska jsme to takhle nenásilně praktikovali a teď už má skoro úplně přetaženo bez jediné slzičky a k doktorce chodí s radostí (pro obrázky :roll: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
505
18.9.09 14:57

Ale zapomněla jsem dodat, kdyby druhé dítě byl chlapeček a po zkušenostech s prvním, v žádném případě nenechám doktorku přetáhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
18.9.09 15:01

Myslim, ze by osetrujicimu lekari mel verit rodic, ktery jej s ditetem navstevuje, a hlavne dite. Nam dr. (mimo jine taky starsi rocnik) odmitl propichnout ucho na nausnici 4lete dceri a poslal nas na nastreleni s oduvodnenim, ze je dcera uz velka a ztratil by jeji duveru. Pritom mimima picha v pohode a bez problemu. Nechali jsme nastrelit bezbolestne a bez komplikaci. Dcerka prestoze je casto nemocna, tak se k nemu vzdy tesi a sama od sebe mu maluje obrazky…
Syn ma taky uzkou predkozku, ne prilepenou, ale hrozne uzkou, takze mame lehce sami zkouset pri koupani…
Zkus si s manzelem bez emoci promluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
18.9.09 22:23

Naše Dr. zastává názor do 3 let nepřetahovat, pak se uvidí, do 5 let to musí být vyřešeno, jinak plastika. Našemu malému předkožka přetahovat nešla, tak jsme to nechtěli dělat násilím. Na začátku prázdnin (2 a půl roku) se mu udělal strašný zánět, pindíka měl jak bambuli, jezdili jsme denně do Vinohrad na výplachy (hrůza!) a máčeli v heřmánku, pak 6 neděl masírovali 5krát denně kortikoidovou mastí. Pak to přetáhnout šlo, ale rozhodně ne hladce. Na příští kontrole ve Vinohradech pan doktor pečlivě přetáhl, vyčistil, syn další tři dny při každém čůrání řval bolestí. Na další kontrole zjistili, že mu pan doktor násilným přetažením udělal dvě praskliny, které se zahojily jizvou, přetahovat opět nejde. Dostali jsme opět kortikoidovou mast a poslední tři týdny šance. Jestli to pak nepůjde přetahovat, čeká nás plastika. Možná kdyby to udělali rovnou, ušetřili by nám starosti a malému bolest. Odborný názor chirurgů z Vinohrad - do 2 let vůbec nepřetahovat, mezi 2 a 3 rokem řešit jen u dětí, které mají problémy (náš zánět), jinak až ve 3 letech. Tak nevím, máme ještě sedmiměsíčního, takže stejně si musím vyřešit, jestli přetahovat nebo ne.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat