Starý sporák Mora - vyhodit, nebo vyčistit a prodat?

52
30.7.13 13:04

Starý sporák Mora

Přeji hezké odpoledne,

vlastním starý sporák Mora po mých rodičích, cca 25 let starý. Plánuji letos novou kuchyni a ten starý sporák tam nechci. Přijde mi ho líto jen tak vyhodit, když perfektně funguje, a tak zvažuji, jestli má smysl ho vyčistit a prodat někomu na chalupu. Co si o tom myslíte? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23420
30.7.13 13:07

Já bych ho určitě nijak nečistila. Zkus ho nabídnout a když bude zájem tak si ho určitě vyčistí sami, je to pak škoda práce až ho povezeš na šroťák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
30.7.13 13:16

Zas čistý se bude lépe prodávat, ale sama bych se s čištěním též nes.rala, přesně jak píše Aspera, bylo by mi pak líto zbytečné práce. No a prodat do šrotu by šel taky, kolik že stojí kilo železa? Jestli by to nakonec nehodilo úplně stejně jako prodej někomu na chatu :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
30.7.13 13:19

.

Příspěvek upraven 03.02.14 v 17:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
30.7.13 13:26

Já jsem tak 3-4 roky sporák vůbec nečistila (jsem líná a nesnáším čištění) a na pravé straně sporáku je silná vrstva mastnoty a mřížky též. Tak aby to nebylo blbý to prodat silně znečistěné. Zkusila jsem čistit mřížky, ale jsem spíš jednu půlku zničila, když jsem použila mosazný rejžák. Nic jiného na připáleniny neplatilo, ani spešl. čistič mastnoty. Po té zkušenosti si říkám, jestli by nebylo lepší se na to vybodnout a dát ho do šrotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50165
30.7.13 13:30

Hoď ho na Aukro od koruny ;) Vyčistila bych natolik, aby na fotkách nevypadal, jak když z něj teče mastnota, ale nevěnuj tomu tolik času, abysis pak případně rvala vlasy, kdyby se prodal jen za tu korunu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
30.7.13 13:38

@ufounicka čistím troubu tímhle a bomba, http://www.novaks.cz/…y-500ml.aspx nastříkáš, necháš přes noc a pak jenom setřeš. Používám i na mřížku od grilu - paráda. Ale jak píše ugluk - hodila bych na aukro od 1,– osobní převzetí a trochu bych ho vydrbala aby vypadal hezky na fotce a je to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
30.7.13 13:45
@ufounicka píše:
Já jsem tak 3-4 roky sporák vůbec nečistila

wow.. 8o já jsem tedy taky líná uklízet, ale oproti vám jsem absolutí břídil. :D

Jinak já když něco pordávám, tak to vyčistím přiměřeně, pokud je věc podána, to to ještě dovyglancuji. :D

Musím ale říct, že staré Mory jsou snad nej. :) :D I když teď si tchýně pořídila indukční, super drahý.. a ten je také super, ale ta cena.. a hlavně výměna veškerého nádobí.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50165
30.7.13 14:02

Mám starou Moru a teda hrůza hrůza, sice funguje, ale blbě se čistí, náhradní díly se na to skoro nedají sehnat… takže když byla v novém bytě taktéž mora, nemilosrdně jsem ji prodala (na Aukru se nakonec vyšplhala na pětikilo, ale byla o dost mladší než zakladatelčina), pořídila indukci (superdrahá rozhodně nebyla) a vařím na ní ve smaltovaných hrncích ještě po babičce, co zažily i tu prapůvodní Moru :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
30.7.13 14:05

@ufounicka proboha 8o 8o 8o 8o ty čuňo 8o 8o jak to sneseš pracovat na tak zašpiněným sporáku? a co ti na to říkal tvůj drahá polovička? tot to nevadilo ani jemu? 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
30.7.13 14:10

Špatně jsem se vyjádřila s úklidem. Moc jsem ji neuklízela, když jsem vědela, že se ji jednou zbavíme. No a po letech nadešel ten čas. Vždy jsem umývala tu plochu, ale už nikoli boky a mřížky. Vyzkoušela jsem různé přípravky na čištění. Dokonce jsem tu lakovanou litinu mřížky nenávratně zničila. Měla jsem je cca 10 dní ve vodě s přípravkem na odmaštění, moc to nepomohlo, tak jsem vzala mosazný rejžák a šlo to, akorát cenou je silně poškrábaný povrch. Prostě připáleniny nejdou sundat jemným způsobem. Asi ji radši dám do šrotu, i když mi bude líto ji vyhodit. Chtěla bych indukci, ale příteli se to nejeví moc ekonomické. Máme jen 2 hrnce na indukci a ty si taky pamatují komunismus. Jinak máme teflonové a titanové. Navíc nemáme 3f zásuvku, což je převeliká škoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
30.7.13 14:12
@jitkabokule píše:
@ufounicka proboha 8o 8o 8o 8o ty čuňo 8o 8o jak to sneseš pracovat na tak zašpiněným sporáku? a co ti na to říkal tvůj drahá polovička? tot to nevadilo ani jemu? 8o 8o

No co, tak umí vařit narozdíl od nás břídilů tak, aby to nezašpinila 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
30.7.13 14:24

@ufounicka jjj nic ve zlým, jen jak jsi popisovala žes to 4 roky pomalu ani nemyla tak mě to zarazilo 8o fakt je že ty starý sporáky jak měly ty mřížky každou zvlášt tak to byl masakr je udržovat čistý. no už bych ho taky nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
30.7.13 14:42

Prostě když vím, že tu věc vyhodíme tak za 2 roky, tak ji už moc nečistím. Jen udržuji minimální hygienu. Akorát ze 2 let jsou najednou 4 roky, protože jsme šetřili na novou kuchyň. Navíc u nás doma je šílená prášivost. Teď to utřu a za 3 h můžu znova a to nemluvím o otevřených oknech. Prostě je to fakt hrůza. Tak abych se z úklidu nezbláznila, tak uklízím jen každý týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
30.7.13 14:43

Já mám podobný případ, mám sporák gorenje, starý 4 roky, sklokeramická varná deska, elektrická trouba 14 programů. Dělali jsme novou kuchyň a pořídili sporák vestavěný. Taky je mi líto tenhle vyhodit, dali bychom ho za odvoz (poslat poštou si nějak nedovedu představit, ale možná, že by to šlo třeba přes PPL :nevim: )

edit: tak já ho asi hodím na aukro, jak to tu tak čtu, dík holky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama