Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Wani píše:
Pžiznám se, že osobně nechápu tu posedlost některých chlapů dát za každou cenu jméno synovi po sobě
tomu se říká ego, obvykle
nebo někdy to může bejt i to že " v jejich rodině se to tak dělá"…do jaké míry je to ego, to nevím
muž nic takového nechtěl, i kdyby chtěl, rychle bych jej hnala
ale nic proti ničemu, v tomto kulturním prostředí je to jistá tradice a i hrdost, ovšam mít vícero dětí / synů/ po sobě pojmenovýanch stejně / po sobě/ je již zcela jiný level ega ![]()
@Lara Farseer píše:
@pe-terka„Tatínek“je nehorázný idiot a po tom, co mi v druhém měsíci těhotenství nechutně nadával, že mu údajně syna týrám (je problémový, řešíme s ním dlouhodobě potíže ve škole, zpaojuje se do šikany, fláká školu, chodí na terapii) jsem s ním přestala jako dcera chtít mít cokoli společného a komunikaci omezuji na zákonné minimum jako pěstounka k biorodiči svěřených dětí…
tak to máš 1000 % pravdu, neskutečný ho.ado! Zasloužíš si respekt a uznání, ptž jsi na sebe vzala hodně těžký úkol
Pokud otci babička s dědou naslouchají, je jasné, po kom tatíček je a kdo si ho vychoval
Ale na to se vykašli, jejich tupost.
Přeji ti (vám oběma s partnerem) vše nejlepší a hodně síly a trpělivosti v péči o vlastní i „nevlastní“ děti
At se daří ![]()
Takové dítko pak jde do školy a nese si sebou celý vláček traumat, paní učitelka něco po něm chce a helemese další trauma a společnost po něm později chce práci a máme zde 22 dalších traumat
a nedávno jsem tam měla paní, která měla zase trauma z toho, že se pokoušela učit ve škole, která slibuje dětem " no trauma" a děti jsou tam rovnocenní partneři a samy si určují jak a co se učí…dítě je pro učitele partner…paní totál šuviks z nevychovaných dětí, které jí na férovku ignorovaly nebo poslaly do pr / doslova / a už tam nevkročí
za chvíli budeme společnost plná traumat a jen se budeme předhánět čí trauma je větší…heč
/ typické pro bohaté společnosti, kde se lidé mají reálně dobře /
to pak nechci vidět ta traumata až se něco reálně podělá ![]()
@Borrealis Pokud je to dlouhá tradice, tak tam to dokážu pochopit, pokud s tím partnerka souhlasí, ale v mém okolí jsem častěji viděla model, kde to rodové jméno nebylo ![]()
@Lara Farseer Ty jo, to je rodinný příběh - dlouho jsme neslyšela tak náročnou rodinnou situaci. Ještě ta smrt brášky do toho
. No, moc držím palce, aby se už obrátilo na celou rodinku štěstí a aby se vám dařilo. ![]()
@Lara Farseer
je to podpásovka, bez debaty
neuvažujete o změně jména?? ![]()
@Borrealis píše:
@pe-terkano jeje, tzv výchovné principy pražské kavárny… jedno nebo dvě děti, ve vyšším věku, někdy od různých tatínků takže harmonogram co kde kdy a u koho dítě bude, a hlavně dítko ani peříčkem, protože trauma voe…celoživotní trauma…z toho že je dítě předávano jako balík sem a tam trauma není, ale z plácnutí přes zadek ve dou letech je trauma jak…a k tomu máme předoporodní trauma, porodní trauma a poporodní trauma žáno…
a po pár letech psycholog, další psycholog, škemrání o diagnosy a mlácení papírama na hlavu / dítěte/ o učitelku, protože si
taky mám své zkušenosti, a tenhle typ / nemusej bejt jen z prahy, ale často jsou / je docela signifikantní i v jiných sférach, nicméně bude vám hodiny mlátit o hlavu jak že se správně vychovávají děti…
dovolila po harantovi něco chtít, a to se v kavárně nenosí, harant je posvátnější než krá – va…a jen tak a nikdy jinak až na věčné časy
Ono je to téměř pravidlo, že zákony a společenskou morálku určují pokrytci, kteří si danou situaci na vlastní kůži nevyzkoušeli. Nebo ano, ale jen tak zlehka, z rychlíku a za dostatečného mediálního humbuku.
Anebo si morálku přetvoří podle své pokřivené optiky. Viz 4 tatínci ok, plácnutí děcka po zadku - hrůza.
Bylo by mi to fuk, kdyby neměli skrze moc, postavení a média tkový vliv.
@pe-terka
No, děda mu to tolik nežere a babička… mě má ráda, ale je to její syn a vždycky bude no…
Jinak si myslím, že on moc spokojenej není… je mu 55, nic nedokázal, opustil svý děti, na sobě má exekuce za asi 3 000 000, parazotuje na svejch starecj rodičích…
A já se na babičku nezlobím, je už hodně stará, hodně dá na mužské v rodině, měla ráda mýho brášku, ten jedinej jí dokazál před otcovými manipulacemi ochránit… On amě má ráda, ale bohužel mu asi věří tu špínu, co na mě kydá, je to složitý,,,
Jinak moc děkuju, zvládáme to, mám hlavně super teď už manžela, neznám chlapa, kterej by do toho jen tak šel ![]()
@88marie88
Njn, co se dá dělat. Od otce jsem se už odpoutala, takže to neřeším, jen ty naschvály, co mi dělá, hodně proti mně štve toho mladšího, ve finále škodí hlavně jemu… Nejhorší byla bráchova smrt -sebevražda, ale to už je šest let a i když to nepřebolí, dokážu s tím žít. Jinak se to už obrátilo, s přítelem jsme se po 13 letech vzali, čekáme miminko, máme po rekonstrukci a vše vypadá dobře ![]()
@Borrealis
Uvažovali jsem v těch 14 letech, ale jak jsem psala, byla jsem v té době na osmiletém gymnáziu, přijít ze dne na den s jiným jménem by bylo divný… Teď v dospělosti už to neřeším, vztah nevztah s otcem už jsem zpracovala a spíš mi to už přijde humorný… U ségry jsme and tím neuvažovali, u nás je rok, taky je na osmiletým gymplu a myslím, že by to nechtěla… vadí nám to oboum, ale je to holt jméno, který máme odmalička…
Nejvíc mi to vadí u bratra, tím, že už nežije, říkám mu jinak (Nechci tu psát pravá jména, ale dejme tomu Josef můj brácha by byl Josef a tomu druhému já zásadně říkám Pepa, protože mi Josef nejde přes pusu…)
@Lara Farseer píše:
@pe-terka
No, děda mu to tolik nežere a babička… mě má ráda, ale je to její syn a vždycky bude no…Jinak si myslím, že on moc spokojenej není… je mu 55, nic nedokázal, opustil svý děti, na sobě má exekuce za asi 3 000 000, parazotuje na svejch starecj rodičích…
A já se na babičku nezlobím, je už hodně stará, hodně dá na mužské v rodině, měla ráda mýho brášku, ten jedinej jí dokazál před otcovými manipulacemi ochránit… On amě má ráda, ale bohužel mu asi věří tu špínu, co na mě kydá, je to složitý,,,
Jinak moc děkuju, zvládáme to, mám hlavně super teď už manžela, neznám chlapa, kterej by do toho jen tak šel
tak to rozhodně a moc ti to přeju
![]()
jinak tatík je tedy spíš k politování. Ani kdyby se zahrabal 100 sáhů pod zem, neunikne sám před sebou. A může se akorát stydět za svůj bídnej a slabošskej život ![]()
@pe-terka
Jj, manžel je super chlap. Jsme spolu už 13 let, pro oba první vztah, teď čekáme první miminko… já mám život teď docela krásnej… a otec… toho už radši neřeším… život si pokazil sám, i když to v životěnepřizná a za vše můžou jeho rodiče, moje máma, asi i my jako děti… je to patologický lhář a gambler… až babička s dědou nebudou na světě, nebude už mít z koho sosat - já mu nedám ani korunu, a děti snad nebudou hloupé… spořím jim teda do budoucna, ale na svoje jméno, jinak by jim to mohl sebrat…
@Lara Farseer píše:
@pe-terka
Jj, manžel je super chlap. Jsme spolu už 13 let, pro oba první vztah, teď čekáme první miminko… já mám život teď docela krásnej… a otec… toho už radši neřeším… život si pokazil sám, i když to v životěnepřizná a za vše můžou jeho rodiče, moje máma, asi i my jako děti… je to patologický lhář a gambler… až babička s dědou nebudou na světě, nebude už mít z koho sosat - já mu nedám ani korunu, a děti snad nebudou hloupé… spořím jim teda do budoucna, ale na svoje jméno, jinak by jim to mohl sebrat…
Dobře děláš
Předpokládm, že až mu zemřou rodiče, padne na samé existenční a sociální dno. Pokud tedy nezdědí kapitál ![]()
Bud bude vyhrožovat, nebo citově vydírat, těžko říct. Připrav se na to a budte neoblomní, nedužíš mu vůbec nic. Naopak - a on ti to zřejmě nikdy nesplatí.
@pe-terka
Já už seod něj vydírat nenechám. I když měl ještě děti do sebe, tak jsem mu nedávala peníze, ale třeba jim zaplatila tábory, vzala je na dovolenou, platila školné, sehnala PC a tak… Peníze… nikdy… Ani když ségře zastavil notebook a chtěl na vyplacení. Ode mě neuvidí ani korunu, spíš se bojím, že bude chtít zmanipulovat díťata, až budou dospělé, proto to spořím na sebe a dám jim to až budou dostatečně velký a jen pod podmínkou, že to neskončí u něj…
Babička má krásný byt v Praze, plvodně ho napsala na bráchu, po jeho smrti připadl mamce (naštěstí se nám podařilo dokázat, že takový „tatínek“ si nezaslouží po bráchovi děti), babička ho chtěla zpět, a protože je máma stejně jako já slušný člověk, tak jí to samozřejmě přepsala zpět… Babička prý tehdy prohlásila, že ho dostanu já… ale víš jak… nevěřím tomu, otec jí zmanipuluje… ale ani to mu stejně nepomůže, seberou mu to exekutoři a bude ve stejných problémech jako předtím…
A mě je to jedno, já si ho domů nevezmu, předpokládám, že pak bude manipulovat děti, ale starší se snažím odnavigovat na studium v cizině, aby byla z jeho dosahu, maldší je zatím dost problémový a tatínka si hlavně idealizuje…
No uvidíme…
Každopádně tu hezky plevelím diskuzi, ale zakladatelka se už neozývá…
@Borrealis píše:
@Netopirek
to se radši ani neptejte![]()
nebo se zase přijde úchyl ukájet na obřízce a neobřízce…a vůbec…
někdy je lépe neptat se
Snad nemyslíte Tomáška8, kterému tu postupně vyklízím pozici. Nevím, koho myslíte.
Když jsem před a půl lety zjistil o co jde, tak je mi
z každého, kdo jakýmkoliv způsobem zastává mrzačení pohlaví chlapců amputací předkožky.
Mimoto, my intaktivisté
http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…o-prene-je-/
se se pokud možno slovu obřízka vyhýbáme a upřednostňujeme jadrný výraz amputace předkožky.
Jsme mimo téma. Mě sem navedl vyhledávač, který mi ukázal stupidní příspěvek od Borrealis.
Tu jsou srovnávány dvě zcela nesrovnatelné věci. Dám tu krátké slovo Michaelu Schmidt - Solomonovi PhD, předsedovi Nadace Giordana Bruna a zakladateli Německé Humanistické Strany, (žel, je to pidistrana)
2) Pokud obřízka předkožky není pouhá maličkost - je srovnatelná s propichováním uší kvůli náušnicím?
Toto srovnání musí být zamítnuto z několika důvodů:
Za prvé: Při obřízce předkožky není stejná bolest, jako při propíchnutí ušního lalůčku.
Za druhé: Během obřízky je nenávratně odstraněno 50% kůže penisu, což se dá kvatntitativně srovnávat s amputací ušního boltce, což by nikdo svému dítěti neudělal.
Za třetí: Předkožka není kvalitativně srovnatelná s ušním boltcem, protože předkožka je smyslově nejcitlivější částí mužského těla.
Za čtvrté: Náušnicovým percingem na rozdíl od obřízky nejsou na rozdíl od obřízky ohroženy žádné důležité biologické funkce (viz otázka čislo 4)
Za páté: Propíchnutí uší je také problematické - není to však zdaleka tak problematické, jako obřízka genitálu.