Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Tomášek8 píše:
Tak např. ochrana kožešinovych zvířat vs. amputace zdravých tkání z živých dětí. Kdo má větší práva? Operace dětí bez anestezie vs. operace zvířat. Bezdůvodne kosmetické operace dětí vs. zakázané kosmetické úpravy zvířat. Výsledek 3:0 pro zvířata![]()
![]()
Amputace zdravých tkání? Myslíš obřízku?
A jaké operace bez anestezií máš na mysli? Bezdůvodné kosmetické operace? To je co, přišití uší nebo spravení rozštěpu rtu? Trochu to rozveď, protože mi to přijde jak výkřik do tmy ![]()
@Tomášek8 píše:
Tak např. ochrana kožešinovych zvířat vs. amputace zdravých tkání z živých dětí. Kdo má větší práva? Operace dětí bez anestezie vs. operace zvířat. Bezdůvodne kosmetické operace dětí vs. zakázané kosmetické úpravy zvířat. Výsledek 3:0 pro zvířata![]()
![]()
Tak tohle nechápu? Jaké operace? Kosmetické úpravy?
@Netopirek píše:
Tak tohle nechápu? Jaké operace? Kosmetické úpravy?
Já taky ne, navíc kožešinové farmy se teprve rušit budou a zvířata teprve nedávno změnila status z věci
Takže 3:0 pro zvířata fakt nechápu.
@Netopirek
to se radši ani neptejte ![]()
nebo se zase přijde úchyl ukájet na obřízce a neobřízce…a vůbec… ![]()
někdy je lépe neptat se ![]()
@Borrealis píše:
@Netopirek
to se radši ani neptejte![]()
nebo se zase přijde úchyl ukájet na obřízce a neobřízce…a vůbec…
někdy je lépe neptat se
mě napadla obřízka, naušnice. Jen netuším tu operaci bez anestezie ![]()
Ale toho vo.la z diskuze o obřízce ![]()
@Wani píše:
Já taky ne, navíc kožešinové farmy se teprve rušit budou a zvířata teprve nedávno změnila status z věciTakže 3:0 pro zvířata fakt nechápu.
Jediné co vím, tak psům se nesmí tupírovat uši a stříhat ocásky. Ale co se týče farem ![]()
@Netopirek píše:
mě napadla obřízka, naušnice. Jen netuším tu operaci bez anestezieAle toho vo.la z diskuze o obřízce
To mě napadlo taky, potom ještě nastřelení naušnic
Že by někdo považoval natřelení naušnic za operaci ![]()
@Netopirek píše:
Jediné co vím, tak psům se nesmí tupírovat uši a stříhat ocásky. Ale co se týče farem
Obecně ten zákon na ochranu zvířat je slabý, např. pes nemá definovaný ze zákona, jaký potřebuje životní prostor (ať žijou množírny
). Nechápu, jak si někdo může myslet, že u nás mají děti horší práva jak zvířata či věci ![]()
@Tomášek8 píše:
Ono to musí být divné pro oba, a pro toho staršího obzvlášť.
U nás tuhle variantu syn z 1. manželství sám aktivně navrhoval. Chlap to teda zamítnul, že by to vypadalo, že máme málo fantazie
Píšu jen pro ilustraci, že to nemusí být nutně pro starší dítě nějak negativní záležitost.
@Tomášek8 píše:
Tohle je jenom jedna z mnoha špatných věcí, která jde v ČR oprávněně dětem udělat. Výsledek je, že jsou na tom s právy hůře než zvířata nebo odpad. Nejen dle mě tahle „blbost“ se jmény může negativně ovlivnit obě ty děti a i následné vztahy v rodině…
Stát nemůže a ani by neměl mít ambici postihnout každou jednotivou situaci v životě dítěte, v tomto případě by šly veškeré důsledky na vrub rodičovské hlouposti.
@mag12 píše:
Stát nemůže a ani by neměl mít ambici postihnout každou jednotivou situaci v životě dítěte, v tomto případě by šly veškeré důsledky na vrub rodičovské hlouposti.
Stát má Národní strategii práv dětí a v ní jednoznačně nabízí KAŽDÉMU DÍTĚTI ochranu v každé situaci, která ho může potkat. ![]()
@Netopirek píše:
Jediné co vím, tak psům se nesmí tupírovat uši a stříhat ocásky. Ale co se týče farem
jj, jde o stříhání ocásku bez anestezie a např. z kosmetických důvodů. A TEĎ UŽ ZASE ZPÁTKY K MNOHEM DŮLEŽITĚJŠÍMU TEMATU, A TO JSOU TY JMÉNA… ![]()
@Tomášek8 píše:
jj, jde o stříhání ocásku bez anestezie a např. z kosmetických důvodů. A TEĎ UŽ ZASE ZPÁTKY K MNOHEM DŮLEŽITĚJŠÍMU TEMATU, A TO JSOU TY JMÉNA…
Jaké operace u dětí se dělají bez anestézie?
@Wani píše:
Jaké operace u dětí se dělají bez anestézie?
Dle MZ ČR stříhání ocásku
Jestli to chceš poslat písemně i s razítkem ministerstva, tak není problém.
Proč máte potřebu agitovat zrovna v diskusi o jménech? Ten oslí můstek byl vážně až moc…oslí…sorry…už zase je to tady
![]()