Reklama

Stejné jméno pro dva syny - z jiného manželství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.17 12:45
Stejné jméno pro dva syny - z jiného manželství:

Ahoj,

prosím o radu v takové zvláštní nezvyklé situaci. Manžel má z prvního manželství syna, kterého má v péči jeho bývalá manželka a k nám chodí každý druhý víkend + nějaké svátky, týden prázdnin atd…Nyní čekáme také syna a manžel si přeje mu dát stejné jméno. Záleží mu na tom. Setkali jste se s tím někdy? Jak byste to řešili? Mně to přijde trochu i nefér vzhledem k jeho prvnímu synovi. Jakoby ho teď chtěl nahradit, jestli mi rozumíte. Jméno se mi líbí a moc, vlastně to bylo vždy takové moje dá se říct vysněné. Ale než jsem otěhotněla, tak by mě ani nenapadlo, že bychom ho dali, když už se tak jmenuje jeho starší syn. Co myslíte, mám se nechat přemluvit?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

EMicina
Ukecaná baba ;) 2299 příspěvků 25.11.17 12:47

Ne!

88marie88
Povídálka 28 příspěvků 25.11.17 12:48

Mně se to nezdá - neudělala bych to. Myslím, že by to mohl vzít špatně jak starší syn, tak bývalá žena manžela, tak později i váš společný syn. Však je tolik různých jmen, tak proč stejné jméno?

Příspěvek upraven 25.11.17 v 12:50

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10096 příspěvků 25.11.17 12:48

Ani omylem, proč je to pro manžela důležité? Jednoho syna toho jména uz snad ma ne? Necouvla bych. Je spousta hezkých jmen

Příspěvek upraven 25.11.17 v 12:49

Kelliee
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 25.11.17 12:49

Tak za mě nikdy. Ale proti gustu… :nevim:

lamicina
Ukecaná baba ;) 1890 příspěvků 25.11.17 12:49

Ne.

hapolda
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 25.11.17 12:49

Boze to je mysleno vazne?? 8o ne rozhodne se nenechavej premluvit. Kdyz se stane ze si do vztahu oba prinesou deti se stejnym jmenem, neda se nic delat ale aby chtel otec dat svemu druhemu ditku stejne jmeno jako prvnimu :think: dost divne

pikola
Neúnavná pisatelka 19072 příspěvků 25.11.17 12:50

A jak jim bude pak říkat, až budou doma oba, Pepa I. a Pepa II.? Ne, nepřipustila bych to. Je to hloupost.

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 25.11.17 12:51

NE, je normlni?

Petra Z
Hvězda diskuse 51929 příspěvků 25.11.17 12:51

To už tady kdysi bylo…stejná situace
A ne, nedala bych stejné jméno…

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 25.11.17 12:54
@Anonymní píše:
Ahoj,prosím o radu v takové zvláštní nezvyklé situaci. Manžel má z prvního manželství syna, kterého má v péči jeho bývalá manželka a k nám chodí každý druhý víkend + nějaké svátky, týden prázdnin atd…Nyní čekáme také syna a manžel si přeje mu dát stejné jméno. Záleží mu na tom. Setkali jste se s tím někdy? Jak byste to řešili? Mně to přijde trochu i nefér vzhledem k jeho prvnímu synovi. Jakoby ho teď chtěl nahradit, jestli mi rozumíte. Jméno se mi líbí a moc, vlastně to bylo vždy takové moje dá se říct vysněné. Ale než jsem otěhotněla, tak by mě ani nenapadlo, že bychom ho dali, když už se tak jmenuje jeho starší syn. Co myslíte, mám se nechat přemluvit?

Ne jsou to bratři. Je to ujeté. A ani nevím jestli to sourozenci smí mít stejné jméno. Ať se manžel zkusí do staršího vcítit jak mu asi bude :nevim:

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 25.11.17 12:54
@Anonymní píše:
Ahoj,prosím o radu v takové zvláštní nezvyklé situaci. Manžel má z prvního manželství syna, kterého má v péči jeho bývalá manželka a k nám chodí každý druhý víkend + nějaké svátky, týden prázdnin atd…Nyní čekáme také syna a manžel si přeje mu dát stejné jméno. Záleží mu na tom. Setkali jste se s tím někdy? Jak byste to řešili? Mně to přijde trochu i nefér vzhledem k jeho prvnímu synovi. Jakoby ho teď chtěl nahradit, jestli mi rozumíte. Jméno se mi líbí a moc, vlastně to bylo vždy takové moje dá se říct vysněné. Ale než jsem otěhotněla, tak by mě ani nenapadlo, že bychom ho dali, když už se tak jmenuje jeho starší syn. Co myslíte, mám se nechat přemluvit?

Nemuze mit dve deti stejneho jmena, resp. stejneho prijmeni. Leda, ze by mel prijmeni po tobe, ale jinak to nejde a nepovolili by to.

Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 25.11.17 12:54

Nikdy. Naprosto absurdní. Nedovolila bych to, ani kdyby to mělo skončit u soudu. Mmch, ten by to samozřejmě nepovolil.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.17 12:55

Já sleduji jednu maminku na YT a to tak doma má. Přišlo mi to hodně hodně zvláštní, když to poprvé řekla, že to tak doma mají. Navíc je to jméno po otci, tedy otec je Václav, dva jeho synové jsou Václav, do toho děda je Václav, prostě samý Václav…jako zvykla jsem si na to, prostě oni to tam berou tak nějak normálně. Hlavně říkjí Václav, Vašek a Vašík, tak se ví, o kom je řeč - ale nikdy bych to sama nedala.

Netopirek
Echt Kelišová 7752 příspěvků 25.11.17 12:56

Pokud si to extrémně moc přeje. Tak bych ho dala jako druhé jméno. Ale první ne

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >