Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Mně se to nezdá - neudělala bych to. Myslím, že by to mohl vzít špatně jak starší syn, tak bývalá žena manžela, tak později i váš společný syn. Však je tolik různých jmen, tak proč stejné jméno?
Příspěvek upraven 25.11.17 v 12:50
Ani omylem, proč je to pro manžela důležité? Jednoho syna toho jména uz snad ma ne? Necouvla bych. Je spousta hezkých jmen
Příspěvek upraven 25.11.17 v 12:49
Boze to je mysleno vazne??
ne rozhodne se nenechavej premluvit. Kdyz se stane ze si do vztahu oba prinesou deti se stejnym jmenem, neda se nic delat ale aby chtel otec dat svemu druhemu ditku stejne jmeno jako prvnimu
dost divne
A jak jim bude pak říkat, až budou doma oba, Pepa I. a Pepa II.? Ne, nepřipustila bych to. Je to hloupost.
To už tady kdysi bylo…stejná situace
A ne, nedala bych stejné jméno…
@Anonymní píše:
Ahoj,prosím o radu v takové zvláštní nezvyklé situaci. Manžel má z prvního manželství syna, kterého má v péči jeho bývalá manželka a k nám chodí každý druhý víkend + nějaké svátky, týden prázdnin atd…Nyní čekáme také syna a manžel si přeje mu dát stejné jméno. Záleží mu na tom. Setkali jste se s tím někdy? Jak byste to řešili? Mně to přijde trochu i nefér vzhledem k jeho prvnímu synovi. Jakoby ho teď chtěl nahradit, jestli mi rozumíte. Jméno se mi líbí a moc, vlastně to bylo vždy takové moje dá se říct vysněné. Ale než jsem otěhotněla, tak by mě ani nenapadlo, že bychom ho dali, když už se tak jmenuje jeho starší syn. Co myslíte, mám se nechat přemluvit?
Ne jsou to bratři. Je to ujeté. A ani nevím jestli to sourozenci smí mít stejné jméno. Ať se manžel zkusí do staršího vcítit jak mu asi bude ![]()
@Anonymní píše:
Ahoj,prosím o radu v takové zvláštní nezvyklé situaci. Manžel má z prvního manželství syna, kterého má v péči jeho bývalá manželka a k nám chodí každý druhý víkend + nějaké svátky, týden prázdnin atd…Nyní čekáme také syna a manžel si přeje mu dát stejné jméno. Záleží mu na tom. Setkali jste se s tím někdy? Jak byste to řešili? Mně to přijde trochu i nefér vzhledem k jeho prvnímu synovi. Jakoby ho teď chtěl nahradit, jestli mi rozumíte. Jméno se mi líbí a moc, vlastně to bylo vždy takové moje dá se říct vysněné. Ale než jsem otěhotněla, tak by mě ani nenapadlo, že bychom ho dali, když už se tak jmenuje jeho starší syn. Co myslíte, mám se nechat přemluvit?
Nemuze mit dve deti stejneho jmena, resp. stejneho prijmeni. Leda, ze by mel prijmeni po tobe, ale jinak to nejde a nepovolili by to.
Nikdy. Naprosto absurdní. Nedovolila bych to, ani kdyby to mělo skončit u soudu. Mmch, ten by to samozřejmě nepovolil.
Já sleduji jednu maminku na YT a to tak doma má. Přišlo mi to hodně hodně zvláštní, když to poprvé řekla, že to tak doma mají. Navíc je to jméno po otci, tedy otec je Václav, dva jeho synové jsou Václav, do toho děda je Václav, prostě samý Václav…jako zvykla jsem si na to, prostě oni to tam berou tak nějak normálně. Hlavně říkjí Václav, Vašek a Vašík, tak se ví, o kom je řeč - ale nikdy bych to sama nedala.
Pokud si to extrémně moc přeje. Tak bych ho dala jako druhé jméno. Ale první ne
Ahoj,
prosím o radu v takové zvláštní nezvyklé situaci. Manžel má z prvního manželství syna, kterého má v péči jeho bývalá manželka a k nám chodí každý druhý víkend + nějaké svátky, týden prázdnin atd…Nyní čekáme také syna a manžel si přeje mu dát stejné jméno. Záleží mu na tom. Setkali jste se s tím někdy? Jak byste to řešili? Mně to přijde trochu i nefér vzhledem k jeho prvnímu synovi. Jakoby ho teď chtěl nahradit, jestli mi rozumíte. Jméno se mi líbí a moc, vlastně to bylo vždy takové moje dá se říct vysněné. Ale než jsem otěhotněla, tak by mě ani nenapadlo, že bychom ho dali, když už se tak jmenuje jeho starší syn. Co myslíte, mám se nechat přemluvit?