Štítná žláza v těhotenství - braly jste Euthyrox nebo Letrox?

9541
2.1.07 16:32

štítná žláza

Ahoj, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s bráním jodu a vitamínových přípravku v těhu, i když jste měli sníženou funkci štítné žlázy a braly jste Euthyrox nebo Letrox? Někde jsem slyšela, že se jód nedoporučuje, ale nevím proč..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3006
2.1.07 17:52

Ahoj,
poraď se radši stejně s doktorem, mně endokrinolog říkal, že vitamíny můžu, ale bez jódu (Prenatal nebo jen listovka). Máš totiž individuálně vyladěnou dávku Euthyroxu (Letroxu) v těle a jód navíc zvenčí by ti ji mohl rozbourat. Takže jedině na doporučení od lékaře, který zná tvé hodnoty hormonů šť.žl. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
2.1.07 19:34

jod v tehu je velice dulezity pro rozvoj plodu/ditete. ja mam take hypo funkci a pri tehu je muj prisun jodu dost presne sledovan, protoze behem tehu ‚normalni‘ hladina jodu vetsinou klesa a je treba zvysit prisun.
pro ‚zdrave‘ tehotne se doporucujue 220 mcg/den, takze zalezi na tom, jakou davku mas predepsanou ty a tvuj dr. by ti mel poradit, ktere vitaminy jsou pro tebe vhodne a ktere ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
2.1.07 20:55

Urcite poradit s lekarem!
Ale pro predstavu, mne byl predepsan Euthyrox a k tomu Jodid - ten az dodatecne v tehotenstvi! Jde o to, jake mas ceho hodnoty v krvi (asi :-) ).

H,.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
2.1.07 21:04

Já jsem v obou těhu - teď i před dvěma lety brala stále jen euthyrox, ale každé 2 měsíce jsem chodila na krev a podle výsledků měla upravované dávky. Když jsem nebyla těhu, tak jsem brala 75-100, teď mám 125 a nejspíš zas ke konci a při kojení prý dostanu 150. Já bych to také bez konzultace s endokrinologem s ničím nekombinovala. Jediné, co jsem od dr. dostala je hořčík kvůli předčasnému tvrdnutí břicha ve 25tt.
Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9674
26.1.07 15:34

Ahoj, tak já beru už několik let Letrox pro autoimunní zánět ŠŽ s hypofunkcí. Ihned po zjištění těhotenství sem mazala k endokrinoložce, ta mi vyšetřila hladiny a zvýšila dávku a kromě toho mi předepsala Iodid 100. A je to tak 100% v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.1.07 16:24

Majuško, nevíš jestli je nějaký rozdíl mezi Euthyroxem a Letroxem? Já mám úplně stejnou diagnózu jako Ty a beu Eut.
A ještě jsem se chtěla zeptat, když bych otěhotněla, taky kdy mám zajít za endokrinologem? Vím, že když budu mít nízkou hladinu tyroxinu, tak se miminko nebude vyvíjet, ale jestli nevíš, jaké období je kritické?
Moc děkuju. I.

• Nahlásit
  • Citovat
3006
26.1.07 17:08

Letrox a Euthyrox je stejný. Já otěhotněla na konci listopadu a endokrinolog měl kolem svátků dovču, takže jsem mu volala až kolem osmého týdne. A podle krve je zatím vše ok, na kontrolu jdu až 20.3. Jinak já beru Euth.125.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
5.1.08 23:08

Já jsem teď řešila s endokrinoložkou, že bychom chtěli otěhotnět a ta mi jenom vzala krev a řekla, že si mám druhý týden v lednu zavolat na výsledky - ona pak řekne, jestli se můžem začít snažit, nebo zvýší dávku. Když jsem se ptala, jestli třeba nemám brát nějaký jód nebo tak - ale prý není třeba ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
6.1.08 21:39

Rozhodně si zajeď na endokrinologii.
Doma mám rybí tuk myslím, že to bylo s FA Hema, o těhu a kojení tam není nic psané. Tak jsem na tu firmu psala, jestli to můžu. A bylo mi odepsáno:

Zdravíme a sdělujeme, že doplňky stravy nejsou většinou určené těhotným ani kojícím ženám. Stejně tak u RT. Krásný den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.15 16:17

jeto porucha štitné?

Prosim o radu, us rok mam buseni srdce a drasticky jsem zhubl a a mivam stavy :? :? uzkosti ale hormony sem mel v normě a myslite ze to ma vliv na psychiku? Nemam stim zkusenosti..chci dělat modeling a stěmi stavy se to neda..sem psychicky na dně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MarkétkaBeruška
13.5.15 19:46
@FlawlessPatrick píše:
Prosim o radu, us rok mam buseni srdce a drasticky jsem zhubl a a mivam stavy :? :? uzkosti ale hormony sem mel v normě a myslite ze to ma vliv na psychiku? Nemam stim zkusenosti..chci dělat modeling a stěmi stavy se to neda..sem psychicky na dně

Osobně bych to tipovala spíše na nějakou psychickou poruchu :think: Bušení srdce, stavy úzkosti to nasvědčuje spíše na psychický problém, tím samozřejmě nevylučuji, že nemůžeš mít i poruchu štítné žlázy, ale bude to hlavně psychické, to i sám píšeš…„jsem psychicky na dně“ - Takže rada je jasná, domluv si konzultaci u psychologa, pomůže Ti! Pokud máš i nějaké zdravotní problémy, pak určitě navštiv i obvoďáka, ať Ti nabere laborku a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
13.5.15 21:05

No právě psychicky sem narusenej stoho dlouhodobeho buseni srdce a strasne se zadychavam a našli mi ňákej nález na srdci tak ze sem zvědav co to bude a cim to treba bud. Hypochondr nejsem v rodine mame hodne lidi poruchu stitně ale jsem si jist ze psychiku mam v poradku ale sem stoho psychicky divnej… @MarkétkaBeruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MarkétkaBeruška
14.5.15 20:32
@FlawlessPatrick píše:
No právě psychicky sem narusenej stoho dlouhodobeho buseni srdce a strasne se zadychavam a našli mi ňákej nález na srdci tak ze sem zvědav co to bude a cim to treba bud. Hypochondr nejsem v rodine mame hodne lidi poruchu stitně ale jsem si jist ze psychiku mam v poradku ale sem stoho psychicky divnej… @MarkétkaBeruška

Netvrdím, že jsi nějaký psychologický případ, to sis špatně vyložil. Ona narušená psychiky může být právě i v důsledku onemocnění, to se dokonce stává velice často, bohužel. Takže má rada, navštiv lékaře a tom genetickém předpokladu mu řekni a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
15.5.15 07:00

Ano dekuji za radu. @MarkétkaBeruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama