Stížnosti na učitele

350
18.12.19 17:04

Stížnosti na učitele

Před půl rokem jsem se na doporučení přihlásila do facebookové skupiny Řešení problémů ve škole, stížnosti na učitele a školy. Po přečtení pravidel skupiny a příspěvků jsem se zhrozila - a to nejsem učitelka a ani s dětmi nepracuji. Jako rodič samozřejmě dbám na to, aby nebylo mým dětem křivděno a ubližováno, ale také si myslím, že by měly být schopné některé záležitosti řešit a poradit si s nimi. Neumím si představit, co z některých dětí vyroste, když jsou podporováni v tom, aby byly drzé na učitele, aby jim vše odporovali, aby hnali učitele k lepším známkám tím, že mají jistě nějakou diagnozu, na kterou musí brát ohled (ani ji nemají diagnostikovanou). Říkám si, zda se někteří rodiče už doopravdy zbláznili a chtějí své ratolesti vzdělávat doma sami i přesto, že mají jen „vysokou školu života“, podle toho, co píšou, jsou hloupí jak vantroky a ještě radí jiným. Jen namátkou ze skupiny:

• učitelka dá dítěti nespravedlivě 5, po vyjasnění se učitelka omluví a před celou třídou uvede, že udělala chybu - mně to přijde jako normální slušné chování někoho, kdo se zmýlil, stěžovatelka však dále peskuje, že to učitelka udělala schválně (co si z toho dítko asi odnese?… Neomlouvej se, nemá to cenu)
  • pravidlo: Neupozorňuj na případné gramatické chyby komentátorek (Jistě, je normální se vyjadřovat na veřejném prostoru, což je i Facebook, s chybama, abych ukázala, jaká jsem frajerka.
  • učitelka doporučuje (ano, pouze doporučuje), aby dítko každý den nahlas četlo z knihy (aby si třeba jednou umělo přečíst smlouvu a neprodělalo) - netušili byste, jak je učitelka lynčována.

Docela se bojím toho, co za svoloč mezi normálními slušnými (slušnými, nikoli submisivními) lidmi vyrůstá a pohybuje se. Jestli takto vede výchovu jen 10 % rodičů, bude to jednou hezký pohled na občany ČR - nejen namistrovaní, ale také hrubí a tupí. Proč píši příspěvek? Myslíte si, že dítě (byť vlastní) má mít až do 18 let ochránce, který za ním bude 24 denně a podporoval ho v tom, že jen on sám je výjimečný a jediný? (Mimochodem, i to je jeden z důvodů, proč je tolik populace na AD - přijdou do reálného dospělého světa a najednou tak výjimeční nejsou a musí se snažit).

Příspěvek upraven 18.12.19 v 17:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.12.19 17:16

@Lucie Lexová skupinu znám, jsem tam, občas nestačím zírat…
Jsem tam, protože pracuju ve školství
Ale cos napsala…chtějí své děti vychovávat sami…a kdo jiný by ty děti měl vychovat??
Nemáš na mysli vzdělávat??

• Citovat
  • Nahlásit
3514
18.12.19 17:24

Jak se do toho připletlo se někteří rodiče už doopravdy zbláznili a chtějí své ratolesti vychovávat doma sami i přesto, že mají jen „vysokou školu života", podle toho, co píšou, jsou hloupí jak vantroky?

Kde jinde se má vychovávat dítě, než doma?
Pokud jde o individuální vzdělávání, tak v tom taky nevidím problém. Ve svém širším okolí jsem znala dva případy, oba velmi úspěšné.

Vztah dětí a rodičů k učitelům je zcela jiné téma a souhlasím, že s některými lidmi to učitelé fakt nemají snadné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
18.12.19 17:24

Těch slušných / pokud ještě nějací zbyli/ je bohužel čím dál tím méně. Každý rodič si myslí, že má doma přinejmenším novodobého Einsteina a podle toho s ním musí být zacházeno. Tady vůbec neexistuje, aby přece dostal kouli a pokud ano tak je to vina učitele. Vidím to kolem sebe téměř denně. Chtělo by to Igora Hnízda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27911
18.12.19 17:26
@Anonymní píše:
Ale cos napsala…chtějí své děti vychovávat sami…a kdo jiný by ty děti měl vychovat??

Můžeš hodit odkaz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.12.19 17:28
  • Citovat
  • Nahlásit
SAJ
8612
18.12.19 17:29

Ta skupina musí být fakt peklo peklíčko. :) Učím na SŠ, u nás už rodiče zpovykaných mlaďochů častěji pláčou než nadávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
18.12.19 17:31
@Anonymní píše:

Ano, vzdělávat. Děkuji. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
18.12.19 17:33

Trochu si myslím, že spoustu rodičů nemelo v mládí štěstí na nějakého učitele a taky se pořád všude píše, jak protestují za větší platy a všichni si myslí, zr nepracuji 4 hodiny denně, atd.. mediální obraz učitelů a některé vzpomínky k tomu a je to.. pak se můžeme mstít na ucitelich našich děti.. no pravda je, že sama se sebou dost bojují.. dost špatne zkušenosti že střední, kde učila šílená ženská jen proto, že manžel sponzoroval školu, do toho ex tchyně je strašná čaroda a shodou okolností taky učitelka a ke všemu tatínek nám utekl s učitelkou :D ale držím se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1870
18.12.19 17:36

@Lucie Lexová Ne, myslím si, že dítě se má vést co nejvíce k samostatnosti. Takže i ve škole by si mělo dítě zvládnout dost věcí vyřešit samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6945
18.12.19 17:37

Ta skupina je masakr, byla jsem členkou, ale pak mi zmizela ze života, předpokládám, že jsem byla zablokována (a to jsem nikdy nic nepřispěla, jen jsem jednou dala like jednomu příspěvku, ve kterém paní kritizovala místní hysterii a lynč).
Je to děs. Taková mantra skupiny je Listina základních lidských práv a svobod a Vše si nahrajte na diktafon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
18.12.19 17:40

Taky jsem v té skupině…ano, často tam maminky fňukají, jak jsou učitelky zlé a nechávají si písemky svých ratolestí kontrolovat po internetu od dalších učitelek… :roll: já nejsem naštěstí letos třídní, ale loni jsem byla a jako s těmi rodiči je to fakt očistec občas. A k tomu, že se děti vzdělávají doma - hele aspoň pak rodiče nebudou nadávat, že jejich dítěti školský systém a učitelé zničili život :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
18.12.19 17:44

Je to tak, vidím to i u nás v ordinaci a vždycky si říkám, jak tyhle děti budou jednou žít, živit se, vychovávat další generaci, v ordinaci nepozdraví, nebo max. řeknou ahoj???,rodiče se tlemí jako blbečci a my nemůžeme nic, dítě se vzteká, řve a to nemluvím o nějakých miminech, nýbrž o dětech školního věku a puberťácích, tykají, jednu bych jim vrazila hned a druhou by dostaly o zeď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27911
18.12.19 18:02
@Anonymní píše:
@vokishka
https://m.facebook.com/…07807643339/?…

dík, jen nevím, co napsat jako odpověď na otázky. Pravdu, lež? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit