Reklama

STK auto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Otazkar
Nováček 9 příspěvků 04.10.18 11:57
STK auto

Zdravim mam problem u druheho mam propadlou STK asi pul roku auto je v dobrem stavu jezdit musim. Chapu ze to neni v poradku, kontrolu stihnu nejdrive za tyden, kdyz me chyti lze se vymluvit ze zrovna jedu na STK kontrolu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13537 příspěvků 04.10.18 12:01
@Otazkar píše:
Zdravim mam problem u druheho mam propadlou STK asi pul roku auto je v dobrem stavu jezdit musim. Chapu ze to neni v poradku, kontrolu stihnu nejdrive za tyden, kdyz me chyti lze se vymluvit ze zrovna jedu na STK kontrolu?

Nelze. Bez STK nesmíte vůbec vyjet na silnici. I když vás nechytnou, tak dostanete na pokutu přímo na STK. Nevím, kolik to dělá teď, ale když jsem o pár dní prošvihl STK, tak mne to stálo před dvěma roky o 500 Kč navíc.

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 04.10.18 12:02

@Otazkar ne auto bez platné TK nemá na silnici co dělat. Správně by jsi ho tam měl dovézt na odtahovce.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 04.10.18 12:03
@eumedon píše:
Nelze. Bez STK nesmíte vůbec vyjet na silnici. I když vás nechytnou, tak dostanete na pokutu přímo na STK. Nevím, kolik to dělá teď, ale když jsem o pár dní prošvihl STK, tak mne to stálo před dvěma roky o 500 Kč navíc.

Proc by mel dostat pokutu primo na stk? Mit auto bez technicke neni zadny prestupek a areal technicke neni vetejna komunikace.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 04.10.18 12:05

@Otazkar No, vymluvit se na to muzes, ale jestli ti to bude neco platne je veci druhou… Jsou policajti, co daji jen malou pokutu, ale stejne tak muzes narazit na takoveho, co to bude resit.

Valkýra88
Stálice 60 příspěvků 04.10.18 12:05

Tak to bych nerikala, jelikoz bez stk nesmis vubec na silnici.Proste bych delala blbou a ze ani nevim ze uz stk propadla..Tohle se mi jednou stalo, auto bylo 3 mesice po stk a chytli me, tak jsem rekla ze jsem mela za to ze stk mam jeste platnou. Policajti si ze me zacli utahovat a rekli mi ze az odjedou,tak at si delam co chci ale ze kdyz me chyti dalsi hlidka,tak at jim nerikam ze uz me jednou zastavili.Jinak podle zakonu musis auto bez stk dovest na valniku pro dalsi stk. :mavam:

eumedon
Extra třída :D 13537 příspěvků 04.10.18 12:06
@saadet píše:
@Otazkar ne auto bez platné TK nemá na silnici co dělat. Správně by jsi ho tam měl dovézt na odtahovce.

Tak tak.

A pokud způsobí dopravní nehodu, tak škodu pojišťovna zaplatí poškozeným a pak ji bude vymáhat po majiteli/provo­zovateli vozidla.

https://www.epojisteni.cz/…-na-miliony/

Hroznej puberťák
Závislačka 4490 příspěvků 04.10.18 12:20
@eumedon píše:
Nelze. Bez STK nesmíte vůbec vyjet na silnici. I když vás nechytnou, tak dostanete na pokutu přímo na STK. Nevím, kolik to dělá teď, ale když jsem o pár dní prošvihl STK, tak mne to stálo před dvěma roky o 500 Kč navíc.

Co je to za blábol? STK není oprávněna dávat jakékoliv pokuty.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 04.10.18 12:32

přijela sem na STK bez technický asi třikrát, a nikdy sem nic navíc neplatila.
Každopádně, pokud už vyjedeš na silnici bez platný technický, tak se tvař, že nic nevíš a vyděšeně řekni, že tam zajedeš okamžitě, protože sis nevšiml a rozhodně nejezdíš tak vědomě…
Jinak je to za tučnou pokutu i body, pokud se nemýlím, když tě policajti čapnou, takže bych to rozhodně neprotahovala a nedoufala, že ti co tě chytnou, budou schovívaví..

Apaji
Kelišová 5378 příspěvků 04.10.18 12:34

Tchyně měla propadlou STK více než rok, nechytil ji nikdo. Na STK ji nikdo nic nenavýšil, platila normální taxu - bylo to loni na podzim.

My před dvěma roky propadlou cca 2 týdny, a taky po nás nikdo nic navíc nechtěl.

P.S. STK by se měla zrušit, šílené prachy za nic. Možná bych ponechala kontrolu brzd a geometrie. Tečka. Zbytek ať si nese na triku provozovatel auta.

TMana
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 04.10.18 12:42

Auto bez STK nemá na silnici co dělat. Pokud navíc budete účastníkem nehody, máte dost velký problém, pojišťovna za Vás neuhradí ani korunu.

Janli
Kelišová 5697 příspěvků 9 inzerátů 04.10.18 12:53

@Apaji jsi normální? Víš, co by najednou jezdilo po silnicích za vraky? Jak by se ti líbilo, kdyby tvůj blízký zemřel při autonehodě, kterou by způsobil řidič, co mu za jízdy upadla náprava? Já bych ji naopak u starších aut zavedla každý rok. Já měla na pět let starým autě závadu na kterou bych bez technické nepřišla. Za mě to vyhozený peníze nejsou…

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 04.10.18 13:06
@Janli píše:
@Apaji jsi normální? Víš, co by najednou jezdilo po silnicích za vraky? Jak by se ti líbilo, kdyby tvůj blízký zemřel při autonehodě, kterou by způsobil řidič, co mu za jízdy upadla náprava? Já bych ji naopak u starších aut zavedla každý rok. Já měla na pět let starým autě závadu na kterou bych bez technické nepřišla. Za mě to vyhozený peníze nejsou…

Souhlasím a třeba na měření emisi bych klidně starší auta honila každý rok. Pak by třeba nemělo tolik starších dieselů vymontovaný filtr pevný částic :poblion:

Apaji
Kelišová 5378 příspěvků 04.10.18 13:08

@Janli

Jsem normální, ve spoustě civilizovaných zemí STK není, nebo omezeně jen na nejdůležitější věci (nikdo nikomu nestrká sondu až do řiti, nebuzeruje za záhlavky, nechce vidět lékárničku, a jestli nemá prošlapané koberečky).

A náprava upadla autu při jízdě, které provozoval městský úřad v Ostravě a představ si STK propadlou nemělo…Tohle je zcestná myšlenka.

Ať si každý řeší servis sám, ať si to má na triku, dejme tomu, ať STK zkontroluje nejdůležitější bezpečnostní prvky - například brzdy.

Jo, a ještě dodatek: spousta lidí žije z ruky do huby, na nové auto není, tak tak lepí provoz a nejnutnější servis. Musí jezdit do práce, kam nezajíždí žádná hromadná doprava (můj manžel je toho příkladem - bez auta by se do práce nedostal. Vůbec.) a pokud neprojdou na STK, hádej, co udělají? Ano, budou dál jezdit do práce autem bez platné STK, protože jinou možnost nemají - pokud tedy nechtějí přijít o práci. Nemluvím o vážných závadách, kdy ti to auto snad ani z STK nevydají, ale výfuk nevoní, je hlučný apod…A ti lidé tou rachotinou prostě do práce jezdit dál budou a budou riskovat pokutu.

STK není vůbec samospásné, že se autu nic nestane. Dneska je způsobilé jízdy a za měsíc nemusí.

Ale to je OT.

Chtěla jsem hlavně napsat, že propadlá STK nenavýšila cenu u další kontroly.

Apaji
Kelišová 5378 příspěvků 04.10.18 13:09
@ivašot. píše:
Souhlasím a třeba na měření emisi bych klidně starší auta honila každý rok. Pak by třeba nemělo tolik starších dieselů vymontovaný filtr pevný částic :poblion:

Tak s tím musím souhlasit, to je problém dieslů :think:. Ty jsem zazdila, protože je nijak nevnímám :oops: Ale mám obavy, že na STK si to nechají zase namontovat a je vymalováno, ne? Nevím, diesel jsme nikdy neměli, nakolik je to složité namontovat a vymontovat :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >