Šílená faktura, jak to řešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 19:32
šílená faktura, jak to řešit?

Ahoj, potřebovala bych názor třetí strany. Prosím anonym, je mi trapně. Přes známé jsme sehnali člověka na jednu práci. Opakovaně jsme si říkali o předběžnou cenu, ale ten člověk se z toho pokaždě nějak vykroutil. Nakonec už jsem ho zmáčkla, když bylo prakticky hotovo, a on si řekl o naprosto neskutečné peníze. Chce asi 4× tolik, než jsme čekali. Narovinu jsem mu řekla, že jsme se prosili o cenu více než několik týdnů, a že mu tolik nedáme, protože bychom ho za tyto peníze nikdy nenajali. Zároveň pro něj je málo i kompromis - polovina jeho faktury. Pro mě je to přímo pořád výrazně víc, než jsme chtěli dát. Ano, byla moje blbost, že jsem mu neřekla, že dokud nedá cenu, nebude dělat. Ale zároveň jsme ho opakovaně žádali. Co byste dělali? :? Co dělat v případě, že se nedohodneme?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
baracudas
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 03.10.18 19:35

Obávám se, že pokud se nedohodnete bude to řešit občanskoprávní soud. On bude muset prokázat náklady, čas strávený při práci apod…

Kriss Tina
Kelišová 6088 příspěvků 03.10.18 19:35

Možná bys mohla nastínit kolik si tak řekl a za co. Nemá někde třeba aspoň orientační ceník? Hodně záleží co třeba používá za materiály, jestli dělá sám nebo s někým, jak daleko k vám dojíždí. Každopádně v první řadě vaše blbost nenechat si udělat alespoň předběžnou cenovou představu :think:

Šmoulice
Kelišová 6817 příspěvků 03.10.18 19:40

Máš cenovou nabídku ? Nemáš. Vaše chyba, že jste bez předběžné domluvy začali rekonstruovat či stavět.
Nyní budete muset zaplatit. Práci máte hotovou.
A že jste něco čekali? To je úplně jedno. :roll:

A celkem by mě zajímalo co a za kolik dělal a jaké byly ty vaše představy. :think:

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1348 příspěvků 03.10.18 19:49

@Šmoulice preco by museli zaplatit? to ked mi tu upratovacka pride upratat na pol dna a dopredu mi nepovie cenu a potom si vypyta 30 000 Kč tak jej to budem musieť dat lebo nemam cenovu ponuku? :zed: On je v horsej situacii ako oni. Ale tiez by ma zaujimalo co presne robil, kolko casu tym stravil a kolko si vypytal. Niekedy su predstavy ludi dost mimo realitu, hlavne ked este taky sluzbu nikdy neobjednavali.

Ivan PPZ
Kelišová 5698 příspěvků 03.10.18 19:53

Je tu i možnost, že ta cena nemusí být tak astronomicky nesmyslná. Třeba jen zakladatelka netuší …

Šmoulice
Kelišová 6817 příspěvků 03.10.18 19:54
@rodinka4 píše:
@Šmoulice preco by museli zaplatit? to ked mi tu upratovacka pride upratat na pol dna a dopredu mi nepovie cenu a potom si vypyta 30 000 Kč tak jej to budem musieť dat lebo nemam cenovu ponuku? :zed: On je v horsej situacii ako oni. Ale tiez by ma zaujimalo co presne robil, kolko casu tym stravil a kolko si vypytal. Niekedy su predstavy ludi dost mimo realitu, hlavne ked este taky sluzbu nikdy neobjednavali.

Pokud se dopředu nedomluvíte, tak je to tvoje blbost ;)
Pak ti nezbyde nic jiného, než cenu akceptovat.
Ale se zbytkem souhasím. Tchán má stavební firmu a co kolikrát říká je mazec :mrgreen:
Lidi ty představy mají kolikrát úplně mimo :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 19:54

Díky za rady. Já nechci moc rozebírat, co a za kolik. Šlo o specifickou práci, ale podle cen, co jsem zkoumala na internetu, je minimálně trojnásobně nad běžnou sazbou klasické firmy, na což jsem ho upozornila. Zatím jsme to probírali v dobrém, on se sám omluvil, že byl blbej, když nám nedal cenu, i když jsme si o ní opakovaně řekli. Občanskoprávní soud by pro mě byl i vítané řešení, protože nevěřím, že si cenu může obhájit. Spíš mě zajímalo, jak by situaci řešil někdo jiný. Samozřejmě, že si teď vyčítám, že jsem mu nedala ultimátum, že bez ceny na práci nesáhne. Je trapné mu říct, že mu nabízíme polovinu, ale že pokud věří, že má nárok na víc, jsme ochotní v dobrém jít k občanskoprávnímu soudu, abychom získali mediátora?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33292 příspěvků 03.10.18 19:58

smlouva o ceně nebyla uzavřena ani ústně, takže je to otevřené. K soudu to nepůjde. Určitě proplaťte materiál a práci dle tabulek o minimální mzdě za práci. No a pak jste ponaučení propříště ;)

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1348 příspěvků 03.10.18 19:59

@Šmoulice a kto ma donuti aby som ju akceptovala? nech dokazuje na sude co do toho vrazil a kolko casu s tym stravil. Myslim ze pre neho je to tiez dost prekerna situacia a radsej si nechat zaplatit polovicu ako ist k sudu. Neviem ako by sud na to pozeral kebyze tam povedia, ze ho niekolkokrat ziadali o cenu a nikdy im ju nepovedal. To je z mojho pohladu taky trochu podvod z jeho strany.

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1348 příspěvků 03.10.18 20:01
@Anonymní píše:
Díky za rady. Já nechci moc rozebírat, co a za kolik. Šlo o specifickou práci, ale podle cen, co jsem zkoumala na internetu, je minimálně trojnásobně nad běžnou sazbou klasické firmy, na což jsem ho upozornila. Zatím jsme to probírali v dobrém, on se sám omluvil, že byl blbej, když nám nedal cenu, i když jsme si o ní opakovaně řekli. Občanskoprávní soud by pro mě byl i vítané řešení, protože nevěřím, že si cenu může obhájit. Spíš mě zajímalo, jak by situaci řešil někdo jiný. Samozřejmě, že si teď vyčítám, že jsem mu nedala ultimátum, že bez ceny na práci nesáhne. Je trapné mu říct, že mu nabízíme polovinu, ale že pokud věří, že má nárok na víc, jsme ochotní v dobrém jít k občanskoprávnímu soudu, abychom získali mediátora?

K mediatorovi predsa mozete ist aj bez toho…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 20:01

@rodinka4 Děkuju. Žádosti o cenu mám v smskách, mám za několik týdnů asi 9× prosbu, ať už tu cenu pošle, vše ignorováno a ústně se pokaždé vymluvil, že už na tom dělá.

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1348 příspěvků 03.10.18 20:04
@Anonymní píše:

K cenam na internete asi tolko, ze kazdy tam napise to najnizsie a potom ked pride na lamanie chleba tak prirata toto a tamto a realita je niekde uplne inde. Takze s tym opatrne. Tazko povedat, ked nevieme presne o aku pracu sa jednalo, ale ak to nie su seriozne cenniky nejakych firiem ale len nejaka inzercia kohosi s cenou, az tak vazne by som to nebrala.

Halamka
Závislačka 3697 příspěvků 03.10.18 20:04

Já bych se zeptala těch známých, co ho doporučili. Pokud se nechtěli pomstít, tak by mohli k tomu něco říct.
Jinak ano, jediná vase chyba je svolení s prací bez předběžné ceny.
Na druhou stranu bych se nebála soudu. On bude muset doložit náklady a čas a soud spočítá přiměřenou cenu dle aktuální nabídky. Nevěřím, že by přiznal o onomu pracantovi x krát navýšenou cenu.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18793 příspěvků 03.10.18 20:12
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych názor třetí strany. Prosím anonym, je mi trapně. Přes známé jsme sehnali člověka na jednu práci. Opakovaně jsme si říkali o předběžnou cenu, ale ten člověk se z toho pokaždě nějak vykroutil. Nakonec už jsem ho zmáčkla, když bylo prakticky hotovo, a on si řekl o naprosto neskutečné peníze. Chce asi 4× tolik, než jsme čekali. Narovinu jsem mu řekla, že jsme se prosili o cenu více než několik týdnů, a že mu tolik nedáme, protože bychom ho za tyto peníze nikdy nenajali. Zároveň pro něj je málo i kompromis - polovina jeho faktury. Pro mě je to přímo pořád výrazně víc, než jsme chtěli dát. Ano, byla moje blbost, že jsem mu neřekla, že dokud nedá cenu, nebude dělat. Ale zároveň jsme ho opakovaně žádali. Co byste dělali? :? Co dělat v případě, že se nedohodneme?

Asi bych onomu člověku klidně řekla, že buď akceptuje cenu vaši, nebo se obrátíte na soud. Předpokládám, že písemně neexistuje nic, takže vše je na úrovni tvrzení proti tvrzení. Že se vždy vykroutil z toho, aby vám sdělil cenu za práci, vypadá jako kalkul. Dobře věděl, že by s takovou cenou nepochodil a spoléhá, že lidem se k soudu jít nechce a raději zaplatí. Tak ať se ukáže, jestli je schopen to dotáhnout až k soudu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >