Reklama

Kolik stojí domácí péče o seniora?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 02.10.18 20:23
Kolik stojí domácí péče o seniora?

Dobrý den, chci se zeptat, pokud objednám běžnou denní péči o seniora, a to od pečovatelské služby fungující při naší obci, myslím tím nákup, aplikace léků a pod., v jakých se to asi může pohybovat cenových relacích? Nic jsem u nás na webu nevygooglila. Pokud někdo tyto služby užíval, můžete mi prosím dát vědět? Jde mi o to zda jde o měsíčně stokoruny, tisícikoruny, víc… Děkuji

Reklama

Reakce:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 02.10.18 20:28

@maskovak
To je strašně individuální,i­deálně se sejít s někým z agentury a domluvit se…často mají hodinovou sazbu a dá se to pak cca odhadnout

A aplikaci léků může předepsat obvodní lékař a je to na pojišťovnu (pokud uzná že to musí dělat sestra)

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.10.18 20:30

Mane teď od září maminku v péči doma.Zatím nemame pecovatelku, nejak se zvladame doma prostridavat, ake kdyz jsem koukala na ceny, tak u nas se pohybuje cena za hodinu 100-130 kc.
K mamince dochazi zdravotní sestricka , ktera s ni rehabilituje a muze i nabirat krev a pichat léky.Ta je zdarma, jde to pres pojistovnu.
Maminka uz rok pobira prispevek na peci, ma 3.stupen a kdyz jsem zrovna dnes procitala info o tomto příspěvku, tak si myslim, ze uz m narok na čtvrtý stupe.Je zcela nesobestacna.
Zkuste take o tento prispevek zazadat, jestli ho jeste nemate.

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 02.10.18 20:34

K nam chodí sestricka odtud : http://www.kdpnadeje.cz/o-nas.html

Jeremi
Kecalka 212 příspěvků 02.10.18 21:33
@maskovak píše:
Dobrý den, chci se zeptat, pokud objednám běžnou denní péči o seniora, a to od pečovatelské služby fungující při naší obci, myslím tím nákup, aplikace léků a pod., v jakých se to asi může pohybovat cenových relacích? Nic jsem u nás na webu nevygooglila. Pokud někdo tyto služby užíval, můžete mi prosím dát vědět? Jde mi o to zda jde o měsíčně stokoruny, tisícikoruny, víc… Děkuji

Hlavně bych nezaměňovala péči zdravotnickou s péčí pečovatelskou. Pečovatelky nemohou aplikovat léky. To může jen domácí zdravotní péče, kterou předepisuje praktický lékař. Potom jsou pečovatelské služby cca kolem těch 130 Kč/hodinu (podle poskytovatele se to může trochu lišit), služby osobní asistence nebo společnic/spo­lečníků. Za společnici platím 200 Kč/hodinu. Plus třeba dovážka obědů. I při relativně malém rozsahu péče jsou to tisíce za měsíc.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 02.10.18 21:56

dik!

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >