Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Taky by mě zajímalo o jakou práci šlo. My teď doma rekonstruovali a do plánovaného rozpočtu jsme se nevešli ani náhodou
a to počítám jen materiál. Práce jsme víceméně dělali svépomocí. Ale jako laici jsme to prostě odhadovali dost těžko. Jinak celkově ceny na netu bych brala jako absolutní minimum.
Nech si řádně vyúčtovat materiál, hodiny, lidi, hodinovou sazbu a čas. Já se s něčím podobným setkala, ale celou dobu, kdy dva řmeslníci pracovali (pracoval jeden, druhý stál a čučel na něj) jsem byla s nimi a tak jsem měla kontrolu. Vyhádala jsem slevu pod pohrůžkou kontroly a oznámení na patřičných místech. Slevil a o hodně. Žádám zachování anonyma, nebo smazat.
@hanka.br. píše:
Asi bych onomu člověku klidně řekla, že buď akceptuje cenu vaši, nebo se obrátíte na soud. Předpokládám, že písemně neexistuje nic, takže vše je na úrovni tvrzení proti tvrzení. Že se vždy vykroutil z toho, aby vám sdělil cenu za práci, vypadá jako kalkul. Dobře věděl, že by s takovou cenou nepochodil a spoléhá, že lidem se k soudu jít nechce a raději zaplatí. Tak ať se ukáže, jestli je schopen to dotáhnout až k soudu.
No to je super přístup
si nechám postavit barák za 5mega a pak jim řeknu , že budou akceptovat moji cenu. ![]()
@rodinka4 píše:
@Šmoulice a kto ma donuti aby som ju akceptovala? nech dokazuje na sude co do toho vrazil a kolko casu s tym stravil. Myslim ze pre neho je to tiez dost prekerna situacia a radsej si nechat zaplatit polovicu ako ist k sudu. Neviem ako by sud na to pozeral kebyze tam povedia, ze ho niekolkokrat ziadali o cenu a nikdy im ju nepovedal. To je z mojho pohladu taky trochu podvod z jeho strany.
Lidi jsou vychc.aní a moc se jim platit nechce ![]()
Zakladatelka radši ani neuvede oč se jedná ![]()
Takže vina bude nejspíš na obou stranách ![]()
@Šmoulice píše:
No to je super přístupsi nechám postavit barák za 5mega a pak jim řeknu , že budou akceptovat moji cenu.
Promiň, ale to už situaci trochu vyhrocuješ.
@Anonymní píše:… dva řmeslníci pracovali (pracoval jeden, druhý stál a čučel na něj) jsem byla s nimi a tak jsem měla kontrolu. Vyhádala jsem slevu pod pohrůžkou kontroly a oznámení na patřičných místech.
To by mě zajímalo, co by kdo kontroloval a kde byste co oznamovala. Že by někdo „externí“ kontroloval, jestli tam oba odpracovali IKS hodin? A oznámila byste to na FÚ, ŽÚ…? Já chápu, že nakonec s tou cenou něco uděláte, ale to Vaše podání situace je takové zvláštní…
@hanka.br. píše:
Asi bych onomu člověku klidně řekla, že buď akceptuje cenu vaši, nebo se obrátíte na soud.
Osobně (a jako neprávník) si myslím, že je jednodušší mu jeho cenu nezaplatit a ať on hledá řešení. A troufnu si předpovědět, že soudně to asi řešit nebude.
@Šmoulice tak ja by som sa aj bala niekoho pustit nieco robit bez toho aby som vedela cenu. prave preto, ze ludska vychcalost nema hranic a clovek nikdy nevie coho sa docka. co je psano, to je dano ![]()
@hanka.br. píše:
Asi bych onomu člověku klidně řekla, že buď akceptuje cenu vaši, nebo se obrátíte na soud. Předpokládám, že písemně neexistuje nic, takže vše je na úrovni tvrzení proti tvrzení. Že se vždy vykroutil z toho, aby vám sdělil cenu za práci, vypadá jako kalkul. Dobře věděl, že by s takovou cenou nepochodil a spoléhá, že lidem se k soudu jít nechce a raději zaplatí. Tak ať se ukáže, jestli je schopen to dotáhnout až k soudu.
Aniž bych si chtěla vybírat pro mě nejpříznivější odpovědi, tak s tím kalkulem máme s manželem stejný pocit. Vytrvale jsme ho prosili o cenu a on to pokaždé zamluvil. My nemáme problém k tomu soudu jít, opravdu nevěřím, že by si to dokázal obhájit. Ale zatím jsou vztahy dobré, on též uznal chybu. Zajímal mě názor ostatních a obrázek jsem si udělala. Nabídnu mu polovinu s tím, že jsme ochotní nechat to spočítat soud, pokud má pocit, že na tom významně tratí.
@rodinka4 píše:
@Šmoulice tak ja by som sa aj bala niekoho pustit nieco robit bez toho aby som vedela cenu. prave preto, ze ludska vychcalost nema hranic a clovek nikdy nevie coho sa docka. co je psano, to je dano
Přesně tak ![]()
@Ivan PPZ píše:
Osobně (a jako neprávník) si myslím, že je jednodušší mu jeho cenu nezaplatit a ať on hledá řešení. A troufnu si předpovědět, že soudně to asi řešit nebude.
Děkuji.
@Anonymní píše:
Zajímal mě názor ostatních a obrázek jsem si udělala.
Jenže náš názor je zcela irelevantní, protože nemáme prakticky žádné informace.
A „odhadovat“ cenu podle „něčeho“ z internetu moc nepomůže.
1 metr kuchyňské linky si pořídíte za 15.000 a i za 200.000,– A obojí Vám ten řemeslník bude schopen nakalkulovat.
@Anonymní píše:
Aniž bych si chtěla vybírat pro mě nejpříznivější odpovědi, tak s tím kalkulem máme s manželem stejný pocit. Vytrvale jsme ho prosili o cenu a on to pokaždé zamluvil. My nemáme problém k tomu soudu jít, opravdu nevěřím, že by si to dokázal obhájit. Ale zatím jsou vztahy dobré, on též uznal chybu. Zajímal mě názor ostatních a obrázek jsem si udělala. Nabídnu mu polovinu s tím, že jsme ochotní nechat to spočítat soud, pokud má pocit, že na tom významně tratí.
No a máte fakturu s rozpisem cen materiálu a práce? Pokud ne, tak o ní požádejte. Můžete to nechat i posoudit v nějaké firmě, jak moc jsou ceny reálné nebo ne. Já bych si zase nemyslela, že váš nutně chce okrást. Je pravda, že všichni neradi platíme. Nám dělali topení a taky jsem se kácela, nicméně, ty lidi se tím živí a musí mít nějaký rabat a zaplacenou práci přece. Spočítat cenu materiálu a dám mu hodinovou minimální mzdu, jak tady zaznělo, to je tedy pěkně nefér. Proč by měl dělat za minimální mzdu jako kvalifikovaný řemeslník?
A do toho si tedy myslím, že zaplatit mu jen to co si myslíte vy že je správně a vyhrožovat mu soudem a nějakým udáním je taky hodně unfér. Opravdu - nechte si rozepsat fakturu a nechte na to kouknout nezávislého řemeslníka.