Stoupání v postýlce vs. spaní

77
16.7.06 13:01

Stoupání v postýlce vs. spaní

Ahoj,
zoufalý dotaz: naše cácorka 8měs. se během 3 dnů naučila lézt a zároveň s oporou vstát. Tzn. že když ji dám do postýlky, tak se okamžitě překulí na bříško, přidrží se žebřin postýlky a šup, už stojí. A ne a ne usnout. 100× ji otočím, stejně se po 101 zase postaví. I když pro únavu skoro nevidí.
Už jsem nešťastná a unavená, nevím jak ji uspat. Když nevím kudy kam, tak jí dám prs a po chvilce se ududlá a obvykle usne. Vím že je to špatně ale fakt už nevím co…

Prosím o jakoukoli zkušenost či radu. Díky předem.

Olivia

PS: taky máme problém s pitím. Odmítá pít z lahvičky (je jedno jestli je tam savička nebo nekapací sosák). Vypije 30 ml třešňového čaje, sunar odmítá. Takže ve strachu z dehydratace dost kojim.....
Jsem zoufalá a napadá mě, že prostě udělám radikální řez. Sice bude týden kravál, když přestanu kojit, ale …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5811
16.7.06 13:09

Ahoj, Dalis to dělal taky, zkusila jsem ho na nooc šoupnout do spacího pytle, ale za dvakrát se naučil stoupat i v něm, tak tam teď prostě nejdu. Když se umí postavit, umí si i lehnout. Když je hodně unavený, leží, když ještě úplně ne, chvilku tam hopká.Až spinká, zajdu ho přikrýt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
16.7.06 13:14

Ahoj Oli,
tak stejný problém jsme měli, když byl Mates starý jako Tvoje holčička.
Taky si pořád stoupal a sám prostě neusnul, takže jsem uspávala kojením.
Z lahviček s různými sosáky to bylo taky totéž, vše odmítal.
Nakonec jsem musela kolem 11 měsíce úplně odbourat kojení a hned jsme zavedli samostatné usínání metodou prodlužování doby, kdy za ním chodíš, určitě ji znáš.
I když jsem se toho hrozně bála, tak to žádnej děs nebyl, nejdřív tam samozřejmě stál a řval, ale do tří dnů usínal sám a v pohodě si hned lehnul. Od té doby je usínání takřka bez problémů. Teď, když mý velkou postýlku, tak z ní občas vyleze a stojí za dveřma :wink: , ale pokud nepřijdu, brzo to vzdá a zase si jde lehnout.
Co se týče toho pití, tak v těch vedrech bych kojení ještě určitě neomezovala. Zkoušej pořád dokola podávání lahvičky a ona se chytne, uvidíš. U nás vyhrál sosák od Mam (takový široký trochu placatý, který používám na Avent lahvičkách, přesně tam sedí. Doteď z něj pije mléko, vodu už pije z pítek.
Pa pa a hodně štěstí.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
16.7.06 13:19

U nas na todle zabral spací pytel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
16.7.06 13:25

Děkuju

Ahoj,

děkuju. Upřímně - odbourat kojení by mě mrzelo, ale beru to jako nejzažší variantu.
Zkusím to nechat ji. Předpokládám že se bude usínat tak 3 hodiny :( Ve spacím pytli je (zkouším 3.den) ale umí se v něm otočit a kleknout. Problém je že občas začne řvát a já tam letím, jestli si náhodou nějak někam neskřípla nožičku (občas si ji zkroucenou přisedne, strčí mezi žebřiny postýlky apod.)

Ad kojení: dudlík od MAM jsme dostali od sousedů, AVENTový nám nesedl vůbec. Myslíte že mám kojit třeba ráno a večer a přes den ji prostě neustále nabízet pití, ale v žádném případě nepovolit a nekojit?? (resp. nedokojovat po jídle?)
Kromě banánů nejí žádné ovoce, ani šťávy, takže pořád jen vodu a ten čaj..?

Díky,

Olivia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
16.7.06 13:34

Oli, na naučení pití by asi bylo nejlepší zatrhnout kojení přes den vůbec, ale jak říkám, teď v létě to asi bohužel nebude nejlepší řešení. Já bych nabízela pořád dokola flašku a pokud bude málo pít, tak dokojila, až skončí vedra, tak můžeš zkusit odstavit přes den úplně a ona se časem určitě na lahev chytne.

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
16.7.06 13:40

Ahoj Oli,
zkoušela jsi nabídnout k pití i něco jinýho? U nás se ovocné čaje a štávičky vůbec nechytily, vyhrál nakonec obyčejnej černej čaj (se špetičkou cukru :oops: ). Kamarádce zas malej pije jen čistou vodu.
Kojení bych zatím v těch vedrech neomezovala, naše malá byla do osmi měsíců kojená plně, nechtěla nic jinýho a nijak jsem to neřešila, časem sama chtěla všechno ochutnat a přišel na řadu i ten čajík. Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
16.7.06 13:44

U nás taky jedoně spací pytel, v něm si nestoupne, jen sedne nebo klekne, a to ji v noci nechám být a ona si z toho únavou lehne na břicho (jindy tak neusne) a usne
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
16.7.06 15:02

ahoj :)
myslím, že tohle dělají všechna miminka, jakmile se naučí si stouonout. Toto období u nás trvalo tak měsíc. Chce to se obrnit a fakt třeba 20× během 10ti minut to dítko jít položit a zas odejít. U nás to odeznělo samo. Ono se tak za ten měsíc naučí samo si i kleknout nebo si rovnou sedne a jak bude unavené, tak si i lehne a usne.

Ohledně pití ti neporadím:/ Vítek taky moc nepil, začal, až byla ta vedra. Ale UM miluje, i když ho pořád kojím. Dávám mu jen ovocné či bylinné čaje a musím mu to sladit glukopure, jinak to nechce a raději bude mít žízeň. tak to třeba zkus malinko přisladit tím hroznovým cukrem. V 8 měsících mi ale tu 30 ml taky tak vypil, je to akorát, v té době bys měla ještě hodně kojit, s příkrmy se teprve začíná…Já mu pak v 9 měs nabídla UM, zprvu jen trošku vypil, druhý den víc a ta dál, až jsme se dopracovali k pití ráno a večer z flašky se savičkou, úplně se na to mlíko třepe:) chce to trpělivost.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
16.7.06 15:08

ještě reaguji na další dotazy: s kojením ve dne bych přestala až odezní ta vedra-tak v září-mezitím fakt zkoušet nabízet pořád tenčajík či čistou vodu, ona si třeba jen trochu cucne ale zvykne si na to. černý čaj-Vítkovi taky moc chutná ale na běžné pití se pro mimča nedoporučuje.
Jinak odbourání denního koja u nás trvalo taky tak měsíc a přispělo jednak k lepšímu přijetí UM a jednak k lepšímu nočnímu spaní. Ovšem snížila se mi dost laktace. od 10-13 měsíců jsem kojila už jen v noci a ráno, nyní dva týdny kojím jen ráno a MM skoro už žádné nemám…
Chce to nenásilně a postupně.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
16.7.06 19:26

Ahojky,
u nás to začalo ve stejném období také, spací pytel nepomohl, byl už na něj zvyklý. Neměla jsem srdce nechat ho stát a naříkat, žádné odcházení a přicházení nezabíralo, naopak, spíš to bylo po každém mém odchodu horší. Vyřešila jsem to tak, že ho prostě uhoupám na klíně do téměř spánku a pak položím. Když není dost „tuhý“, překulí se, po:,–(í, postaví a začne to nanovo.
Každá jsme jiná, já nemám to srdce nechat ho naříkat, pokud jsi drsnějšího ražení, zkus tu tzv. Estivillovu metodu a nechej mrně v postýlce a odcházej a přicházej a prodlužuj intervaly, to už znáš.

S pitím ti nepomůžu, my pijem vodu, bylinkový čaj nebo ředěnou šťávu z lahve Avent s dudlem s regulovatelným průtokem. Pítko Avent zatím nepochopil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
16.7.06 23:05

Naše malá taky stojí v postýlce, a tak ji nechám až ji to přestane bavit a dokonale se unaví. Pokládat na ležení nemá cenu - řve jak tur. Prostě postává a postává a najednou padne a spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
18.7.06 12:14

Ahoj, náš Davídek je na tom stejně, v poslední době to řešíme tak, že jsem s ním v pokoji a povídám mu pohádku nebo zpívám a malý za chvilku doslova odpadne a spí.

Přeju hodně sil
Komka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
18.7.06 12:19

Ahoj, tak mame taky „vecnou vstavalku“. Moc me bavi :roll: ji porad pokladat… Ale snad to prejde, muze byt sebevic unavena ale stajne se postavi nebo se otoci na brisko, zvedne zadek a klekne si, hlavu porad na matraci. Nakonec to zavrsi tim ze se zacne zvedat a jezdi az na konec postylky s hlavou na matraci a zacne se po dojeti na konec rozcilovat, ze uz to nejede… Take ma nekdo takoveho jezdce??? Ale to u toho uz skoro spi kdyz to provozuje. A take posledni dobou odmita pit Um, ale naredenou stavicku od Hippu si vezme vzdy… Jak jste na tom Vy? Co delat?

""http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxabk19820629_11_Jitulina+is+.png:http://tickers.baby-gaga.com/…lina+is+.png /> ""http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatabk20050923_11_Terezka+is.png:http://tickers.baby-gaga.com/…rezka+is.png /> ""http://tickers.baby-gaga.com/p/dev285pr___.png:http://tickers.baby-gaga.com/…285pr___.png /> ""http://daisyPath.com/days/070707/3/0/+1/1/.png:http://daisyPath.com/…/0/+1/1/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
18.7.06 13:12

U nás je to jak u Sati. Prostě jde do postýlky, dostane dudlíka a plenku a je mi jedno co dělá. Jsme vedle v pokoji, máme otevřený dveře a kolikrát ani neslyšíme sami sebe jak tam řádí. Zá:,–(ně stojí, no spíš lítá, vyhazuje hračky atd. Do půl hodiny je klid a spí. Vypreparuje hračky na kterých leží, přikreju a zavírám dveře. Já bych ji ani nepoložila jak se vzteká a prohejbá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama