Bojíte se nemoci, smrti?

579
7.6.21 12:49

Strach. Bojíte se ......

Ahoj, dneska jsme dostala docela čočku, prakticky od neznámé osoby v MHD. :lol:

Ve zkratce, hodně ji rozhořčilo, že se nebojím smrti, nemoci a o své zdraví. Tak by mě zajímalo, zda jsme jen já ta, vadná, a nebo je náš více?

Abych byla upřímná, smrti se určitě nebojím, ne to nedílná součást života. Každého jednou potká
Nemoci? Ne. O své zdraví? Také ne. O zdraví a úmrtí druhých ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2562
7.6.21 12:52

To jsi jela bez respiratoru nebo jak?

Spis se divím, ze se dotyčná osoba nebala zaprist s tebou tento družný hovor. Když se evidentně sama bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
7.6.21 12:52

Nebyl náhodou ze Slovneska? :mrgreen: Loni nám to samé hustil do palice nějaký pán na cestě vlakem a pak tam obcházel po vlaku lidi a každýmu zvlášť tuto infomraci musel nutně sdělit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5204
7.6.21 12:54
@Danielss píše:
Ahoj, dneska jsme dostala docela čočku, prakticky od neznámé osoby v MHD. :lol:

Ve zkratce, hodně ji rozhořčilo, že se nebojím smrti, nemoci a o své zdraví. Tak by mě zajímalo, zda jsme jen já ta, vadná, a nebo je náš více?

Abych byla upřímná, smrti se určitě nebojím, ne to nedílná součást života. Každého jednou potká
Nemoci? Ne. O své zdraví? Také ne. O zdraví a úmrtí druhých ano.

Nevim, ale takove existencionalni diskuse v busu opravdu neresim, v busu maxim koukam do mobilu nebo okna..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1469
7.6.21 12:56

Svým způsobem mam obavy ze všeho zmíněnýho ale pochybuju źe to mam napsaný na čele a každý to jned pozná, takže u tebe šlo asi o trochu jiný konflikt a tohle je jen dohra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2421

A to jsi ten svůj „nestrach“ nějak dávala okatě najevo? Nějak si neumím představit, jak takový rozhovor v tramvaji vznikne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
7.6.21 12:57

No, vidím, že některým Kovid vlezl na mozek, že se ani nedokáží normálně bavit s cizími lidmi v MHD. Nebydlím v Praze, tak že tady se lidi neignorují.

Šlo o normální rozhovor, pokec a padlo i na toto téma. A paní se zarazila, že mám takový postoj.

Příspěvek upraven 07.06.21 v 13:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
7.6.21 12:57

Jsi jela bez roušky co? :lol: Taky bych ti něco řekla :mavam: A není to vůbec o strachu o své zdraví, ale o základním respektu vůči pravidlům a zdraví ostatních osob. A to ti povím, že mě ty náhubky začínají s tím nadcházejícím teplým počasím hoooodně štvát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
7.6.21 12:58

@carsa Tramvaje nemáme, tak že to bude asi tím.

Šlo o cestu z města na vesnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
7.6.21 12:59

@unuděná Bože lidi, vám asi už vážně hrabe. Co sem pořád tahate koronavirus 8o :roll:

Příspěvek upraven 07.06.21 v 12:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2562
7.6.21 12:59
@Danielss píše:
@Semtex :roll:

Jen jsem nahlas premyslela, proč by asi cizi člověk v tramvaji v dnešní době začínal se spolucestujicim debatu o smrti :lol: ;)

Ne ze by mne to vadilo ;) mne je to fuk, až si každý dělá co chce :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
7.6.21 13:00

Nedovedu si představit situaci, že bych se na takové téma bavila s neznámým člověkem v MHD, ale budiž.

Jestli se nebojíš smrti ani nemocí, tím líp pro tebe. Ušetříš si spoustu stresu.

Myslím, že ten strach o sebe se stupňuje věkem. Mladí se nebojí, protože se jich tahle témata moc netýkají. Staří už se bojí hodně, protože nemocí mají nad hlavu a uvědomují si, že smrt se chtě nechtě blíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1007
7.6.21 13:01

Na tuhle debatu s cizím člověkem bych nepřistoupila. V MHD si čtu, tak doufám, že by mi všichni dali pokoj. Na tvoji otázku - ano, bojím se smrti. Mám na starosti staré rodiče, děti, nevím, co by beze mě dělali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
7.6.21 13:01
@Danielss píše:
@unuděná Bože lidi, vám asi už vážně hrabe. Co sem pořád tahate koronavirus 8o :roll:Příspěvek upraven 07.06.21 v 12:59

Tak jakpak se stane, že na tebe v autobuse naběhne babka a osočí tě, že se nebojíš o své zdraví a život? Tak jsi se v serpentýnách nedržela madla nebo si sedla vedle feťáka, co si to dává do žíly? Osvětli to a pak se můžeme bavit dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat