Strach z mateřství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 16:55
Strach z mateřství

Krásný odpoledne, přemýšlím, jak vůbec začít. O miminko jsme se snažili cca dva roky a byla jsem nejšťastnější na světě když mi test ukázal dvě čárky. Teď jsem doma 14den z porodnice a jsem totálně vyčerpana a připadám si úplně neschopná. Stydím se za to ale kdyby šlo vše vrátit zpátky asi bych žádné těhotenství nechtěla. Netušila jsem, jak moc náročné to bude. Přítel pomáhá jak může. Vzal si kvůli mně i dovolenou a já si nedokážu představit, že na to budu potom úplně sama. Noční vstávání co dvě hodiny mě prostě zabíjí a spánek chybí. Mám výčitky, že budu špatná máma, že vše odnáší přítel. Mám výčitky, že se věnuju míň pejskovi. A když se pak na toho malého uzlíčka podívám, chce se mi brečet, z toho jaká jsem. Moc věřím, že se po šestinedělí všechno obrátí k lepšímu. Měla jste to tak některá? Je mi hrozně :zed: :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 06.05.18 16:59

To přejde zvykneš si, tohle má většina holek, ono to dítě není taková zábava jak si to člověk představoval, jediný co ti poradím spi přes den s dítětem

lucenka
Vesmírná mluvilka 32355 příspěvků 06.05.18 17:05

Popravdě tohle jsem neměla.

Ale v šestinedělí a i dlouho potom jsem dodržovala jedno pravidlo: když spí miminko, tak spí i máma. Jediná výjimka byly večery.

Heivka
Závislačka 3198 příspěvků 06.05.18 17:09

Podle mě by měly děti přijít na svět jako minimálně půlroční. Taky nejsem ten druh ženy, co je unešená z vřískajcího uzlíčku. Doteď si pamatuju jak jsem manželovi vyhrožovala během šestinedělí že jednou přijde domů a bude tam mít prcka, já seberu psa a půjdu bydlet pod most. No co, pořád jsem doma a červenci mě čeká druhé kolo :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 11583 příspěvků 06.05.18 17:09
@Anonymní píše:
Krásný odpoledne, přemýšlím, jak vůbec začít. O miminko jsme se snažili cca dva roky a byla jsem nejšťastnější na světě když mi test ukázal dvě čárky. Teď jsem doma 14den z porodnice a jsem totálně vyčerpana a připadám si úplně neschopná. Stydím se za to ale kdyby šlo vše vrátit zpátky asi bych žádné těhotenství nechtěla. Netušila jsem, jak moc náročné to bude. Přítel pomáhá jak může. Vzal si kvůli mně i dovolenou a já si nedokážu představit, že na to budu potom úplně sama. Noční vstávání co dvě hodiny mě prostě zabíjí a spánek chybí. Mám výčitky, že budu špatná máma, že vše odnáší přítel. Mám výčitky, že se věnuju míň pejskovi. A když se pak na toho malého uzlíčka podívám, chce se mi brečet, z toho jaká jsem. Moc věřím, že se po šestinedělí všechno obrátí k lepšímu. Měla jste to tak některá? Je mi hrozně :zed: :zed:

Máš asi poporodní blues. Mělo by to přejít se šestinedělím. Určitě to bude den ode dne lepší, až se s miminkem sžiješ. Spi s miminkem a nezapomímej se najíst a napít :kytka:

Lada84
Ukecaná baba ;) 2009 příspěvků 06.05.18 17:11

U prvniho jsem to mela taky, rozhodila me ta ztrata svobody. Ted mam tri a jsem v klidu. Zvyknes si, sedne si to :kytka:

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 06.05.18 17:11
@Heivka píše:
Podle mě by měly děti přijít na svět jako minimálně půlroční. Taky nejsem ten druh ženy, co je unešená z vřískajcího uzlíčku. Doteď si pamatuju jak jsem manželovi vyhrožovala během šestinedělí že jednou přijde domů a bude tam mít prcka, já seberu psa a půjdu bydlet pod most. No co, pořád jsem doma a červenci mě čeká druhé kolo :mrgreen:

no to já vyhrožuju i ted :mrgreen: hele minimálně rok a půl nejlíp dvouleté, malý miminka mě ničí

TeSudička
Kecalka 273 příspěvků 06.05.18 17:13

Byla jsem na tom uplne stejne, dcerka byla velice narocne miminko a ja spala max 2h v kuse. Byla jsem jak 15× mrtva zombie s myslenkama, ze udelat si mimino byl ten nejhorsi napad. Hlavu vzhuru, ono se to uklidni :hug: musis to holt prezit, jako vsechny mamy :mavam:

Verun83
Echt Kelišová 8753 příspěvků 33 inzerátů 06.05.18 17:18

Ja mela. 1,5r snazeni. Stastna jak blazen po zjisteni tehu. Po tezsim porodu a 2 dny nespani se se mnou vycerpani desne tahlo. Denne jsem bulela, co jsem to udelala za hovadinu, poridit si dite. Spanek chybel strasne. Pak jsme si nasli rytmus. Proste jsem spala s nim, jak to slo. O vikendech jsem spala i pres den, zalezla v loznici. Nosil mi ho muz jen na kojeni. Nevarila jsem. Objednavalo se jidlo. Neuklizela jsem. Proste vse slo stranou. Casem bylo lip a lip. Druhe ditko bylo uz vse v pohode. Proste prvni je totalne zivotni zmens, musis si zvyknout, najit vas rezim. To das. Nebud na sebe prisna. Ses dulezita jen ty a dite. Jez, spi, bude lip :hug:

Uživatel je onlinePennya
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 6 inzerátů 06.05.18 17:26
@Heivka píše:
Podle mě by měly děti přijít na svět jako minimálně půlroční. Taky nejsem ten druh ženy, co je unešená z vřískajcího uzlíčku. Doteď si pamatuju jak jsem manželovi vyhrožovala během šestinedělí že jednou přijde domů a bude tam mít prcka, já seberu psa a půjdu bydlet pod most. No co, pořád jsem doma a červenci mě čeká druhé kolo :mrgreen:

Jako třeba žirafy. Narodí se jim to a do pár hodin chodí.. :mrgreen: Když si to tak vezmete, jě těhotná 15 měsíců, a to je opravdu ten půlrok navíc.. :-D

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8051 příspěvků 06.05.18 17:33

Jo, taky jsem byla vykulená co že to mateřství všechno obnáší, ale bude líp, neboj :hug: tohle je normální. Hodně spi, jak bude spát dítě, lehni si taky a všechno ostatní počká. Taky pořádně jez a choď na procházky a s domácností ať pomůže tatínek. Sedne si to, musíš si na to všechno zvyknout.

Kelsey
Hvězda diskuse 44750 příspěvků 06.05.18 17:40

Vsechno se srovna a bude lip.

Ketris
Echt Kelišová 9451 příspěvků 06.05.18 17:43

Neboj, časem si zvykneš :mrgreen: :hug:

sebjan
Povídálka 41 příspěvků 06.05.18 18:03

Přejde to neboj, sedne si to. Ja si taky zvykla, začátky byly perne, hormony atd :D. Kolikrát jsem bulela jak zelva jen tak, třeba jsem nakupovala v DM a najednou jsem tam slzela jak u Titanicu :D. Najednou jsi příšerně omezena a ja to taky nemohla rozdychat. Kolikrát ani teď ne, a to je mu sedm týdnů. Ale to přejde, všechno si sedne, zvyknete si na sebe. My mame doma ještě i psycho urvance :? :D

Esufi
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 06.05.18 18:04

Baby blues, to je normální stav, který má po porodu prakticky každá, dřív nebo později. Úklid domácnosti přehoď na přítele nebo někoho placenýho. Jestli k vám má v plánu přijít návštěva, zaúkoluj je vstupenkou ve formě jídla, popros i rodiče, přítele, přátele, ať ti případně něco přinesou. Nezapomínej jíst a pít, pít hlavně - vodu a příp. kojící čaje. Spi každou volnou chvilku, co spí prcek. Neměj výčitky strávit celý den s prckem v posteli. Srovná se to :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >