Strach z vytrhnutí osmičky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
41
4.1.22 18:45

Strach z vytrhnutí osmičky

Dobrý den maminky,
Prosím, můžete mě nějak uklidnit?
Pozítří mě čeká vytrhnutí osmičky, kde mám velký kaz a pod ním zánět, ale ten zánět tam mám mít prý déle, zub mě nebolí, ale strach mám a dost velký 😅 byla jste nějaká taky taková a přežila jste to? 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2483
4.1.22 18:49

@Terezzzka bud v klidu, nic to není. Samotný vytrhnutí nebolí vůbec, to ani neucitis, pak to chvili boli po vyndani, kdyz to prichazi k sobe, ale dostanes leky na bolest a s nima je to ok. Bolely me vedlejsi zuby asi dalsi tri dny na skus, ale nic hroznyho. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25063
4.1.22 18:52

Úplně v klidu. trhali mi 3. jeden byl venku do 10vterin a to nekecám. v duchu jsem si počítala. ty dva byly vždy do 5 min venku. pak nevyplachuj, aby se neudělalo suché místo.
vůbec se neboj. :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
4.1.22 18:53

Holky tak děkuji, jsem z toho úplně vyřízena 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
4.1.22 18:58

Samotné trhání je v pohodě o tom vůbec nevíš, jak to přichází k sobě, když přestane působit injekce tak to pobolívá, ale v puse se vše rychle hojí. Nachystej si jídlo kašovité stravy nebo polévku, ať tě to nenutí ten den kousat a dásně zbytečně dráždit. Dostaneš silnější léky od bolesti a zvládneš to. Jsou na světě daleko horší věci :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2483
4.1.22 19:00

@Terezzzka fakt není čeho, ja taky byla na trech a kazdej byl do 2 minut venku. :lol:… a vubec jsem nic necitila, az pak neprijemnej pocit, protoze to krvací. Ale rozhodne jsou horsi bolesti a neprijemnosti :mrgreen:.. me treba osmicku tahali, protoze tam byl taky zanet a bolelo me to tak tejden, myslela jsem, ze jen roste jako obvykle, proto jsem cekala, no a bolet to neprestalo jako obvykle. Na tom poslednim jsem byla dva dny pred vanocema, tak to mam jeste v zive pameti a bolelo me to vic ten tejden nez sla za osmicka ven, nez potom, kdyz uz venku byla. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
4.1.22 19:33

Me trhali vsechny ctyri najednou :D taky se to dalo přežít. Jen jsem tyden vypadala jak baset :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
4.1.22 19:44

Mám vyndané dvě osmičky. Ta první byla porod, protože moje původní zubařka neuměla ani pořádně píchnout lokální anestezii. Takže jsem půl dne měla spadlou pusu a slintala na všechno a všechny, ale bolest jsem cítila i tak. Trhala to 45 minut a já z toho byla zpocená až na zadku. Druhou osmičku mi už trhala moje nová zubařka. Ta teda lokálku umí píchat krásně, takže jsem opravdu necítila žádnou bolest. Vzala takové to dlátko a na třetí pohnutí byl venku. Byl to jen takový podivný tlak, jinak nic. Celé to od píchnutí do zaplacení trvalo 5 minut… Takže pokud máte normálního zubaře, tak se nemáte čeho bát :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
4.1.22 19:47

Já byla trhat osmicky i devítky, dvakrát, vždy po třech zubech. Zákrok samotnej v poho, jen napuchlá pusa, ale v prvním případě sem si chtěla hrát na hrdinku, co to zvládne bez prášků na bolest (to oživování) a to jsem teda narazila. Takže podruhé už jsem věděla. A co všem doporučuji, je si ten den i následující udělat klidný den. Mamka odpo dělala na zahradě a uhnala si zánět :roll: ničeho se neboj :kytka:

Příspěvek upraven 04.01.22 v 19:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
4.1.22 19:50

Dostaneš opich :hug: Obě osmy nalevo šly ven, když sem ještě kojila dceru. Spodní vyřezávaná, horní jen vyškublá. Pravá spodní s velkým zánětem byla vyřezávaná, když sem čekala syna. Mám pocit v 9tt :think: Ničeho se neboj, vše bude dobré a mysli na tu dokonalou zmrzko odměnu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2145
4.1.22 19:50

Trhali mi teď dvě osmičky, jednu a za dva týdny druhou.

Nejsem žádný zubarsky hrdina, ale tohle bylo fakt v pohodě. Přijdeš, dostaneš injekci, za pár minut se jde na věc. U první to bylo cca minuta až dvě nějakého tahání, slyšela jsem divný zvuky, ale cítit není nic, vůbec nic, ani to není nepříjemný, prostě nic. Pak máš v puse krev a díru, tak to bylo takový nezvyklý a nepříjemný a dělalo mi to občas starosti, ale to už jsi doma. Vzala jsem si hned po zákroku ibuprofen, podle rady, ale nebolelo mě to ani pak, jako to místo. Okolní zuby a celá ta půlka čelisti byla pak asi týden citlivá na skus, tak jsem kousala na druhé straně, jinak dobrý.

Druhá osmička byla prý nějaká komplikovaná, trvalo to snad trictvrte hodiny 8o, několikrát to rentgenovali a vůbec tak různě zkoumali, ale ani tohle nebolelo, ani trošičku.

Běžné vrtání (i s injekcí!) mi přijde horší, nepříjemnější a delší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
4.1.22 20:18

Nejhorsi pro me bylo asi 10 dni mit kasovitou stravu, bolelo cca mesic ale dalo se to zvladnout bez prasku na bolest. Pri prvnim trhani jsem mela taky strach, celou noc nespala ale fakt horsi je to potom. Je to treba pak ledovat, nevyplachovat. Takze mit na mrazaku neco s cim to pujde dobre ledovat a mit zasobu jogurtu, presnidavek, zmrzliny atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2483
4.1.22 20:27
@Luci1207 píše:
Nejhorsi pro me bylo asi 10 dni mit kasovitou stravu, bolelo cca mesic ale dalo se to zvladnout bez prasku na bolest. Pri prvnim trhani jsem mela taky strach, celou noc nespala ale fakt horsi je to potom. Je to treba pak ledovat, nevyplachovat. Takze mit na mrazaku neco s cim to pujde dobre ledovat a mit zasobu jogurtu, presnidavek, zmrzliny atd.

Kasovitou stravu jsem nikdy nemela a ani potreba nebyla, jen jsem mela kousat na druhou stranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
4.1.22 20:28

Ja se strasne bala u prvni, ale ta uz byla venku, tak ji chytla a vytrhla za par sekund. Zadny drama, uz vecer jsem jedla normalne, zadne prasky na bolest netreba.

Podle rentgenu me ukecala na extrakci jeste dalsi, nevyklubane, ze poroste bolestive. Tam slo o pulhodinove vyrezavani a vysekavani. Tri dny na gazpacho. Prasky na bolest jsem potrebovala ctyri tydny, pak bolestivost teprve klesla. Chodila jsem se ptat, jestli tam neni zanet- no pry se to nekdy hoji hur.

Drzim palce, at je to rychle ok!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
5.1.22 11:12

Díky holky za zprávy.
Už mám po a v pohodě 😅 tak jen aby jste věděli, že jsem to zvládla 😅

Příspěvek upraven 06.01.22 v 15:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit