Streptokok v těhotenství

885
1.6.13 13:31

streptokok v tehotenstvi

Dobry den mam pozitivniho streptokoka chtela jsem se zeptat jestli stim ma nikdo zkusenost mam za deset dni termin tak mam stoho docela strach dekuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
1.6.13 13:33

Není se čeho bát.. Až půjdeš rodit, dostaneš kapačku s antibiotikama - spíš preventivně, není to nebezpečný, jen je tam riziko přenosu na dítě. Ale není zas tak velké, spoustě ženských ani nestihne vykapat a už je mimino venku a je v pořádku. V některých zemích se ani antibiotika nedávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26010
1.6.13 13:40

Měla jsem GBS v prvním těhu, prostě mi jen po příjmu na porodní sál dali kapačku s ATB. Ale vykapaly a malej se do hodiny narodil, takže to prý stejně nebylo dostatečné. Pak ho chodila sestra jen častěji poslouchat první den, jinak nic. Navíc jsem měla až do konce plodovou vodu, ta to všechno opláchla. takže problém žádný nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
1.6.13 13:48

Někde se uvádí, že až 60% těhotných je GBS+. V porodnici se standardně dává atb kapačka.
Jinak riziko nákazy pro dítě nezajištěné atb je 2-8%, to podle toho, jakou studii si otevřeš.
Ve světě se streptokok často ani nevyšetřuje, případně se preventivní atb dává jen rodičkám, kterým streptokok způsobuje problémy, třeba gynekologické záněty, záněty močových cest… Podání atb snižuje riziko nákazy o 50%, takže stejně se může dítě od matky nakazit.

Já byla u prvního vedená jako nezajištěná rodička, dávali mi akorát atb injekčně těsně před tlačením, víc se nestíhalo, dítě jsem akorát musela při každém přebalení měřit, jestli nemá teplotu, jinak nic. Domů jsme šli tehdy 72h po porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
1.6.13 13:56

Dekuji ste me uklidnily ja se tak bala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
1.6.13 14:02

Ahojky, nechci tě strašit ale mě stihli dát jen jednu kapačku- udajně by měly být dvě. A malýho mi pak přes týden léčili ATB, nebyla to úplně rozjetá sepse ale něco tam bylo a údajně to bylo z toho streptokoka. Takže u druhého bych asi jela dřív aby mi stihli dát ty kapačky obě. Já jsem s tím teda měla problémy i dlouho po porodu a nakonec se musel přeléčit i chlap :? Ale přeju aby to nic nebylo a u vás to dopadlo dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
1.6.13 14:10

Také jsem měla pozitivního streptokoka, jak píšou holky, dostaneš kapačku s antibiotiky. Jakmile budeš mít pocit, že se porod rozjíždí, jeď hned do porodnice, ať ti tu kapačku stihnout dát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
1.6.13 17:37

Dekuji vam doufam ze vse dopadne dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
2.6.13 14:07

Jeste se chci zeptat co vas partner nedostal to od vas nemela bych ho taky poslat k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
2.6.13 16:45

@sabinka098 No mě doktori tvrdili, že to nechytí a vůbec to nemám řešit. Ale táhlo se mi to i po porodu, pořád záněty, ATB a pořád ve sterech streptokok. Pak doktorka poslala na vyšetření chlapa a měl to taky pozitivní i když neměl žádný příznaky. Dostal ATB a pak nějakou autovakcínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
2.6.13 21:21

@sabinka098 u mě partnera nikdo vůbec neřešil :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
2.6.13 21:27

Ja jim to radsi reknu abych to od nej nedostala zpatky jeste sedm dni musim vydrzet tak sem zvedava doufam ze to bude v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
pha
2.6.13 21:31

Take jsem mela pozitivniho streptokoka…od napichnuti kapacky ATB neuplynula ani hodina a prcek se narodil. Nastesti vse ok.
Pred ani po porodu jsem o strept nevedela (zadny problemy zensky nemam) a ani partnera nikdo neresil.
Preju at to dopadne ok :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
885
3.6.13 02:36

Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
14.12.13 00:31

streptokok

Zdravím :) chtěla bych se zeptat, jestli je pravda, že se nesmí přenášet, když jste pozitivní na streptokoka.. Kamarádka ho měla, tak jí doktorka poslala ve 40.tt do porodnice a tam jí chtěli poslat domu, že může rodit klidně až ve 41. nebo 42.tt, nakonec jí ale natočili, protože měla kontrakce a nechali si jí tam a další den porodila. Já streptokoka mám taky a dr. mi řekla, že mě pošle taky dřív do porodnice, ale já se bojím, že mě pošlou domu a něco se tím zanedbá.. Máte s tím některá zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat