Střídavá péče o děti -rocni dvojačata.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.21 18:52

Střídavá péče o děti -rocni dvojačata.

Ahoj, poprosila bych o anonym, protože je mi toto téma dost nepříjemné. S bývalým partnerem máme 3 děti. starší holčička chodí do školky a dvojčata mají čerstvě rok. půl roku zpět jsme se rozvedli kvůli nevěře a lhaní z jeho strany… (Podváděl mě celý náš vztah se svou bývalou partnerkou a já blbka na nic nepřišla.) Je OSVČ a má svou firmu takže se mu to dařilo dobře maskovat. Do toho měl 2 telefony, jeden měl neustále schovaný na firmě a domu ho nebral…, takže jsem ani neměla podezření, protože doma na mobilu prakticky nebyl a ve vztahu jsme dle mě žáden problém neměli ani v posteli. Přišla jsem na to, až když mě jeho bývalá sama kontaktovala a poslala mi veškerou jejich komunikaci. On se na ní údajně vykašlal a chtěl to s ní ukončit a ona se mu chtěla pomstít, proto to udělala… No nicméně teď viní mě za to, že já rozbila rodinu, protože jsem podala žádost o rozvod. Pořád mi předhazuje, že ubližuji dětem, že jim ničím rodinu… Protože jeho otec jeho mámu podváděl pravidelně a máma to vždy kvůli dětem odpustila.. já ale vím, že i kdybych se přes to chtěla přenést i tak k němu budu mít odpor a ve mě to stále bude a na tom by vztah stejně zkrachoval.. nevěřila bych mu už a stále bych po podezírala a uvažovala nad tím, zda právě s někým není.. zkrátka rozvod byl pro mě jediné možné řešení. Žáden společný majetek jsme neměli. Byt byl můj už před svatbou a každý jsme měli své auto už před manželstvím. Takže nic takového jsme naštěstí řešit nemuseli. Dokonce jsme se i dohodli. Děti jsem měla v péči já a on si bral starší co druhý víkend a dvojačata taky, ale s tím že večer mi je vždy dovezl, protože oni v cizím prostředí neusnou.. alimenty platil tak bez problémů. Sám navrhl částku 10 000 měsíčně na všechny 3 děti. Tak velkorysý byl asi proto, že věřil, že se nám to podaří urovnat. Stále se o mě snažil, omlouval se, ale já si stala za svým rozhodnutím. Nedávno jsem přišla s tím, že chci styk s dětmi a alimenty určit soudně, aby v tom byl pořádek. Což on asi vzal jako útok a hned obrátil. Už tak velkorysý není. Na děti stále platí, tráví s němi čas… Ale přišel s tím, že byl u právníka s tím, že chce všechny 3 děti do střídavé péče. S čímž já teda nesouhlasím. Dvojačata mají rok, jsou malička a vážně by s ním týden nevydrželi. Já sama jako dítě byla ve střídavé péči a pamatuji si, že jsem vždycky byla smutná a trápilo mě to. Moje máma si našla chlapa a měli další dítě. Táta taky měl dítě s jinou ženou a mě si stále prehazovali jako horkou bramboru.. oba měli svou rodinu a já se cítila, že nepatřim ani do jedné i přes to že jsem věděla, jak moc mě oba miluji a věnovali se mi na 1000%. zkrátka nechci aby se takto cítily i moje děti.. zajímá mě tedy, jaká je vůbec šance že by soud nechal dát roční děti do střídavé péče?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7332
19.11.21 18:56

On se umí postarat týden o tři malé děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79416
19.11.21 18:57

Hlavně střídavá pece se nerovna týden a tyden. Takze klidně muzete mit stridavou peci a deti mit treba po 2-3 dnech a ani je nwmusite mit oba stejně, muze byt asymetrická.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6292
19.11.21 18:59

10tis mi zase tak velkoryse neprijde… Na tři děti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.21 19:01

@Veru1987 nám to tak vyhovalo. Posílal ještě k tomu každému 2000 na spoření a když viděl, že je třeba něco koupil nakoupil i obleční a ostatní věci.

• Citovat
  • Nahlásit
91
19.11.21 19:04

Nevěřím, že chlap který je takový „charakter“ že podvádí v celkem fungujícím vztahu, kde jsou tři děti, zvládne sám obstarat roční dvojčata a k tomu ještě další dítě. Starat se sam o tři děti je hodně mimo komfortní zónu a tenhle zjevně upřednostňuje svoje zájmy a pohodlí. Podle mě další co jen vyhrožuje… A 10000 na tři děti mě tedy zase tak velkorysé nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.21 19:05

@Uslava myslím, že by to asi zvládl. Pomáhal pořád. Přes víkend si je bral, chodil s nemá do zoo, na výlety… Akorát na večer mi vždycky přivezl dvojčata, protože fakt mají problém usínat. Ani do práce nemusí. Má svou firmu a myslím, že týden by se nezbláznilo, kdyby jí řídil z domu..

• Citovat
  • Nahlásit
6928
19.11.21 19:10

Znám případ kdy dvojcata tehdy taky roční šly do střídavě péče. Asi 12dnu v měsíci otec, zbytek matka, střídaly si je všelijak podle směn otce, nebyly u něj déle jak 2dny v kuse. Teď už je jim 9let a střídají se stále, teď už klasika po tydnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
19.11.21 19:13

Zadny soud rocni do stridavky neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
19.11.21 19:16

Zakladatelko, je schopen skloubit praci a stridavou peci? Upravit si pracovni dobu? Bydlite blizko sebe? A ty jsi ted na rodicaku s dvojcatama? Takhle male deti se vetsinou do stridavky nedavaji, spis se tam dava siroky styk, a pripadna stridava pece okolo 3 let, zvlast pokud bys s detmi byla na rodicaku. Pro tebe samou i deti by bylo asi lepsi umoznovat siroky styk, aby nemel tatinek pocit, ze mu branis ve styku.

Pokud jde o starsi ditko, tam je vec jina a stridavka, pokud tam neni nejaky problem, je realisticka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2246
19.11.21 19:22

Nejak ti to nesedi. Pred rozvodem musi byt rozsudek o peci vcetne alimentu, jinak vas nerozvedou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
19.11.21 19:27

To musí být humus dát 3 děti takovýmu hnusákovi. Fuj, doma manželka a 3 malý děti a von si vyš…stává jinde. Zničenej život, nemohla bych se na něho už ani podívat. Škoda, že to není jako kdysi, kdy se takovej chlap po rozvodu zdekoval, našel si jinou ženskou a děti pak říkaly táto jinýmu, pořádnému poctivému muži. Moje mamka to měla přesně tak a ten nový pán byl můj dědeček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65165
19.11.21 19:37

Nedá, a už vůbec ne dvojčata.. chlapec jen vyhrožuje, to je celé.. Jinak se nedivím, osobně bych se rozvedla taky. Neboj se toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
19.11.21 19:57

No, nevím, jak roční, ale kamarádčina dvouletá dvojčata ve střídavce jsou (ona také nechtěla). Tady se otec očividně stará, to bohužel vůbec nesouvisí s tím, jaký je to jinak zmetek.. Držím palce, ať se nějak rozumně dohodnete. Byla by ale škoda zatratit ho jako tátu, který své děti má očividně rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12620
19.11.21 20:04
@Anonymní píše:
Ahoj, poprosila bych o anonym, protože je mi toto téma dost nepříjemné. S bývalým partnerem máme 3 děti. starší holčička chodí do školky a dvojčata mají čerstvě rok. půl roku zpět jsme se rozvedli kvůli nevěře a lhaní z jeho strany… (Podváděl mě celý náš vztah se svou bývalou partnerkou a já blbka na nic nepřišla.) Je OSVČ a má svou firmu takže se mu to dařilo dobře maskovat. Do toho měl 2 telefony, jeden měl neustále schovaný na firmě a domu ho nebral…, takže jsem ani neměla podezření, protože doma na mobilu prakticky nebyl a ve vztahu jsme dle mě žáden problém neměli ani v posteli. Přišla jsem na to, až když mě jeho bývalá sama kontaktovala a poslala mi veškerou jejich komunikaci. On se na ní údajně vykašlal a chtěl to s ní ukončit a ona se mu chtěla pomstít, proto to udělala… No nicméně teď viní mě za to, že já rozbila rodinu, protože jsem podala žádost o rozvod. Pořád mi předhazuje, že ubližuji dětem, že jim ničím rodinu…Protože jeho otec jeho mámu podváděl pravidelně a máma to vždy kvůli dětem odpustila.. já ale vím, že i kdybych se přes to chtěla přenést i tak k němu budu mít odpor a ve mě to stále bude a na tom by vztah stejně zkrachoval.. nevěřila bych mu už a stále bych po podezírala a uvažovala nad tím, zda právě s někým není.. zkrátka rozvod byl pro mě jediné možné řešení. Žáden společný majetek jsme neměli. Byt byl můj už před svatbou a každý jsme měli své auto už před manželstvím. Takže nic takového jsme naštěstí řešit nemuseli. Dokonce jsme se i dohodli. Děti jsem měla v péči já a on si bral starší co druhý víkend a dvojačata taky, ale s tím že večer mi je vždy dovezl, protože oni v cizím prostředí neusnou.. alimenty platil tak bez problémů. Sám navrhl částku 10 000 měsíčně na všechny 3 děti. Tak velkorysý byl asi proto, že věřil, že se nám to podaří urovnat. Stále se o mě snažil, omlouval se, ale já si stala za svým rozhodnutím. Nedávno jsem přišla s tím, že chci styk s dětmi a alimenty určit soudně, aby v tom byl pořádek. Což on asi vzal jako útok a hned obrátil. Už tak velkorysý není. Na děti stále platí, tráví s němi čas… Ale přišel s tím, že byl u právníka s tím, že chce všechny 3 děti do střídavé péče. S čímž já teda nesouhlasím. Dvojačata mají rok, jsou malička a vážně by s ním týden nevydrželi. Já sama jako dítě byla ve střídavé péči a pamatuji si, že jsem vždycky byla smutná a trápilo mě to. Moje máma si našla chlapa a měli další dítě. Táta taky měl dítě s jinou ženou a mě si stále prehazovali jako horkou bramboru.. oba měli svou rodinu a já se cítila, že nepatřim ani do jedné i přes to že jsem věděla, jak moc mě oba miluji a věnovali se mi na 1000%. zkrátka nechci aby se takto cítily i moje děti.. zajímá mě tedy, jaká je vůbec šance že by soud nechal dát roční děti do střídavé péče?

Soud asi takhle malé děti do střídavky nedá, ale časem možná ano. Udělala jsi dobře, mít doma takovho dobytka nikdo nechce. Já prostě nechápu, co ty lidi, co mají potřebu neustále podvádět, vede k tomu, že si poříděj rodinu. Rodinu zničil on. Atˇsi trhne, zmetek jeden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat