Alimenty? Bývalá přítelkyně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.11.21 15:34

Alimenty ? Bývalá přítelkyně

Zdravím vás holky, mám takový dotaz. Můj manžel kdysi (18let zpět-bylo jim 17let) měl přítelkyni, která otěhotněla, původně se rozhodli že dá dítě pryč ale nedala a maji spolu dítě. V rodném listu manžel napsaný není, nikdy se s dítětem nevídal. A paní si našla mě, podle příjmení, zjistila že máme rodinu spolu a žádá peníze-alimenty zpětně..pokud nepošleme, dá to k soudu.. může mít i šanci po takové době? Třeba máte někdo zkušenost.. děkuji😊

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4097
18.11.21 15:39

Tvůj manžel má dítě a celé ty roky na něj neplatil a ty to víš a stejně jsi s ním založila rodinu? 8o Může žádat alimenty zpětně, ale jen za tři roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10687
18.11.21 15:41

Tvůj manžel je ryzí charakter.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5828
18.11.21 15:43
@Serpentini píše:
Tvůj manžel má dítě a celé ty roky na něj neplatil a ty to víš a stejně jsi s ním založila rodinu? 8o Může žádat alimenty zpětně, ale jen za tři roky

Proc myslis, ze o tom zakladatelka s manzelem vedely. Mne to pripada, ze se to dozvedeli az ted..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
18.11.21 15:47

No, když není zapsán v rozldnem liště tak ona napřed bude muset prokázat otcovstvi. Potom teda můžou nechat stanovit výši alimentů pokud je dítě nezaopatřené (studuje) a chtít je myslím 3 roky zpětně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
18.11.21 15:55
@Anonymní píše:
Zdravím vás holky, mám takový dotaz. Můj manžel kdysi (18let zpět-bylo jim 17let) měl přítelkyni, která otěhotněla, původně se rozhodli že dá dítě pryč ale nedala a maji spolu dítě. V rodném listu manžel napsaný není, nikdy se s dítětem nevídal. A paní si našla mě, podle příjmení, zjistila že máme rodinu spolu a žádá peníze-alimenty zpětně..pokud nepošleme, dá to k soudu.. může mít i šanci po takové době? Třeba máte někdo zkušenost.. děkuji😊

Tak u soudu šanci má, pokud je on opravdový otec. A pak bude i platit alimenty. Každopádně bez toho soudu bych nedal ani korunu. Může to jen zkoušet a vydírat. Potřebuje prachy a tohle ji napadlo, že by se dalo podojit. Takže ignorovat a čekat až s vím přijde. Je velká pravděpodobnost, že nic dalšího nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
18.11.21 15:57

@Vladusxx Není to úplně přesné. Matka by měla požádat domnělého otce o určení otcovství na matrice a případně se dohodnout na výživném (tady se dobročinnosti meze nekladou - může třeba za celých 17 let), v opačném případu se obrátí na soud, který při rozhodování o otcovství (v případě kdy je dítě nezletilé) rozhoduje ze zákona i o svěření do péče a výživném i bez návrhu (určí výživné i když o něj nikdo nežádá. Je-li dítko zletilé, je to něm a soud bez návrhu nerozhoduje. Jak už napsala @Serpentini výživné jde uznat zpětně 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6447
18.11.21 15:59
@Anonymní píše:

Tohle je velmi strohá informace. Chybí tam zásadní věc. A to, zda manžel o dítěti věděl nebo ne. Ve smyslu, že si dítě nakonec nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
18.11.21 16:04
@Cenarius píše:
Každopádně bez toho soudu bych nedal ani korunu.

V tom případě hrozí, že zaplatí soudní výlohy včetně drahého testu otcovství. Jinak se u nás většina dětí rodí mimo manželství a otcovství se většinou určuje souhlasným prohlášením na matrice. K soudu to jde v menšině případů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34577
18.11.21 16:05
@Luboš P píše:
V tom případě hrozí, že zaplatí soudní výlohy včetně drahého testu otcovství. Jinak se u nás většina dětí rodí mimo manželství a otcovství se většinou určuje souhlasným prohlášením na matrice. K soudu to jde v menšině případů.

no ale ne u dítka starého 18 let, to je trochu jiná situace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.21 16:07

Děkuji všem za vaše odpovědi.. manžel o dítěti nevěděl.. ví to tak rok?.jinak by na něj určitě platil, nebo aspoň myslím že ano.😊a dítě asi jeho bude, je mu podobný, a vychází to podle věku na tu dobu, co spolu byli..
Pro mě je nejdůležitější odpověď že to jde 3 roky zpětně-za což děkuji- my sami teď obracime každou korunu když jsem na rodičovské dovolené..
Ale možná fakt jen vyhrožuje a myslí, že nás zastraší..- to uvidíme. Děkuji 😊

• Citovat
  • Nahlásit
5274
@Luboš P píše:

Drahého? Vždyť to stojí 5-10 tisíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
@Trojlístek píše:
Chybí tam zásadní věc. A to, zda manžel o dítěti věděl nebo ne.

V čem je ta informace zásadní? Možná z nějakého vyššího principu mravního, ale z hlediska právního, to nemá význam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
18.11.21 16:11
@Luboš P píše:

Tak pořád bych radši riskl toto než jen tak něco platit. Zvlášť když se ozve nějaká, skoro dvě desítky let stará bývalá, že „hele, toto je tvoje dítě co jsme spolu tenkrát udělali“. A v těch případných alimentech už se to ztratí stejně :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
18.11.21 16:12
@vokishka píše:
no ale ne u dítka starého 18 let, to je trochu jiná situace

A jaká? Otcovství se určuje stejně u dítěte zletilého i nezletilého, u výživného je to jiné, ale to jsem, myslím dostatečně, popsal a o svěření do péče u dítěte zletilého soud nerozhoduje vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat