Střídavá péče - trvalé bydliště, pasy, zdrav. průkazky dětí
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@lamicina píše:
Měli jsme 209 a ted máme 211, u obou dvoje průkazky bez problémů. Jinak na různé akce s oddílen, tábory a k babičce ji kopíruji, k ošetření to stačí. Tu druhou si zařizuje vždycky ex, já mu ji odmítla předávat, protože je hrozný ztráceč a nevraceč. Je to pro všechny výhoda. A s pasy jsme to vyloženě uvedli do žádosti jako důvod.
@Lama Lama píše:
Funguje to bez problemu. Sama jsem zdravotnik a netusim, jak bych poznala, ze prukazka neplati a j d po ni. Vydana dalsi, pokud jepreddatemexpirace. Neni to ani podvod, pojisgeni je platne.
Jo máme to vyzkoušené, včetně ošetření na pohotovosti i u specialistů. V létě je dcera u ex dohromady měsíc, takže se vždycky něco najde a on s ní odmítá jezdit k „naší“ doktorce, tak hledá zdravotní péči vždy aktuálně v místě pobytu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@lamicina píše:
Jo máme to vyzkoušené, včetně ošetření na pohotovosti i u specialistů. V létě je dcera u ex dohromady měsíc, takže se vždycky něco najde a on s ní odmítá jezdit k „naší“ doktorce, tak hledá zdravotní péči vždy aktuálně v místě pobytu.
My nemáme SP, ale děti jedou k tátovi na prázdniny na měsíc. Průkazky ZP jim dám, když bude chtít občanky (dětem je pod 15 let), tak mu je dám taky. Ex taky nejezdí k našim doktorům, ale v nouzi nejvyšší je vezme někam poblíž svého bydliště.
- Citovat
- Upravit
@lamicina píše:
u nás bez problémů, máme dva a oba platné respektive se jimi bez problémů prokazujeme při ošetření dítěte. Očkovací průkaz máme jen jeden, ale ten moc nepotřebujeme často.
tak ono prokazovat se můžete, jako sestra nepoznám, který průkaz je platný a který ne. pokud je v datu platnosti. jako problém bych to viděla spíš v zahraničí - pokud my ošetřujeme někoho ze zahraničí, tak jejich číslo průkazu a jméno hlásíme na cizinecké oddělení, odkud si ho pak ověřují přímo na pojišťovně, a pak nám jenom sdělí, zda je průkaz platný a případně jakou péči (ne)pokrývá. takže neplatný průkaz by byl vyhodnocený jako neplatný a pacient jako úplný samoplátce. předpokládám, že v zahraničí budou mít obdobné kontrolní mechanismy.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@lamicina píše:
A rodný list si udělal ověřenou kopii z matriky, já mám originál. TP dítěte je u mě, protože je v bytě, kde jsem vlastníkem, ex mění TP často, takže to jsme vzdali oba, že by bylo u něj.
Rodnych listu muzes mit tak treba pet
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@lamicina píše:z přesvědčení? Dítko už základní očkování má, tak ho taky potřebuju jen, když přijde pozvánka na preventivní prohlídku.
Z presvedceni, ze kazdy dalsi ztratim a ze je k nicemu. Na ockovanich reknu, ze jsmeho zapomeli, nema smysl, aby vyrabeli dalsi a dalsi.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@sagina píše:
tak ono prokazovat se můžete, jako sestra nepoznám, který průkaz je platný a který ne. pokud je v datu platnosti. jako problém bych to viděla spíš v zahraničí - pokud my ošetřujeme někoho ze zahraničí, tak jejich číslo průkazu a jméno hlásíme na cizinecké oddělení, odkud si ho pak ověřují přímo na pojišťovně, a pak nám jenom sdělí, zda je průkaz platný a případně jakou péči (ne)pokrývá. takže neplatný průkaz by byl vyhodnocený jako neplatný a pacient jako úplný samoplátce. předpokládám, že v zahraničí budou mít obdobné kontrolní mechanismy.
To nevím, ale ex s ní právě jezdí do zahraničí hodně, proto ty 2 pasy, problém s ošetřením nebyl ani tam. Já jsem ošetření v zahraničí nepotřebovala, předpokládám, že podle logiky pojišťovny má ex ten neplatný průkaz. Má teda nějaký zvýhodněný připojištění, ale to nezkoumám.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lama Lama píše:
Z presvedceni, ze kazdy dalsi ztratim a ze je k nicemu. Na ockovanich reknu, ze jsmeho zapomeli, nema smysl, aby vyrabeli dalsi a dalsi.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit