Stroupky v oušku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzka6
Kecalka 420 příspěvků 08.08.18 13:11
Stroupky v oušku

Dobrý den,

malá má 4 měsíce a už tak měsíc má v horní části ušní boltce žluté stroupky. Při čištění uší jsem je vždy trochu projela vatovou tyčinkou namočenou v Linole. Občas se kus stroupku odloupnul asi jsem někdy víc zatlačila, ale potom se vždy stejně udělal nový možná i víc :jazyk: No a včera se ji tam objevila i zaschlá krev :zed: Z ouška to nemá, tam vůbec nesahám a ani tam nic není, je to obravdu až v tom horním záhybu. Doktorka má jak na potvoru dovolenou. Máte s tím někdo zkušenosti? Namazat to třeba Framykoinem :nevim:

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3189 příspěvků 08.08.18 13:26

Dcera to měla taky, promašťovala jsem kokosákem, bambuckym máslem atd. (nemám ráda chemii v kosmetice) a zmizelo to

zuzka6
Kecalka 420 příspěvků 08.08.18 13:28

A měla tam i ty krvavé stroupky nebo jen ty žluté? Ty žluté mi přišly celkem ještě normální něco jak mají děti i ve vláskách, ale ta zaschla krev mě trochu děsí, aby tam neměla nějakou infekci :nevim: Ouško jinak červené ani nateklé nemá.

sepru
Kecalka 236 příspěvků 08.08.18 13:36
@zuzka6 píše:
Dobrý den,malá má 4 měsíce a už tak měsíc má v horní části ušní boltce žluté stroupky. Při čištění uší jsem je vždy trochu projela vatovou tyčinkou namočenou v Linole. Občas se kus stroupku odloupnul asi jsem někdy víc zatlačila, ale potom se vždy stejně udělal nový možná i víc :jazyk: No a včera se ji tam objevila i zaschlá krev :zed: Z ouška to nemá, tam vůbec nesahám a ani tam nic není, je to obravdu až v tom horním záhybu. Doktorka má jak na potvoru dovolenou. Máte s tím někdo zkušenosti? Namazat to třeba Framykoinem :nevim:

Doporučuji mazat jak píše Popokatepetla
Framykoin bych nepoužívala jde o antibiotika a přijde mi to zbytečné.
Je to jak stroupky ve vlasech musí se promastovat a vyčesávat a furt dokola ( chce to trpělivost.
Zkus používat malou čtvercovou gázu ( jako na pupik) namastit olejickem a jemně masírovat ( kroužit) opravdu, ale vse dělat jemně a opatrně je ještě prcek a bude mit citlivou kůži. Prostě to nedrit.
Můžeš použít na promazání i bepanthen, tim sem to dělala já + olejickem

Ať se daří :kytka:

zuzka6
Kecalka 420 příspěvků 08.08.18 13:40

Mazat mažem, jen jsem asi tou tyčinkou víc přitlačila a ty stroupky porušila asi :oops: no snad se to zahojí. Bepanthen má vyzkouším :palec: Děkuji

sepru
Kecalka 236 příspěvků 08.08.18 13:44

Ještě mě napadlo jak píšeš zaschlá krev.. náš malej jak ho to svedilo tak se škrábal.. nemohla se třeba nepozorovaně i v noci poškrábat? Nebo ty jak si ji to čistila nestrhl se strup?
Ostrihej nehty a sleduj …zda se to neobjeví zas
Lehce mazni treba bepanthen, počkej očisti ouško opatrně gazou a pak lehce mazni zas bepanthen ( jen film) a nechej být..( já mu je takto cistila asi 2-3× za den
Nenateklo ji trochu do uší při koupání? Někdy se to stane a jak tam maj vodu pak v těch zahybech…

zuzka6
Kecalka 420 příspěvků 08.08.18 13:56

Jak píšu výše, asi jsem spíš já nějaký ten stroupek sloupla při mazání. Možná, že i ona si tam hrábla, je už celkem šikovná :mrgreen:

AlenaSu
Kecalka 410 příspěvků 08.08.18 13:57

Prosím Vás maminko,tak to miminko tak nasledujte. Ja vím,že ho milujete a je pro Vás nade vše,ale opravdu nemusíte řešit pár strupu v uchu. :srdce: Dítě se mohlo samo skrabnout,ani jste si toho nevšimla. Ouska mazte,ale k dr.s tím letět nemusíte. Krev mu proudem neteče, ousko, pisete, nemá ani červené. :srdce:

zuzka6
Kecalka 420 příspěvků 08.08.18 14:08

No tak kdyby to bylo pár škrábanečků, tak to neřeším, ale má tam celkem velké strupy (krustičky), které vyplňují celý záhyb ouška a má to už celkem dlouho, tak pardón, že se zeptám na názor ostatních, čím to mazat. Kdyby to zas bylo něco víc, tak hudrujete, že to neřešit tady, ale jít k lékaři. Podle Vás se zde drobnosti neoplatí komentovat a větší věci řešit s lékařem a Emimino můžeme zrušit :mrgreen:

sepru
Kecalka 236 příspěvků 08.08.18 14:21
@zuzka6 píše:
No tak kdyby to bylo pár škrábanečků, tak to neřeším, ale má tam celkem velké strupy (krustičky), které vyplňují celý záhyb ouška a má to už celkem dlouho, tak pardón, že se zeptám na názor ostatních, čím to mazat. Kdyby to zas bylo něco víc, tak hudrujete, že to neřešit tady, ale jít k lékaři. Podle Vás se zde drobnosti neoplatí komentovat a větší věci řešit s lékařem a Emimino můžeme zrušit :mrgreen:

Vůbec to neřeš je to tvoje mimco, tvoje pocity. Nechapu co je na tom zeptat se ostatnich na názor a zkušenost s problémem či situací se kterou se setkas u mimca, kašli na blbý poznámky. Někdo se hold potřebuje vypsat a podráždit no … hoď to za hlavu :nevim:

zuzka6
Kecalka 420 příspěvků 08.08.18 14:35

Tak já pevně věřím, že to nebylo myšleno zle. Spíš mě to pobavilo v tom kontextu, že prkotiny zde neřešit a z jiných komentářů se zase člověk dozví, že raději hned mazat k lékaři :lol:

AlenaSu
Kecalka 410 příspěvků 08.08.18 14:51

@zuzka6 ale např.já jsem Vám nic tak hrozného nenapdala,tak hned nemusíte útočit :nevim: navíc jsem to myslela dobře. A myslím,že jsem toi hezky napsala.

zuzka6
Kecalka 420 příspěvků 08.08.18 15:22

AlenaSu No, ale já vám přeci o komentář výše, píšu, že to určitě nebylo myšleno zle :nevim:

AlenaSu
Kecalka 410 příspěvků 08.08.18 16:23

@zuzka6 jj, já si toho prvně nevšimla :kytka: a ještě pro uklidnění,dcera má ty.srrupy též. Někdy hnědé (zaschla krev) někdy žluté. Když jí je odloupnu naolejovanou stetickou,tak pod nimi mic nemá :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >