Suché vlnité vlasy u dítěte - péče

24
28.1.16 11:56

Suché vlnité vlasy u dítěte - péče

Hezký den všem,
mám pětiletou dcerku. Po manželovi zdědila suché vlnité vlasy se sklonem ke krepatění. Má teď takové kratší mikádko. Ty „spodní vlasy“ má úplně kudrnaté, prstýnky, ty „svrchní vlasy“ má po rozčesání vlnité. Celkově je má takové rozlítané, vypadají pořád neupraveně, i když ji češu. Napadlo mě, jestli existují nějaké přípravky na vlnité vlasy pro tak malé děti, protože předpokládám, že dospělácké jsou samá chemie a tím pádem nevhodné. Chtěla bych něco, coby zabránilo té rozlítanosti vlásků - dcera vypadá, že se vůbec nečeše, ve školce, když pro ni přijdu, vypadá, že má místo hlavy chlupatou kouli a mi je stydno. Prostě potčebujeme něco, co by udrželo vlny pohromadě. Máme nějaký růžový sprej z DM, ale není to nic moc, po nastříkání je na vlasech takový nepříjemný film. Ostříhat ji nechci, nenosí náušnice a vypadala by jako kluk… Děkuju za tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10248
28.1.16 12:03

Zkusla bych Alverde, ač dospělácký tak je přijatelný a bez silikonů. A pak nějaký olej, do rozprašovače s vodou, a tím to postříkat, trošku se to promastí a zkrotí.
Víc mě nenapadá. A nečesala bych to hřebenem, jen spíš rukou prohrábnout, nebo nějaký hřeben s málo zuby :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
28.1.16 12:39

Nečesat to právě nejde, má to pak takové spečené, škaredé - není vyloženě kudrnatá. Hodně kudrnaté vlasy má jen dole, u krku pod svrchními vlasy. Líp vypadá, když je pročesaná, jenže to jí vydrží maximálně čtvrt hodiny, pak je to tragédie. Řešení jsou culíky, ale taky chce někdy jít bez nich a bohužel její rozpuštěné vlasy nejsou žádná hitparáda. Olejíček mě napadl, ale nevím jaký a hlavně - aby to pak nevypadalo, že nemá umyté vlasy. Možná je problém i to, že je má denně namočené a tím pádem jsou přesušené, potápění během koupání se nevyhneme. :-) Na tu značku Alverde se podívám, ale nevím, co přesně mám hledat - kondicionér nebo taky nějaký sprej?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
28.1.16 12:51

@Tower Zkusila bych obyčejný dětský olejíček do rozprašovače, naředit vodou. Stačí třeba jen obyčejný aviril, ten je za pár korun a nějakou dobu vám vystačí.
Jinak jsou prý také dobré zábaly s mandlového oleje, ale to si nejsem jistá, jestli by si malá zábal nechala udělat - respektive, jestli by vydržela :think:. Česat nějakým šikovným hřebenem, který má málo zoubků. A nenamáčet každý den. Jestli si nutně musí potápět hlavu, tak jí dej koupací čepici.
A já osobně bych tedy nestříhala, naopak bych nechala narůst delší vlasy, ty se lépe upravují ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6974
28.1.16 13:17

Protože je malá, nejde se k těm vlasům chovat jako u dospělých, takže bych jí to nechala odrůst, prostříhat + postupně sestříhat (pěkně, chce to dobrou kadeřnici) a dělala bych jí různé zapletené účesy, copánky, culíky apod. Nic jiného nevymyslíš.
Fén si kup iontový - nějaký, který opravdu funguje (viz recenze nebo se koukni na různé eshopy, kde mají i profi značky). Aby se ta koupě vyplatila a nelikvidovalo jí to ty dětské vlásky. Můžeš zkusit i difuzér, který by u tohohle typu vlasů mohl mít nějaký efekt (na rozdíl od rovných hladkých a těžších vlasů) :nevim: a šampony + kondicionery + olejové masky radši v kadeřnictví přímo pro suché a krepaté vlasy (např. oranžový Kerastase, ale zeptej se v tom kadeřnictví, já tomu nerozumím anebo se koukni na recenze na Heurece), aby to bylo bez těch nežádoucích složek, co se nedají z vlasů vymýt. Ale není to samospásné.

Za pár let, až bude velká, zřejmě bude využívat občas žehličku - ne na vyžehlení do rovna, ale na odkrepacení a podtočení do lehčích vln nebo fénování přes kulatý kartáč, příp. difuzér. Tam to chce opravdu dle recenzí vybrat něco, co bude šetrné k vlasům. Ale to je až za dlouho…

Ony tyhle její vlasy můžou být moc krásné, pokud se jim dá čas. Dobře drží účes i vlny apod. Ale bezpracně a jednoduše to umýt a vysušit nejde, uschne to do rozlítaného krepu.

https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teckaa
28.1.16 13:30

Ahoj, @Tower ja moc neppradim. ale mam svou zkusenost s temito vlasy, vlastnim je taky. Nic moc s jimi nejde, natoz v tak malem veku.
Od mala jsem mela na kratko strizene vlasy, protoze nasi meli presne ten problem s nimi, co mas ty se svou dcerou. Ostrihana jako kluk s nausnicemi se me lidi ptali, jetsli jsem holka nebo kluk, deti se mi smaly…Nic prijemneho… a pritom jsem si tolik prala dlouhe vlasy. Az jsem odrostla, nechala jsem si dlouhe konecn narust a upravovala si je sama.
Rozhodne se takovyto typ vlasu upravuje lepe kdyz je delsi, takze doporucuji nechat narust a pak prostrihat ci nechat udelat kvalitni sestrih, ktery je ovsem nutne pravidelne udrzovat…

• Nahlásit
  • Citovat
6974
28.1.16 14:24

@teckaa jo přesně tak, souhlasím s úplně celým tvým příspěvkem.
@Tower koukni ještě na všemožné výrobky od Bio Ionic, i když cenově už to je mimo.. aspoň jen pro info. Při koupání vlásky nahoru secvaknout sponou anebo v Tchibo mají takový froté turbánek s knoflíkem, ale nevím, zda by jí nepadal. Ale i kdyby se nepotápěla, stejně to ten typ vlasů nezmění - s úpravou budou krásné, líp budou držet vlny i účes, bez úpravy budou takové, jak píšeš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
28.1.16 14:47

Moc děkuju za odpovědi! Taky si myslím, že vlasy, jaké má moje dcerka, jsou lepší delší, necháváme je narůst. Ale trvá to - protože se jí u krku kroutí, vypadá to pořád, že je má stejně dlouhé, i když jí rostou normálně. Jakou má délku ve skutečnosti vidím jen, když je má mokré. Já sama mám vlasy rovné, husté a nosím je nakrátko, takže o nějaké péčí o vlny vůbec nemám tušení. Až bude holčička velká, bude asi za svoje vlasy ráda (doufám). Zatím v podstatě jen stříháme ofinu, zbytek necháváme tak. Jinak šampón používáme ten oranžový dětský od Garnier - na nic vhodnějšího jsem zatím nenarazila. Kérastasse mě zaujal, ale nevím, jestli to dávat dítěti… popátrám na netu po složení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6974
28.1.16 15:27

@Tower na vlasy by jí to nevadilo, ale na oči asi jo. Předpokládám, že nebude mít složení, které nedráždí oči. :nevim: Na kůži nevím, to by vadit nemělo. Samo o sobě to ale nepomůže. Koukni ještě na tenhle článek http://www.budkrasna.cz/…nou-provzdy/ S těmihle vlasy nehneš, samotné jí to začne časem vadit. Ale musí vědět, že je může mít krásné. V tomhle věku to chce jen zaplétat nebo dělat culíky, příp. si někde vyzkoušet, jestli by měl smysl ten difuzér. Protože fénovat to bez difuzéru nebo kulatého kartáče nejde, rozlítlo by se jí to ještě daleko víc. To už je lepší to nechat usychat v culíku celý den (to pochopí jenom kadeřnice, která má sama krepaté vlasy a ví, že to jinak prostě nejde). Jenže i tohle je snazší v létě než v zimě. A pokud by se to mělo sušit fénem často, ty vlasy by jí to poškodilo a měla by je pak ještě krepatější - musel by se koupit drahý fén s dobrými recenzemi nebo na radu kadeřníka. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.16 16:17

Mám také takové vlasy. Určitě děláš chybu, že jí je rozčesáváš - tyto vlasy se nečešou. Učešu je pouze před umytím, po umytí jen mačkám, aby se tvarovaly do vln a kudrlinek (já si dávám tužidlo, dcerce nedávej). Vlasy mám hodně suché, sem, tam si naberu trochu tělového mléka do ruk a vlasy tím zase pomačkám. Ale jen maličko, ať vlasy nejsou moc mastné.

• Nahlásit
  • Citovat
24
28.1.16 16:47

@kaminky Já se právě fénování vyhýbám, aby je neměla přesušené - ale když jdeme třeba z bazénu, vyfénovat ji musím a pak jsou ty vlasy výrazně lepší, takové kompaktnější (nevím, jak jinak to popsat).

Anonymní - a jak docílím toho, aby nebyly zacuchané?

Omlouvám se za nekvalitní foto, hledám lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teckaa
28.1.16 17:13
@Anonymní píše:
Mám také takové vlasy. Určitě děláš chybu, že jí je rozčesáváš - tyto vlasy se nečešou. Učešu je pouze před umytím, po umytí jen mačkám, aby se tvarovaly do vln a kudrlinek (já si dávám tužidlo, dcerce nedávej). Vlasy mám hodně suché, sem, tam si naberu trochu tělového mléka do ruk a vlasy tím zase pomačkám. Ale jen maličko, ať vlasy nejsou moc mastné.

souhlasim, taky je vubec necesu-jen pred mytim nebo je projedu prsty. pritom mi doma od mala rikali:cesej se nebo dostanes vsi..
po umyti je netru, prebytek vody necham vsat do rucniku, pak necham volne uschnout a projedu je kokosovym olejem, ktery je pekne pritahne k sobe a nejsou rozlitane. ale na to clovek prijde casem…
jako mala jsem ty vlasy nenavidela, porad se cuchali, nasi me cesali a tim i krakali. navic jsou zrzave, to byla snad nejhorsi kombinace.
Ted jsem za ne rada. sice jsou suche, lamou se, ale pritom jsou pevne a huste…jine si sve vlasy barvi, ja na nich jetse nemela nikdy zadnou barvu, ani hennu.
ono je potreba ty vlasy prijmout, brat je take jake jsou-vyjimecne. i kdyz z nich nejde udelat zadny strih, ktery rovne vlasy dovoluji. je potreba udelat z nich prednost, nebat se jich, prijmout je a pak se odmeni kvalitou…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.1.16 17:39
@Tower píše:
@kaminky Já se právě fénování vyhýbám, aby je neměla přesušené - ale když jdeme třeba z bazénu, vyfénovat ji musím a pak jsou ty vlasy výrazně lepší, takové kompaktnější (nevím, jak jinak to popsat).

Anonymní - a jak docílím toho, aby nebyly zacuchané?

Omlouvám se za nekvalitní foto, hledám lepší.

Zacuchané budou, ale to holt kudrnaté vlasy bývají. Česat je budeš jen před mytím. Hlavně nechat růst - hlavně tu ofinku a mačkat a mačkat.

• Nahlásit
  • Citovat
24
28.1.16 17:42

@teckaa Moc děkuju. :-) Rady si beru k srdci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
28.1.16 17:46

Anonymní - taky moc děkuji. S tou ofinkou je to horší… zatím nám to přijde jako nejlepší řešení, protože dceru čekají v nejbližší době brýle, tak ať jí nejdou vlasy do očí. Čelenky sundává a sponky jí kloužou. Já vím, že to vypadá blbě, ale nic lepšího jsme nevymysleli. Až „dostane rozum“, tak ofinu odrůst necháme a pořešíme to třeba nějakým hezkým šátkem apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama