Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Ahoj manzel bral nejaky prasky na vysoky tlak a taky kaslal. Pak mu je vymenili a je klid.
Praděda taky po 80 začal brát a kašlal, i jsme ho hnali na CT plic a nic - skutečně to bylo tím lékem. Zelený čaj i kávu má povolenou 1 denně.
Dobrý večer, mám na Vás dotaz. Za prvý, beru léky na vysoký krevní tlak, konkrétně Ramil jednou denně ráno. Mám suchý kašel, což jsem četla, je jeden z vedlejších účinku, máte to taky někdo tak? A za druhý bych se chtěla zeptat, zdali je možné při léčbě hypertenze pít zelený čaj. Mám ho ráda a piju pravý sypaný, klidně i dva šálky denně. Vím, obsahuje kofein, který může zvyšovat krevní tlak, ale někde jsem na netu četla, že dokonce pití zeleného čaje může i vysoký krevní tlak snížit, takže si nejsem jistá
. Moc Vám děkuji všem za odpovědi.