Surfinie, verbeny

1698
13.4.17 12:37

surfinie, verbeny

Chystám se na přesazení surfinií, petunií a verben. Ošetřujete je nějak preventivně proti škůdcům? Na netu jsem našla u verben doporučení to udělat: (Preventivně můžete ošetřit hned při výsadbě půdu přípravkem Previcur 607SL… nebo pak doporučují PadlíStop).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11941
13.4.17 12:49

Já surfinie preventivně ošetřuju proti plísni, jinak mám hned po nich. Petunie na škůdce moc netrpí a verbeny nevím. Ale určitě je lepší ošetřit preventivně než řešit následky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1698
13.4.17 12:52

A čím ošetřuješ, prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5141
13.4.17 12:54
@bubulina píše:
Chystám se na přesazení surfinií, petunií a verben. Ošetřujete je nějak preventivně proti škůdcům? Na netu jsem našla u verben doporučení to udělat: (Preventivně můžete ošetřit hned při výsadbě půdu přípravkem Previcur 607SL… nebo pak doporučují PadlíStop).

Já už ani jedny nedávám a zůstávám u muškátů, protože tady tyto surfinie a verbeny jsou vždycky už v červenci pryč, ať stříkám čím stříkám. MOžná je to oblastí (vinařská) kde se všemu tady tomu habrajzdu hodně daří (plísně, škůdci). Na muškáty prakticky nic neleze. Loni jsem měla koncem června nádherné verbeny, ale od samého začátku boj s plísněmi, sviluškami, třásněnkami, vrtalkami a vím já čím vším, až jsem to vzdala. Škoda peněz. V půli července to bylo pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1698
13.4.17 13:01
@Zabatko píše:
Já už ani jedny nedávám a zůstávám u muškátů, protože tady tyto surfinie a verbeny jsou vždycky už v červenci pryč, ať stříkám čím stříkám. MOžná je to oblastí (vinařská) kde se všemu tady tomu habrajzdu hodně daří (plísně, škůdci). Na muškáty prakticky nic neleze. Loni jsem měla koncem června nádherné verbeny, ale od samého začátku boj s plísněmi, sviluškami, třásněnkami, vrtalkami a vím já čím vším, až jsem to vzdala. Škoda peněz. V půli července to bylo pryč.

jej, no to mi nepiš. Surfinie jsem pěstovala dvakrát a nešly moc no. Verbeny zkouším poprvé. Právě že jsem skončila u těch muškátů, lobelek a loni byly krásný fuchsie… A my jsme taky na Moravě, jedna paní tu surfinie mívá nádherný, jen jsem ji dlouho nepotkala a nemohla od ní zjistit jak na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11941
13.4.17 14:59

@bubulina Mám na to něco obyčejného. Postřik, co se používá na rajčata a okurky. Surfinie jsou krásný, ale potvory. Nesmí na ně pršet, potřebují hodně zalévat a chtějí vyloženě přehnojovat. Muškáty jsou asi nejlepší a pokud je zasadíš do truhlíků a dáš k nim něco zeleného, vypadají úžasně. Já miluju ty anglické a pak klasiku. Převislé se mi moc nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama