Reklama

Nemůžu vystát švagrovou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 12:12
Švagrová - můj problém

Ahoj, dlooouho, předlouho jsem váhala, jestli téma zakládat, ale asi to musí ven a já se nemám komu svěřit. Ani nevím, kde začít.
Bydlíme s manželem a třemi dětmi na vesnici, kde žijí i manželovi rodiče a v domě po prababičce manželova sestra se svojí rodinou. My máme vcelku velký dům, který jsme postavili sami, manžel je moc šikovný a pracovitý, máme ještě hafo práce před sebou, ale děláme si všechno sami a k obrazu svému, takže spokojenost. V rámci rodiny máme vztahy řekla bych dobré, nijak zvlášť si nikdo do soukromí nelezem a pokud se vidíme, vycházíme v pohodě, chováme se zdvořile, rádi pokecáme o všem možném, popsala bych je tak nějak asi průměrné, není si na co stěžovat, i když vždycky je co zlepšovat.:)
Co ale přestávám dávat, je právě švagrová. Podle mě máme předstíraně „srdečný“ vztah, ale prostě někde ve vzduchu visí něco, co cítíme jen my dvě. Samozřejmě, že jsou mnooooooooohem závažnější problémy, ale samotnou mě tohle docela ničí. Protože mě to vnitřně obtěžuje. Třeba se přistihnu, jak i během dne, kdy jsme s dětmi samy doma, trnu, jestli se neobjeví, což dělá poměrně často a nečekaně. I manžel si všiml, že jsem nesvá, když u nás jsou, že se chovám jaksi nepřirozeně, prostě nejsem ve své kůži. Přitom oba návštěvy milujeme, náš dům je otevřený pro všechny příchozí, vždycky vyštracháme něco na zub a jsme ve společnosti ostatních. Ale tady je to prostě jiný. Od začátku je mezi náma jakási podivná soutěživost, přitom s nikým jiným to takhle nemám. Moc nemáme o čem mluvit, max. o počasí. Když se nám současně narodily děti, myslela jsem, že spolu budem trochu sdílet mateřské problémy, ale svěřování už mě přešlo. Švagrová, říkejme jí třeba Bára, se vždycky na všechno tváří, že se jí to netýká, nanejvýš pronese, že u nich dobrý. Ok, je uzavřená, každý jsme nějaký, ale prostě furt nemůžu najít cestu k ní, a jak časem sleduju, začínám mít v podstatě averzi. Navíc mi dost okatě dává najevo, že ji spousta věcí kolem nás nezajímá - před Vánoci jsme si konečně pořídili novou kuchyň - přišla, ani se nepodívala, nezeptala - seděli jsme vedle v jídelně, která je s kuchyní spojená, prostě nic. Manžel si v létě koupil nové auto - nejdřív byla uražená, jak to, že jsme jí o plánu koupit si ho nic neřekli a za týden přijela v novém fáru taky. Nebo se nám usádlí i s miskou cukroví na nové sedačce a dělá si tam s dětmi piknik, což našim dětem nedovoluju. Pak mi tam jejich starší ještě vylije flašku s mlíkem. Fakt bych ji kolikrát nejradši neviděla, ale nejde se jí vyhnout - přijde bez pozvání a tak. Ani nevím proč, když mě evidentně taky moc nemusí, ale beru, že kvůli dětem, aby si pohrály. My k nim chodíme minimálně, prý ať se nezlobíme, ale že to tam mají malé. Navíc jsem se sama přistihla, že asi žárlím na jejich mladší - v roce mluví mnohem líp než náš 16měsíční, což mi tchýně vždy ráda předvede a připomene + to, že mám svoje děti víc „vychovávat“, že jsou rozmazlení (někdy si to myslím i já, ale ve skutečnosti myslím, že jsou v cajku - prostě jen nadělají dost hluku, když něco chtějí a nedostanou :)) a tak. Přitom si myslím, že jsou vycvičenější než děti švagrové, akorát jsou živější a neposedí, ani jeden z těch tří. Též mi vadí, když švagrová odchází a její děti nám všem musí!!! dát pusu, jinak prý podle ní neodejdou. Prostě na to nejsem, nemám k nim tak vřelý vztah, jak bych chtěla mít, ale prostě to přese mě nejde. Je tam mezi námi jakýsi neviditelný blok. Už jsem fakt zoufalá, protože se kolikrát sama přistihnu, že na ni myslím, kdy přijde, co zas bude a tak. Zatemňuje mi to mozek. Hádat se nechci a neumím, přece jen mi záleží i na manželovi a ten tyhle věci nevidí, necítí. Ale přece kdybych byla já sama nad věcí, byla bych v pohodě. Myslím, že chyba je i ve mně. Co s tím? S ní nic neudělám, ale jak pracovat sama se sebou.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2285 příspěvků 05.01.18 12:15

Těžko radit. Zkusit s ní častěji mluvit. Pokud nebude odezva, nechat to tak :nevim:

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 12:30

Ja bych predne zamezila tem neohlasenym navstevam, pokud jsou jen takhle jednostranne…Ulevi se ti, ze se nebudes porad bat, kdy zazvoni. Treba az priste prijde, rekni ji „nezlob se.,ted zrovna nemuzeme, odchazime ven (nebo cokoli jineho),priste prosim napis alespon sms, zda mame cas“.Toho zarleni se zkus zbavit, sama musis vedet, ze kazde dite je jine a ma sve tempo vyvoje, vzdyt mas sama tri ;)

Malaga
Generální žvanilka 24549 příspěvků 05.01.18 12:34

Moc tomu nerozumím…ani té soutěživosti, ani tomu, že na jednu stranu píšeš, že švagrová je uzavřená, ale na druhou je pro tebe problém nechat si dát pusu od jejich dětí…

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 05.01.18 12:35

Prijde mi, jakoby jste si zavidely navzajem, ona vas domek, novou kuchyn, auto, sedacku a ty, to co jsi popsala. Kazdy clovek je jiny a nekdy si lide nesednou, deti vyrostou, budete se vidat mene, hrany se obrousi a bude klid…s tim nic neudelas, chce to cas. Zkus na ni proste nemyslet ;)

Ivčis
Závislačka 3733 příspěvků 05.01.18 12:36

Ja bych nezvladla takové časté nečekané návštěvy… zkusila bych ji vysvetlit ze je rádi uvidíte treba v úterý a pak zase další úterý. Ale ze se prostě nechodí jen tak jakoby jste na ni čekali a nic jiného. Jinak to soupeření bude asi v tom ze máte stejně staré děti. To prijde podle me tak přirozeně a máme to v sobě všichni. Ale na druhou stranu, proč by si švagrová nemohla koupit auto měsíc po vás. Vždyť na tom nic není. Kuchyň bych ji třeba sla ukázat sama, nabidla ji jestli se nechce podívat. Možná je uzavřená, ráda by s tebou kamaradila ale potřebuje aby si ji nejdřív ukázala ze o to trochu stojís. Jako ja kdybych přišla ke švagrové co ma novou kuchyň tak bych do ni nešla slidit. Asi bych taky čekala ze mi ji vude chtít ukázat. Možná jen spolu neumite správně mluvit. Je to škoda spolu bojovat když by jste se mohly podporovat a děti si hrát. Zkus to jinak i ty..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 12:41

@Malaga Sama nevim. Vysvetluju si to tak, že když obe citime, ze to není zrovna ono, jde pak jakoby na silu v jinych vecech - napr. ta pusa, o kterou nestojim, kdyz do ni deti tlačí, že musiiiii. Nechapu. Soutěživost - ze me dokaze rozhodit neustalym vyzdvihovanim šikovnosti a zdravi jejich deti (pry dba vic na dravou vyzivu, tak neznaji ani nachlazeni atd., fakt mi pripada, ze je to pravda), nikdy by me ani ve snu nenapadlo, ze se budu citit blbe, vsem ostatnim to preju. Zakl.

robinka
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 18 inzerátů 05.01.18 12:47

Ivcis, presne tak.

Příspěvek upraven 05.01.18 v 12:54

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 05.01.18 12:52

Jak jsem psala vyse, zavidi a zere ji to.ze mate neco vic, proto to prehlizi, ale ve skutecnosti ji to zajima, a proto prijde znovu, nepozvana, aby zjistila, co je noveho…tak to na me pusobi

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 05.01.18 12:53

Aby nebyla za spatnou, tak proto mozna to divadlo s detmi a pusinkovanim…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 13:03

Jenomže já ji dokážu vcelku pochopit. Svým způsobem. Vyrůstala jsem s bráchou v jednom pokoji (parádní puberta :)), zatímco kámoška měla celé patro pro sebe, mám snad pochopení pro lidské slabosti, ale nechápu, proč to tak semílá mě. Nejsem v pohodě. Věřím, že se nám vrací, co vysíláme, karmu a tak, takže moje negativní pocity vůči ní trápí zase jenom mě. Chtěla bych se sama změnit, ale vůbec nevím jak.

Malaga
Generální žvanilka 24549 příspěvků 05.01.18 13:04

Tak si to prostě odpusť sama sobě, že švagrová není tvůj šálek kávy ;)

elle21
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 05.01.18 13:05

Nějak nechápu co ti vlastně na ní vadí, že přichází neohlášená, možná si myslí, že jinak by si ji odmítla, nevím no ke mě někdo chovat takové sympatie tak se na to víš co..

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 05.01.18 13:06

Tak ji prestan tak resit, venuj energii do jinych veci ;)

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 05.01.18 13:09

Mozna chces byt 100%, vsemi oblibena, ale nekdy to proste nejde, i kdyby ses rozkrajela, kasli na to ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >