Kdo měl skvělého dědečka, ať zvedne ruku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Romilda
Kecalka 421 příspěvků 04.01.18 15:14
Kdo měl skvělého dědečka ať zvedne ruku

Tak aby to nebylo dědečkům líto, pojďme zavzpomínat i na ně.

Můj dědeček se stal brzy vdovcem, takže dělal všechny ženské práce. Naučil mě dělat věci poctivě a pořádně - na to on si potrpěl. Učil mě třeba žehlit košile.
Kdysi nás měl hlídat a my jsme se mu se sestrou zamčeli zevnitř a nemohli jsme najít klíč. Děda nás pak něčím vypáčil. A pamatuju si, jak nám povídal pohádku o Králi Lávrovi. A jak mu bilo srdce, když jsem měla hlavou položenou na jeho hrudi a zpívali jsme jeho milovanou dechovku. Když mě chtěl pozlobit, nadzvedával spodní protézu. Jeho nejčastější večeře bylo mléko a v něm nadrobený chleba. A taky jsme k němu chodili na sušenky KOKA, vždycky je měl pro nás někde schované. K narozeninám mi dal vždycky tulipány z vlastní zahrádky, mezi nima byl jeden černý, protože věděl, že ho mám ráda. Tulipány i dědečka :-)

Pište i o dědečcích. Co vás naučili oni, jaké měli zvyky. Měli s babičkou šťastné manželství?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 04.01.18 15:24

Děda byl můj hrdina. Naučil mě pracovat na zahrádce a jíst olomoucké syrečky. Jezdila jsem na jeho starém kole ve stoje a poslouchala s ním rádio. Krájel jablka na lodičky a vykrajoval bubáky. Jeho česnečka a bramboráky neměly chybu. S babičkou vydržel 40 let, zemřel poměrně brzo. Hádali se, z mého pohledu zbytečně, dědy jsem se zastávala. Byl trpělivý a nikdy se nezlobil.

Paoloska
Echt Kelišová 8139 příspěvků 04.01.18 15:27
@Russet píše:
Děda byl můj hrdina. Naučil mě pracovat na zahrádce a jíst olomoucké syrečky. Jezdila jsem na jeho starém kole ve stoje a poslouchala s ním rádio. Krájel jablka na lodičky a vykrajoval bubáky. Jeho česnečka a bramboráky neměly chybu. S babičkou vydržel 40 let, zemřel poměrně brzo. Hádali se, z mého pohledu zbytečně, dědy jsem se zastávala. Byl trpělivý a nikdy se nezlobil.

To je tak hezký, až mě to dojalo :potlesk:

Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 04.01.18 15:28

Jeden byl tyran a alkoholik, druhy sice fajn, ale takovy financni negramot, ze rodinu neustale pripravoval o penize a nebyt mamy, asi by s babickou posli hlady. Naucil jsem se diky nim tedy nepit alkohol a zachazet s penezi opatrne.

Paoloska
Echt Kelišová 8139 příspěvků 04.01.18 15:31

@Romilda Moc hezké téma :palec: Škoda, že nemám jak přispět. Jednoho dědu jsem vůbec nezažila, zemřel ve 42 letech. Mrzí mě to moc, protože na něj všichni rádi vzpomínají. Druhý děda byl takový… :nevim:. Měla jsem ho ráda, ale ani nějak nevím proč. Vlastně jsem s ním vůbec nic nezažila :think:

Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 04.01.18 15:37
@Paoloska píše:
To je tak hezký, až mě to dojalo :potlesk:

Jo? :kytka:

Paoloska
Echt Kelišová 8139 příspěvků 04.01.18 15:39
@Russet píše:
Jo? :kytka:
:pankac: :kytka:
ŠárkaPu
Kecalka 225 příspěvků 04.01.18 15:43

Můj děda i babička pro mě byli oba vzorem, vzorem dokonalých lidí a dokonalého manželství! Byli spolu 52 let, nikdy jsem je neviděla hádat, vždy v naprosté harmonii. Byli to ti pohádkový prarodiče, strašně moc nás toho naučili, stále se snažili, abysme měli nové zážitky a tak hrozně z nich bylo cítit jak nás mají rádi. Babička mě naučila zahradnicit, znat
všechny druhy květin na zahradě i doma, vařit..děda byl zas velký pěstitel zeleniny, různých tinktur a hlavně velký fotograf. Mám z dětství neskutečné množství fotek, vždy jsem je s ním vyvolávala a to byl pro mne jako dítě obrovský zážitek. Oba mi hrozně chybí a snažím se vést život v jejich duchu, plno věcí jsem si od nich převzala a věřím, že to vidí a chrání mě i moji rodinu :*

MisaHanuska
Extra třída :D 10971 příspěvků 04.01.18 15:43

Dědeček byl nejlepší chlap v mém životě. Vyzvedával mě ze školky, vařil mi dobroty, naučil mě jíst chleba se sádlem, hrát karty, vytahovat česnek a vždycky stál při mě. I když to byl obecně nenáviděný cholerik, praktikující evangelík a do toho nenáviděl komunisty, názorově jsme si byli vždycky velmi blízcí. Dodnes je mi líto, že se nedočkal prvního pravnoučete a umřel o pár měsíců před jeho narozením. :,(

Venetia
Hvězda diskuse 37483 příspěvků 04.01.18 15:44
@Romilda píše:
Tak aby to nebylo dědečkům líto, pojďme zavzpomínat i na ně.

Můj dědeček se stal brzy vdovcem, takže dělal všechny ženské práce. Naučil mě dělat věci poctivě a pořádně - na to on si potrpěl. Učil mě třeba žehlit košile.
Kdysi nás měl hlídat a my jsme se mu se sestrou zamčeli zevnitř a nemohli jsme najít klíč. Děda nás pak něčím vypáčil. A pamatuju si, jak nám povídal pohádku o Králi Lávrovi. A jak mu bilo srdce, když jsem měla hlavou položenou na jeho hrudi a zpívali jsme jeho milovanou dechovku. Když mě chtěl pozlobit, nadzvedával spodní protézu. Jeho nejčastější večeře bylo mléko a v něm nadrobený chleba. A taky jsme k němu chodili na sušenky KOKA, vždycky je měl pro nás někde schované. K narozeninám mi dal vždycky tulipány z vlastní zahrádky, mezi nima byl jeden černý, protože věděl, že ho mám ráda. Tulipány i dědečka :-)

Pište i o dědečcích. Co vás naučili oni, jaké měli zvyky. Měli s babičkou šťastné manželství?

ja :D

mehaaja
Kecalka 328 příspěvků 04.01.18 15:49

Konecne to muzu nekam oficialne napsat :mavam: Muj deda byl uzasny… Diky nemu jsem mela skvele detstvi, ktere doma moc pekne nebylo. Muj dedecek je muj hrdina a on je mym vzorem spravneho muze. Byl hodny a pracovity, nepil, nekouril a s babickou se bezne v sedesati chytali za ruce. Meli opravdu hezky vztah a ja u nich byla pecena varena. Nam vnoucatum se hodne venoval, jezdil se mnou po dostizich, naucil me nasekat drevo, poryt zahradu, roubovat stromy, postarat se o zvirata Umel pokarat a i pohladit. Byl skvely a vsichni ho meli moc radi… Zodpovedny, spolehlivy, klidny. A fesak :srdce:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 04.01.18 15:51

Moc krásné téma! :palec:

Dědečka jsem měla úžasného! Minulý rok v Únoru jsme o něj přišli letos to bude rok a ráda vzpomínám na chvíle strávené s ním, každé prázdniny v létě jsme jezdili na různé výlety jako jsou zámky, hrady apod. byl to úžasný člověk se srdcem na pravém místě! :srdce: Proto mě jeho ztráta vzala tolik že jsem špatná ještě po tom roce zemřel 2 dny před svýma narozenimi letos v Únoru by mu bylo krásných 70 let!! :(

Vždy on jediný mi říkal Peťulko, a pěkně si mě rozmazloval už od mala když si vzpomenu jak jsme byli na návštěvě u jeho známých a oni měli obrovský kulatý bazén a já z něho byla hotová a že ho chci taky a on mi řekl že ho pojedeme zítra koupit nevěřila jsem tomu a ráno vstal vzbudil mě a že jedeme koupit bazén a on mi ho opravdu koupil 8o byla jsem v sedmém nebi. Ať jsme měli narozeniny či svátek dával svojí oblíbenou kytičku Anthurie. Vzpomínám na něj jen v dobrém miluji ho byl to úžasný člověk. :srdce:

Příští rok by s babičkou oslavili zlatou svatbu 50 let! :srdce:

iziwolvie
Kecalka 395 příspěvků 04.01.18 15:55

Můj děda byl naprosto super! Vyzvedával mě ze školky, později mě i bráchu vyzvedával ze školy. Každý týden nám upekl koláčky nebo vánočky ( býval pekař ). Od mala nás hlídal přes prázdniny. Buď na chatě na jedné přehradě, kam jsme vždy jezdili na 14 dní. A potom zbytek prázdnin na zahradě. Tam jsme s ním vždy celé prázdniny bydleli. Staral se o nás, nechal nás všude lítat, ale zároveň jsme mu na té zahradě i pomáhali. Na tu zahradu jsme tam s ním jezdili snad až do mých 20 let. :lol: Naučil nás jezdit na kole, brusit, plavat. :)
A to, co s námi dělal třeba na té přehradě…když si představím, že by to měl dělat s mými dětmi, tak by mě trefil šlak. :mrgreen: Ale všechno jsme přežili a jsou z toho ty nejlepší zážitky a vzpomínky. :palec: Umřel předloni, bylo mu 99 let. A stačil poznat všechny svoje pravnoučata. :srdce: Byl naprosto úžasný. :palec:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 04.01.18 16:00

@iziwolvie Musím si řici že to měl krásný věk! 8o :andel: od přítele babička bude letos slavit 95 ale 99 to je krásný :)

zuza92
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 04.01.18 16:06

Já zvedám všechny 4 :srdce:.
Dědeček mi byl zároveň i tátou. Táta od nás odešel, když mi byl rok. Byl mi tím mužským vzorem. Hodně mě s babičkou hlídali, když byla mamka v práci. Tahal mě na bobech. Ukázal mi všechny rarity našeho města. :srdce:
Bohužel zemřel pře 10-ti lety na rakovinu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >