Moje máma hraje na city

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lithia27
Stálice 69 příspěvků 31.12.17 16:09
Moje máma hraje na city

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost se svou maminkou. Před 5.měsíci se nám narodila dcera, takže má moje mamka první vytoužené vnouče. Příjde mi, že celý život byla spíš takový nespokojený typ- první manželství jí nevyšlo, brzy jí zemřel jeden z rodičů, prý nebyla nikdy pořádně zamilovaná. A tak se hrozně uplna první na mě- takovým, nezdravým způsobem. Chtěla se mnou celý chlubit, ale já jsem si vedla poměrně „divoký“ život, tak jí to asi nevyšlo úplně podle plánu. Takže máme takový, komplikovanější vztah- já mé rodiče miluji, ale je to s nimi prostě těžké. Navíc s mým taťkou se hádají od mého dětství, není výjimkou, že se třeba dva týdny v kuse nebaví, oba jsou teď čerstě v důchodu.

Problém je takový, že mamka se po narození mé dcery na ní hrozně upla. Vytvořila si nový smysl života. My to bohužel od začátku s dcerou máme složitější, měli jsme několik hospitalizací v nemocnici, teď cvičíme Votjovku, dcera je hodně náročné dítě a s partnerem nám docela dlouho trvalo, než jsme se s celou situací taky vyrovnali. A do to mi moje mamka minimálně jedenkrát týdně napíše zprávu typu " zabraňuješ mi vídat se z vnučkou", " nechceš mi ji tu nechat „, apod. Ona touží po tom s ní být osamotě, představuje si, že bych jí třeba dceru zavezla - a pak kdybych s partnerem nejlépe někde na několik hodin vypadla. Pořád mi říká, že jí chce hlídat, že s ní chce být sama. Dcerka je navíc v 5.měsících docela obřík, a váží už 8 kilo a mamka má nemocná záda- takže nějaké nošení, apod. nepřichází v úvahu.
Dnes opět zpráva, že je "osamocena doma“ a že tady chce mít svou vnučku a že mi tedy přeje šťastný nový rok a že snad se s vnučkou více uvidí v dalším roce. Pro upřesnění jezdíme za našima, každý týden ( maximálně co druhý), denně jsem s nimi ve spojení přes FB- posílám fotky, několikrát týdně jim volám- protože jich mi je líto, že jsou věčně rozhádání a sami.
Ale dnes už mi ruply nervy, dneska jsme neměli s dcerkou dobrý den, celý den nám prořvala a do toho opět máminé lítostivé zprávy, tak jsem ji zavolala, že jí nerozumím, proč pořád takhle hraje na city, že je to zbytečné- že je mám oba moc ráda a jezdím za nimi s dcerou ráda i bez těchto výlevů, a že až bude dcera větší, že ji určitě bude moc hlídat, ale že dávat 5.měsíční mimi pryč od mámy mi prostě nepříjde OK.

No a moje máma se k smrti urazila, řekla mi, že si asi nemáme co říct, že už si nebudeme psát, a že jí mám jen občas poslat fotky JEJÍ vnučky… strašně mě to unavuje, trápí a zároveň nehorázně štve. Nemáte zkušenost, nebo typ jak na takovou babičku/maminku? Jak takovou situaci řešit?

Příspěvek upraven 31.12.17 v 16:16

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Takyjedna
Závislačka 4573 příspěvků 31.12.17 16:13

Nech jí vydusit, při každém náznaku vydírání se rozluč a nejezdi za ní tak často. Pak si toho víc bude vážit. A taky začne vážit slova, když zjistí, že na vydírání nereaguješ. A nic jí zpětně nevyčítej, jak se chovala. Jen, když začne, tak se pakuj, ukonči rozhovor.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 16:15
@Lithia27 píše:
Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost se svou maminkou. Před 5.měsíci se nám narodila dcera, takže má moje mamka první vytoužené vnouče. Příjde mi, že celý život byla spíš takový nespokojený typ- první manželství jí nevyšlo, brzy jí zemřel jeden z rodičů, prý nebyla nikdy pořádně zamilovaná. A tak se hrozně uplna první na mě- takovým, nezdravým způsobem. Chtěla se mnou celý chlubit, ale já jsem si vedla poměrně „divoký“ život, tak jí to asi nevyšlo úplně podle plánu. Takže máme takový, komplikovanější vztah- já mé rodiče miluji, ale je to s nimi prostě těžké. Navíc s mým taťkou se hádají od mého dětství, není výjimkou, že se třeba dva týdny v kuse nebaví, oba jsou teď čerstě v důchodu.

Problém je takový, že mamka se po narození mé dcery na ní hrozně upla. Vytvořila si nový smysl života. My to bohužel od začátku s dcerou máme složitější, měli jsme několik hospitalizací v nemocnici, teď cvičíme Votjovku, dcera je hodně náročné dítě a s partnerem nám docela dlouho trvalo, než jsme se s celou situací taky vyrovnali. A do to mi moje mamka minimálně jedenkrát týdně napíše zprávu typu " zabraňuješ mi vídat se z vnučkou", " nechceš mi ji tu nechat „, apod. Ona touží po tom s ní být osamotě, představuje si, že bych jí třeba dceru zavezla - a pak kdybych s partnerem nejlépe někde na několik hodin vypadla. Pořád mi říká, že jí chce hlídat, že s ní chce být sama. Dcerka je navíc v 5.měsících docela obřík, a váží už 8 kilo a mamka má nemocná záda- takže nějaké nošení, apod. nepřichází v úvahu.
Dnes opět zpráva, že je "osamocena doma“ a že tady chce mít svou vnučku a že mi tedy přeje šťastný nový rok a že snad se s vnučkou více uvidí v dalším roce. Pro upřesnění jezdíme za našima, každý týden ( maximálně co druhý), denně jsem s nimi ve spojení přes FB- posílám fotky, několikrát týdně jim volám- protože jich mi je líto, že jsou věčně rozhádání a sami.
Ale dnes už mi ruply nervy, dneska jsme neměli s dcerkou dobrý den, celý den nám prořvala a do toho opět máminé lítostivé zprávy, tak jsem ji zavolala, že jí nerozumím, proč pořád takhle hraje na city, že je to zbytečné- že je mám oba moc ráda a jezdím za nimi s dcerou ráda i bez těchto výlevů a že až bude dcera větší, že ji určitě bude moc hlídat, ale že dávat 5.měsíční mimi pryč od mámy mi prostě nepříjde OK.

No a moje máma se k smrrti urazila, řekla mi, že si asi nemáme co říct, že už si nebudeme psát, a že jí mám jen občas poslat fotky JEJÍ vnučky… strašně mě to unavuje, trápí a zárpveň nehroázně štve. Nemáte zkušenost, nebo typ jak na takovou babičku/maminku? Jak takovou situaci řešit?

Mám doma to samý..a pak jsem to prostě přestala řešit a mám klid.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16032 příspěvků 31.12.17 16:15
@Lithia27 píše:
Ahoj,

Ale dnes už mi ruply nervy, dneska jsme neměli s dcerkou dobrý den, celý den nám prořvala a do toho opět máminé lítostivé zprávy, tak jsem ji zavolala, že jí nerozumím, proč pořád takhle hraje na city, že je to zbytečné- že je mám oba moc ráda a jezdím za nimi s dcerou ráda i bez těchto výlevů a že až bude dcera větší, že ji určitě bude moc hlídat, ale že dávat 5.měsíční mimi pryč od mámy mi prostě nepříjde OK.

No a moje máma se k smrrti urazila, řekla mi, že si asi nemáme co říct, že už si nebudeme psát, a že jí mám jen občas poslat fotky JEJÍ vnučky… strašně mě to unavuje, trápí a zárpveň nehroázně štve. Nemáte zkušenost, nebo typ jak na takovou babičku/maminku? Jak takovou situaci řešit?

Občas jí pošli fotky. Nech ji vychladnout.

Ou
Závislačka 4750 příspěvků 31.12.17 16:16

Jedinná cesta je najít ji nějakou činnost, kterou se zaměstná. Jinak - pokuste se vydržet a nepodlehnout manipulaci, protože jinak ji opět vytáhne kdykoliv, kdy nebude po jejím.

Chápu že je to těžké, ale nejste zodpovědná za štěstí své matky a daleko větší zodpovědnost máte za svoji pohodu a uhájené hranice -bez toho nebudete mít sílu na péči o svou dceru.

držím place.

Sany80s
Kelišová 6127 příspěvků 31.12.17 16:16

Nenechat mě ani na hodinu nebo dvě někam s kočárem, tak bych se taky urazila. Říkáš, že ona je nezdravě závislá na tobě. A co jsi asi ty, když ti přijde jako problém to, že dítě bude někde hodinu nebo dvě bez tebe.
Jako ty projevy jsou projevy hysterky. Ale osobně bych řekla, že máte tak komplikovaný vztah, protože jsi celá maminka.

Ou
Závislačka 4750 příspěvků 31.12.17 16:17
@Takyjedna píše:
Nech jí vydusit, při každém náznaku vydírání se rozluč a nejezdi za ní tak často. Pak si toho víc bude vážit. A taky začne vážit slova, když zjistí, že na vydírání nereaguješ. A nic jí zpětně nevyčítej, jak se chovala. Jen, když začne, tak se pakuj, ukonči rozhovor.

ano - přesně tak.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 31.12.17 16:19

Chvíli bych se neozývala

Malike
Extra třída :D 11604 příspěvků 31.12.17 16:19

@Lithia27 matky no.. 8o
Hele moje máma je taky super ale zase jak některé věci nejsou podle jejího přesvědčení tak je zle.Taky mám náročné dítě (autismus) a tuhle mě nutila ať si přečtu něco, co by mě zdrblo na další rok. Já to číst nechtela a tak mi řekla že dobra matka by si přečetla všechno. 8o
Takže mi řekla nepřímo že jsem špatná a obě jsme se tak na druhou naštvali že už spolu několik dní nekomunikujeme.
Taky nevím jak to řešit. Silvestra spolu netrávime.

terinka4444
Hvězda diskuse 65812 příspěvků 31.12.17 16:22

Vidí dceru jednou za 14 dnů? Může ji povozit v kočárku? Jo, jsi máma a jednou budeš babička. Souhlasím se Sany.

Lithia27
Stálice 69 příspěvků 31.12.17 16:23
@Sany80s píše:
Nenechat mě ani na hodinu nebo dvě někam s kočárem, tak bych se taky urazila. Říkáš, že ona je nezdravě závislá na tobě. A co jsi asi ty, když ti přijde jako problém to, že dítě bude někde hodinu nebo dvě bez tebe.
Jako ty projevy jsou projevy hysterky. Ale osobně bych řekla, že máte tak komplikovaný vztah, protože jsi celá maminka.

Kde jsem zmiňovala, že je ani na hodinu nenechám samotné? :) S kočárkem jezdila několikrát. Nelíbí se mi, ale nechávat několik hodin dceru s mámou, a prakticky to ani nejde- jak jsem zmiňovala musíme cvičit vojtovku- tj. 4× denně, mamka má nemocná záda, takže jenom přenesení na přebalovák je pro ni zlo. A já počítám s tím, že až bude malá větší- nebude nutnost jí tak často nosit, tak jí tam ráda nechám na hlídání. Mě vadí pouze toto manipulativní chování a zprávy kde se hraje na city, přestože tak jsme každý víkend, píšeme si, voláme si a pořád je něc špatně. Každopáně děkuji, že jste nás obě tak kategoricky označila za hysterky :kytka:

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 31.12.17 16:24

Jak daleko od vás bydlí?

Takyjedna
Závislačka 4573 příspěvků 31.12.17 16:25
@Sany80s píše:

Tak to je něco jinýho, nenechat plně závislé mládě bez dozoru, je normální příroda. Samotné dítě zahyne, je normální, když je matka závislého dítěte někde sama, že jí to vadí. Občas to příroda zařídí i tak, že je samotné matce mimina nevolno, když je delší dobu jinde, než dítě. Je to přirozené a hlavně zdravé. Některé to buď ještě neznají, nebo mají nějak pošramocené pudy. Dítěti je 5 měsíců, nemusí jí někam cpát samotnou. Babička může své dceři sekundovat a tím si posílit vztah jak k vnučce, tak k dceři a ne ji nutit, aby jí nechala vnučku samotnou. Tím akorát posílí ochranitelské pudy a bude jí trvat dýl, než jí vnučku svěří.

terinka4444
Hvězda diskuse 65812 příspěvků 31.12.17 16:25
@Lithia27
@Lithia27 píše:
Kde jsem zmiňovala, že je ani na hodinu nenechám samotné? :) S kočárkem jezdila několikrát. Nelíbí se mi, ale nechávat několik hodin dceru s mámou, a prakticky to ani nejde- jak jsem zmiňovala musíme cvičit vojtovku- tj. 4× denně, mamka má nemocná záda, takže jenom přenesení na přebalovák je pro ni zlo. A já počítám s tím, že až bude malá větší- nebude nutnost jí tak často nosit, tak jí tam ráda nechám na hlídání. Mě vadí pouze toto manipulativní chování a zprávy kde se hraje na city, přestože tak jsme každý víkend, píšeme si, voláme si a pořád je něc špatně. Každopáně děkuji, že jste nás obě tak kategoricky označila za hysterky :kytka:

a řekla jsi jí to? Že až bude dcera větší, že ji bude moct hlídat?

Lithia27
Stálice 69 příspěvků 31.12.17 16:28
@terinka4444 píše:
@Lithia27a řekla jsi jí to? Že až bude dcera větší, že ji bude moct hlídat?

několikrát, opakovaně. Při každé její zprávě ji znova a znova ujišťuju, že to bude v létě jiné. Chystáme se partnerem v létě na jeden festival- na vánoce jsme dostali lístky a hned jsem jí říkala, že budu moc ráda, pokud malou pohlídá- pokud by jí to nevadilo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama