Jak snést tchyni a neuhnat si žaludeční vředy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
89Luca
Kecalka 318 příspěvků 31.12.17 00:03
jak snest tchyni a neuhnat si zaludecni vredy

Predem se omlouvam ze nepouzivam diakritiku, pisu z telefonu. Ziju s partnerem 6let, mame spolecny bydleni, 3,5lete dite, jsme sobestacni, od nikoho jsme nic nedostali (byt, vetsi obnos penez apod.jak to nekteri maji) a jsme hrdi na to, ze jsme si vsechno vybudovali sami. Porizujeme si spolu vetsi byt, ja si dodelavam vzdelani, oba chodime do prace, v zari mame svatbu a na konci roku planujeme 2.dite.Mame syna a desim se toho, ze bych se jednou k nemu mela chovat tak jak ona k nam. Nechci na ni hazet jen spinu, pac uz jsem zaujata. Je rozvedena a i po tom co ju manzel vyplatil tak stejne moc penez nema, aby si financne pomohla tak ji jedna pani poradila jak docilit invalidniho duchodu na hlavu(protoze s tim se nechodi k reviznimu doktorovi).Ma 55let. Byla doba kdy ji partner musel hodne financne pomahat(v dobe rozvodu) ae po tom co vysoudila penize tak nam pomoc odmitla(na materske jsme meli trosku jednu dobu problem s financemi) se slovy, ze to jeji povinnost neni a musi se rozmyslet. ‚Smrdi‘ neskutecne korunou, malymu poradne jeste nikdy nic nedala, ae chce nam organizovat svatbu, co bude/nebude, jak mam vychovavat malyho, co delam spatne(treba to ze podle ni se ma dite nechat vyrvat-v te dobe malej nebyl ani po sesti nedeli),pomlouva nas po cele rodine, partnera neustale oznacuje jako parchant a me dnes rekla ze az budu v rodine (po svatbe) tak uz bude mit pravo okrikovat takhle i me. Moje nazory ju naprosto nezajimaji.Moje mama rika, ze ji to pripadne jako kdyby nas neuznavala jako dospelou fungujici rodinu, ae mela nas za fracky. Partner se k tomu stavi tak-ze nas sice brani, ae rekl, ze uz nemasilu se s ni hadat.Nuti me k ni jezdit na navstevy a nuti me u nas doma travit cas. Umi ji rict nazor, ae stejne casem vymekne a nakonec ju jeste brani. Mam z jejich navstev prujmy, jsem podrazdena, vadi mi jeji pritomnost.Mam strach jak dopadne nas vztah s partnerem.Ja ho miluju a proto si ho chci samozrejme vzit-je uzasnej tata i partner, je to zaroven muj nejlepsi kamarad s kterym chci zestarnout, ae cpak muzu bojovat s mamou? :,( nechci o nej a o nasi rodinu prjit, premyslim jak se mam naucit vychazet s ni, i kdyz ona po me zvysuje hlas, urazi me, ae pritom si nezrujnovat zdravi.Mam z ni stazenej zaludek a je mi fakt blbe. :,(
Dekuji vsem o to docetli az do konce! Vim, ze nikde nejsou idelni vztahy, ae ja uz fakt nemuzu… :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aotearoa
Závislačka 4770 příspěvků 31.12.17 00:08

Takovou bych poslala do haj.lu. :roll: Proc misto ale pises ae? :think: Je to otravné.

Hofida
Kecalka 261 příspěvků 1 inzerát 31.12.17 00:19

Vyřešila bych si to „v sobě“, tchyni nezměnís, tak se jí nauč uvnitř ignorovat. Je to babička tvých vnoučat, takže bych se do žádných radikálních výměn názorů nehrnula. Ani manžela netlač, aby ji něco vytykal. Nauč se její povahu přijímat a pracovat se svými emocemi. Tak jedině budete mít klid. Věřím, že je to náročné, ale časem se to vyplatí.
A že vám nepomáhá finančně… to mi přijde v pořádku.

89Luca
Kecalka 318 příspěvků 31.12.17 00:21

@Aotearoa
Za ‚ale‘ se omlouvam. A jak ji mam poslat do hajzlu, s ni to nejde pac se se mnou hada do krve a ja proste nemuzu…ja to fakt neumim, a rozchazet se kvuli tomu s chlapem…

Elza56
Kecalka 128 příspěvků 31.12.17 00:26

Normalne partnerovi vysvětli, ze pro dobro všech by bylo lepsi návštěvy u nich doma omezit, tedy co se týče tebe. On ať si tam klidne chodi. Taky jsem se s partnerovou matkou nemusela a nemusím do dnes. Kdyz potřebuje mluvit se svým synem, tak prosim. Ale ja u toho byt nemusím. :)

89Luca
Kecalka 318 příspěvků 31.12.17 00:27

@Hofida my ale nikdy od nikoho nechteli penize ‚dat‘ jen se nam seslo to, ze partner onemocnel, ja na materske, ale slozenky jsme platit museli. Chteli jsme penize pujcit! Vzdyt on ji taky pomahal platit pravnika u soudu a kolikrat ji platil jidlo aby mela z ceho zit. A to v poradku je? :think:

89Luca
Kecalka 318 příspěvků 31.12.17 00:29
@Elza56 píše:
Normalne partnerovi vysvětli, ze pro dobro všech by bylo lepsi návštěvy u nich doma omezit, tedy co se týče tebe. On ať si tam klidne chodi. Taky jsem se s partnerovou matkou nemusela a nemusím do dnes. Kdyz potřebuje mluvit se svým synem, tak prosim. Ale ja u toho byt nemusím. :)
:palec: To by mi vyhovovalo nejvic. A jak to delate, kdyz prijede k vam?
Elza56
Kecalka 128 příspěvků 31.12.17 00:34

Ona by nikdy neprijela bez ohlášení, aby si byla jistá, ze jsme doma. Tak ji pritel vzdy po telefonu rekne, ze se učím, tak se stavi on k ni, abych nebyla rušena :mrgreen:

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 31.12.17 00:41

@89Luca nezměníš jí, ale nemusíš její chování trpět. Ohledně organizace svatby bych jí řekla, že jestli chce něco organizovat tak ať jí kompletně zaplatí jinak ať se laskavě stará o svý. Na to, že po svatbě bude řvát i na tebe bych jí klidným, ale pevným hlasem řekla, že to ať si zkusí jednou. A pokud by to udělala zařvala bych na ní dvakrát tolik. Dovolí si k tobě pouze to co dovolíš ty jí.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15556 příspěvků 31.12.17 05:24

@89Luca Musis se domluvit s partnerem, to je prvorade. Zadne, ze te tam bude nutit jezdit. Ano, je to jeho mama, tak at jezdi sam treba s ditetem, pokud by jsi mela pocit, ze te v pritomnosti ditete pomlouva, tak bych nepoustela ani dite. A k vam at jezdi na 2 hodinove navstevy, pokud se nebude chovat slusne, bude navsteva ukoncena. Vis, ono to je vse o tom, co dovolis ostatnim, aby si k tobe dovolili. Na me byt nekdo sprosty, tak s nim vztahy ukoncim. Jen se musis domluvit s muzem, u toho evidentne podporu nemas.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15556 příspěvků 31.12.17 05:25

@LimitedEdition Tak s tim bych absolutne nesouhlasila, ze pokud chche neco organizovat, at to kompletne zaplati. Nejsem kus masa, se kterym si muze nekdo s penezi delat, co chce. pokud chce organizovat svatbu, tak leda tak svoji. Rozvedena je, takze prilezitost ma.

89Luca
Kecalka 318 příspěvků 31.12.17 06:11
@Cuddy píše:
@89Luca Musis se domluvit s partnerem, to je prvorade. Zadne, ze te tam bude nutit jezdit. Ano, je to jeho mama, tak at jezdi sam treba s ditetem, pokud by jsi mela pocit, ze te v pritomnosti ditete pomlouva, tak bych nepoustela ani dite. A k vam at jezdi na 2 hodinove navstevy, pokud se nebude chovat slusne, bude navsteva ukoncena. Vis, ono to je vse o tom, co dovolis ostatnim, aby si k tobe dovolili. Na me byt nekdo sprosty, tak s nim vztahy ukoncim. Jen se musis domluvit s muzem, u toho evidentne podporu nemas.

Vis, ona je dobra manipulatorka, kazdymu rekne jen to co se ji hodi, a je schopna vse co reknes prevratit tak ze jsi pak za nejvetsiho debila. Kazdopadne mam taky cim dal vetsi pocit ze u chlapa zastani nemam. A tak premyslim, jestli jsem vlastne udelala dobre s tou svatbou :,(

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15556 příspěvků 31.12.17 06:32

@89Luca Musis s muzem mluvit a mluvit, rekni mu, jak to citis a i kdyby se jemu to nezdalo stejne, tak tve pocity by mel respektovat. Opravdu te nemuze nutit se stykat s jeho matkou, kdyz se nemate vzajemne radi.

Halamka
Závislačka 3699 příspěvků 31.12.17 06:43

Ja jsem poznala tchanovce naplno az po svatbe. Oba neskutecni manipulatori, nikdy nerekli o modre, ze je modra. Manzela ockovali proti me, ze pasu po majetku ac jsem byla ja ta, ktera nosila domu vic penez. A jakmile se narodila dcera, zaclo peklo. Bez mala 10 let. Az doslo k situaci, kdy se do me pustili opravdu jak supy do mrsiny. Nikdy bych neverila, ze je to mozne, aby se tak clovek choval k druhemu. Tehdy jsem jim rekla, ze jsem tak zle lidi jeste nepotkala a ze s nimi nechci uz mit nic spolecneho. A jakoby ze me spadl balvan. Tim, ze jsem se jim postavila, jsem v sobe vykresala posledni jiskru sebeucty. Oni se nezmenili, ale ja se s nimi prestala stykat a je mi dobre. Oni at se v te sve povaze treba urochni. Chlap nakonec taky pochopil, ze delaji mezi nami zlo a omezil styky.
Na tvem miste bych chlapovi rekla, ze tchyni respektujes jako jeho matku, ale ani ona nema pravo se takto chovat k tobe a ze ji to tolerovat nemuzes. A nedelej to, at nedopadnes jako ja.

Heivka
Závislačka 3263 příspěvků 31.12.17 08:25

Nartvrdo bych manželovi řekla, že pokud se bude chovat jak se chová doposud tak nesmí přes práh vašeho domu a s dítětem ať se stýká pod dozorem manžela třeba v kavárně s dětským koutkem. A pokud má ID na „hlavu“ tak bych požadovala důkaz, že se léčí jako podmínku styku s vnukem. Já takhle zarazila styky mého syna s prababičkou, která má schizofrenii, pomlouvá koho může, je agresivní a odmítá léčbu. Je to o vymezení hranic a pravidel a s takovou osobností je třeba vystupovat opravdu tvrdě. Na mojí tchýni stačí jenom když 90% toho co vypustí z úst pustím jedním uchem tam a druhým ven. Přeju hodně sil a ať vám nerozvrátí rodinu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >