Svatba jen s rodiči a svědky

Anonymní
19.11.20 11:37

Svatba názory

Ahoj, s přítelem máme dlouholety vztah. Jsme spolu od 15. Poznali jsme se na škole, nyní nám je oboum 23. Už od 18 jsme se chtěli vzít, jediné, co nám bránilo bylo to, že nemáme rádi svatby. Abych to řekla přesněji, líbí se mi svatby, ale vlastní bych nechtěla. Nerada jsem středem pozornosti a necítila bych se na své vlastní svatbě dobře. Oba máme celkem velké rodiny. V září se nám narodila dcerka a vzít bychom se opravdu chtěli, ať jsme všichni 3 kompletní rodina

Když jsme naším rodičům sdělili, že bychom se příští rok chtěli vzít a chtěli bychom svatbu jen my 2 naší rodiče a svědci nastal problém. Moji rodiče to pochopili, svatbu měli taky malou. Jenže rodiče přítele se můžou zbláznit. Vadí jim, že nechceme pozvat ani sourozence. Přítel má sourozenců 6, je nejmladší takže každý z nich už má sveho partnera a těch 6 sourozenců má dohromady 11 děti. Takže toto pro nás nepřichází v úvahu. Chtěli bychom malinkou svatbu, ale přítel začal stávkovat, protože cítí, že si tím poštve proto sobě rodiče a některé sourozence. Momentálně je ve stádiu, kdy vlastně neví, jestli svatbu chce právě kvůli tomu, jaký by to mělo dopad na jejich vztahy.
Zajímalo by mě, jestli jste to některá z vás taky tak měli? Že čast rodiny byla naštvaná kvůli tomu, že nebyli u svatby? A poškodilo to vztahy nějak více a dlouhodobě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1146
19.11.20 11:43

Běžte se na úřad vzít jen se svědky a pak to všem jen oznamte, že jste si pro ten papír došli. Možná se na chvilku urazí, ale přejde je to a lepší než se nechat natlačit do něčeho, co ani jeden z vás nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28413
@Anonymní píše:
Ahoj, s přítelem máme dlouholety vztah. Jsme spolu od 15. Poznali jsme se na škole, nyní nám je oboum 23. Už od 18 jsme se chtěli vzít, jediné, co nám bránilo bylo to, že nemáme rádi svatby. Abych to řekla přesněji, líbí se mi svatby, ale vlastní bych nechtěla. Nerada jsem středem pozornosti a necítila bych se na své vlastní svatbě dobře. Oba máme celkem velké rodiny. V září se nám narodila dcerka a vzít bychom se opravdu chtěli, ať jsme všichni 3 kompletní rodinaKdyž jsme naším rodičům sdělili, že bychom se příští rok chtěli vzít a chtěli bychom svatbu jen my 2 naší rodiče a svědci nastal problém. Moji rodiče to pochopili, svatbu měli taky malou. Jenže rodiče přítele se můžou zbláznit. Vadí jim, že nechceme pozvat ani sourozence. Přítel má sourozenců 6, je nejmladší takže každý z nich už má sveho partnera a těch 6 sourozenců má dohromady 11 děti. Takže toto pro nás nepřichází v úvahu. Chtěli bychom malinkou svatbu, ale přítel začal stávkovat, protože cítí, že si tím poštve proto sobě rodiče a některé sourozence. Momentálně je ve stádiu, kdy vlastně neví, jestli svatbu chce právě kvůli tomu, jaký by to mělo dopad na jejich vztahy.
Zajímalo by mě, jestli jste to některá z vás taky tak měli? Že čast rodiny byla naštvaná kvůli tomu, že nebyli u svatby? A poškodilo to vztahy nějak více a dlouhodobě?

Svatba je vaše záležitost, jakou ji budete chtít, taková bude. Osobně by pro mé rodina znamenali i sourozenci budoucícho manžela. Holt máš smůlu, že tvá vyhledová tchyně tolikrát porodila.

Znám pár lidí, co se vzali na tajňačku a řekli to až potom. To mi přijde divné. Jako by se báli, že jim to někdo rozmluví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5560

Udelejte si svatbu jakou chcete vy a ne co vam cpou ostatni. Budou nastvani, ale po case je to prejde (snad).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1172
19.11.20 11:44

Jestli chteji velkou svatbu a ten ancabl zaplati, tak bych jim v tom nebranil.

Druha cesta je vzit se samostatne je se svedky a rodinu postavit pred hotovou vec.

A pak je ta nejlepsi varianta. Na celou svatbu se vykaslat. K cemu vam vlastne bude?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 11:47

Ahoj,
jsem chlap, ale svatbou jsem si taky prošel. Taky jsme si říkali, že budeme mít menší. No nakonec celkem 50lidi. Ale my jsme do toho šli, že svatba je jen jednou v životě, a jak to tak bývá, když pozveš toho, tak musíš i tamtoho, aby nebyl urazenej. Takže pro to tolik lidí, ale nakonec nelitujem, byl to nejlepší den pro nás oba. Rodiče a ostatní by vás měli respektovat, jeho rodiče jsou staromódní a tlačí to jen pro to, že,,by se mělo,,. Dřív tomu tak bylo, ale taky rodiče všechno zamazli, dnes je to jinak, mladý to musí zacvakat a že to není málo. A pokud se shodujete, že to chcete jen se svědky, tak jim to prostě řekněte a ať se prostě nezlobí.

• Citovat
  • Nahlásit
26
19.11.20 11:48

Pokud se nic nezmenilo tak bylo podle narizeni vlady povoleno jen max. 10 lidi? Do toho by se proste vsichni stejne nevesli. Hostinu asi taky tezko bez otevrenych restauraci, jedine doma v soukromi.
Takze pokud si spocitas tak vy, svedci, rodice to je hned 8 lidi. Pridas fotografa a oddavajiciho a mas 10.? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2445
19.11.20 11:51

Tak pokud máte se sourozenci manžela dobré vztahy, taky by mi asi bylo hloupé je nepozvat, to každý nemusí pochopit. To už bych radši šla na radnici jen se dvěma svědky a oznámila to až pak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3714
19.11.20 12:00

Jestli chcete malou svatbu, využijte korony, vemte se teď a je to ;-)
No a je problém se těch sourozenců zeptat, jak moc by jim to vadilo? Na férovku jim říct, že chcete malou svatbu, jen s rodiči a proč a jestli by kvůli tomu byli do smrti uražení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
19.11.20 12:02

Meli jsme to podobne. Oba nemame radi tyto taskarice.
Moje rodiny ok, partnerovy sestry to dlouho nemohly rozchodit. Ony prece chtely velkou svatbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
19.11.20 12:08
@Anonymní píše:
Ahoj, s přítelem máme dlouholety vztah. Jsme spolu od 15. Poznali jsme se na škole, nyní nám je oboum 23. Už od 18 jsme se chtěli vzít, jediné, co nám bránilo bylo to, že nemáme rádi svatby. Abych to řekla přesněji, líbí se mi svatby, ale vlastní bych nechtěla. Nerada jsem středem pozornosti a necítila bych se na své vlastní svatbě dobře. Oba máme celkem velké rodiny. V září se nám narodila dcerka a vzít bychom se opravdu chtěli, ať jsme všichni 3 kompletní rodinaKdyž jsme naším rodičům sdělili, že bychom se příští rok chtěli vzít a chtěli bychom svatbu jen my 2 naší rodiče a svědci nastal problém. Moji rodiče to pochopili, svatbu měli taky malou. Jenže rodiče přítele se můžou zbláznit. Vadí jim, že nechceme pozvat ani sourozence. Přítel má sourozenců 6, je nejmladší takže každý z nich už má sveho partnera a těch 6 sourozenců má dohromady 11 děti. Takže toto pro nás nepřichází v úvahu. Chtěli bychom malinkou svatbu, ale přítel začal stávkovat, protože cítí, že si tím poštve proto sobě rodiče a některé sourozence. Momentálně je ve stádiu, kdy vlastně neví, jestli svatbu chce právě kvůli tomu, jaký by to mělo dopad na jejich vztahy.

Je to vaše svatba, takže je pouze na Vás jak ta svatba bude vypadat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
19.11.20 12:19

Souhlasím s @vedma007, udělejte to tak jak chcete vy, je to vaše svatba, váš den. Nenechte si kvůli názorům jeho rodiny ještě kazit váš vztah. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17264
19.11.20 12:20
@dreamis píše:
Pokud se nic nezmenilo tak bylo podle narizeni vlady povoleno jen max. 10 lidi? Do toho by se proste vsichni stejne nevesli. Hostinu asi taky tezko bez otevrenych restauraci, jedine doma v soukromi.
Takze pokud si spocitas tak vy, svedci, rodice to je hned 8 lidi. Pridas fotografa a oddavajiciho a mas 10.? :think:

na svatbu je povoleno 15 lidí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.11.20 12:26

15 lidí, je ok na svatbě. stačí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 12:31

My jsme se za velké nevole hlavně mojí části rodiny, brali jen za přítomnosti mých rodičů s partnery, fotografa s družičkou a manželova syna. Jedna sestra mi jen řekla, že ji moc mrzí, že zrovna mně na svatbu nemohla, další to chápala a třetí se urazila. Takže jde jen o naturu člověka. Jsme svoji 4 roky a vše je dávno zapomenuto. My jsme velkou svatbu nechtěli jak z osobních, tak z finančních důvodů, byla jsem v té době těhotná. Jediný, kdo to nerozdýchal a o koho jsem díky tomuto rozhodnutí přišla, byla má dlouholetá nejlepší kamarádka.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama