Svatba v květnu

13.3.07 13:06

svatba v květnu

Ahoj najde se tu někdo kdo měl nebo bude mít svatbu v květnu?Všichni na nas koukaj jak na blazny že se chcem brat v květnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16296
13.3.07 13:11

ahoj,

my měli svatbu v květnu a nikdo na nás nekoukal jak blázny, naštěstí :lol: .

svatba v květnu = neštastné manželství je pověra ( souviselo to s tím, že uroda ještě nebyla uzrátá a nebyla by hojná hostina apod.)

naopak v dnešní době lidé vyhlédavají tento termín, takže směle do toho :wink: :D

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.3.07 13:15

Ahojky,
asi jsou všichni kolem tebe pověrčiví :wink: Říká se přece- svatba v máji- do roka máry…
Ale je to z dob dávno minulých- když se lidé brali v květnu, předpokládalo se, že v brzké době zplodí potomka. Děti „vyrobené“ v květnu se rodí v zimě a tehdy kruté zimy novorozencům opravdu nepřály a tak jich mnoho umíralo. Proto ta pověra.
Sama jsem se vdávala v červenci, ale znám pár dvojic oddaných v květnu, dokonce i 13. v pátek :wink: Takže, pokud se chcete vzít v květnu, na ostatní se vyprdněte a hurá do toho!

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
6217
13.3.07 13:18

Omlovám se, nebyla jsem přihlášená :oops:

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.07 13:19

Irias,mě taky přijde že květen krasny měsíc na svatbu.Nejsem pověrčiva ale když ty starší generace jsou ,tak chvilema cloveka a ještě těhotnyho rozhodej.tak sem se chtela ujistit že se najde newkdo komu svatba v květnu nepřinesla smulu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.07 13:22

Evča,ja to přísloví znam,a vím že mělo opodstatnění dřív.Už mame termín na květen zamluven,jen škoda že v květnu není patek 13,tak si vemu aspon na svatební den perly. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.07 14:49

svatba

Ahojky

přesně jak říkají holky ,jsou to staré pověry .Někteří lidé holt pověrčivý jsou.
My se brali 15.května …bude to ted 9 let …to letí ..to je strašný a máme 3 krásný děti takže žádný máry se nekonaly .
Držím palečky ,myslím ,že je jedno který měsíc zvolíte ,hlavně at to v manželství klape .....

Pa Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.07 15:18

Majdalenka
tak to je super,to my jsme s přítelem 7let a teprve ted se budem brat ,tak snad nam to vydrží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1818
13.3.07 17:41

My se brali 13. května a už sedm let je nám jako v máji aětí máme jako smetí! n.A taky se všichni děsili pověr!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
13.3.07 17:43

Ahoj Berenice, my jsme se brali loni v květnu - 27.5. Moc jsem o květen stála, protože je to lásky čas. Přiznám se, že jsem taky trochu řešila tu pověru a pár „vystrašených“ pověrčivých příbuzných (hlavně babička), ale byl to opravdu jeden z nejkrásnějších dnů v mém životě - loni se ten květen obzvlášť vyvedl, bylo 30 stupnů, na obloze ani mráček, prostě paráda. Takže já květen vřele doporučuji!!!!!! :D Dřív se rodilo na poli apod, takže v dnešní době žádné máry v souvislosti s květnovou svatbou opravdu nehrozej.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.07 17:57

svatba

Berenicko,tak vidíš 7 let je krásná doba a vydrželo to i bez papíru tak to vydrží i s papírem ..s datem květen 2007 :)))

Přeji hodně štěstí .

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
13.3.07 18:19

My se brali v květnu a ještě v pátek 13. a bylo to super!!! Bylo nádherně, sluníčko a dokonce ten den jsme nebyli jediní, kdo měl svatbu ;-) Je to zbytečná pověra, květen je přeci měsíc lásky a to je pro svatbu ideální, ne? ;-)

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10731
13.3.07 19:21

květen - měsíc lásky je podle mne nejlepší měsíc pro manželství :D

případné kritizující známé doporučuji sjet udiveným pohledem se slovy: „nevěděla jsme že si pověřčivý“! v:,–( boty, že většina vycouva, a začne se obhajovat, že oni teda pověrčiví určitě nejsou a že to řekli jen tak :-)). Ověřeno v praxi. Mnohokrát.
BTW_ znáte tu blbost že děti se nesmějí fotit a stříhat jim vlásky až do jednoho roku :roll:
h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
14.3.07 00:21

Taky se hlásím do „klubu“-naše svatba byla 28.5.2004-pátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.3.07 09:19

Moje kamaradka se vdavala v kvetnu a jeste v patek 13. Bylo krasne, ale ne horko a vsechno zelene a rozkvetle. Ja bych se toho vubec nebala. Kolegyne se vdavala pocatkem cervence a prselo cely den a moje sestra se take vdavala v cervenci a bylo stridave - chvilku hezky a chvili destivo. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama