Svatební raut a kamarádi +1?

Anonymní
25.8.21 15:07

Svatební raut a kamarádi +1?

Ahoj holky.

To, že je slušnost a dá se očekávat pozvání na svatbu s +1 je mi jasné.
Ale platí takové nějaké „nepsané pravidlo“ i u večerního rautu? :think:
Když máme kamarády, které budeme zvát až na večer třeba kolem 6-7 a jejich partnery/ky neznáme :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10783
25.8.21 15:10

Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.21 15:10

Ještě chci podotknout, že to bude svatba o 30-40 lidech. Žádná stovka hostů

• Citovat
  • Nahlásit
1073
25.8.21 15:11

Tak záleží čistě na vás. My jsme to takto udělali, ale je pravda, že se to týkalo pouze dvou lidí…
U nás se to vcelku ztratilo, záleží kolik máte hostů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4908
25.8.21 15:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky.To, že je slušnost a dá se očekávat pozvání na svatbu s +1 je mi jasné.
Když máme kamarády, které budeme zvát až na večer třeba kolem 6-7 a jejich partnery/ky neznáme :think:

A jak to mate s obradem? to prijdou s partnerkami a pak na vecer bez?
Mne prijde slusne pozvat i partnerky, aspon se seznamite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7550
25.8.21 15:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky.To, že je slušnost a dá se očekávat pozvání na svatbu s +1 je mi jasné.
Když máme kamarády, které budeme zvát až na večer třeba kolem 6-7 a jejich partnery/ky neznáme :think:

Alespoň se seznámíte :-). Pozvání partnerů, i když je neznáte, je určitým vyznáním úcty pro zvaného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
25.8.21 15:16

Všichni co v mém okolí měli svatbu, tak s nimi na večer přišel i doprovod, to je prostě takové nepsané pravidlo si myslím. A pokud přijdou i na obřad, bylo by divné, aby nepřišli potom spolu večer:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3218
25.8.21 15:18

Pozvala bych i partnerky. U nás to byla samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6254
25.8.21 15:20

U malé svatby bych se na to asi vyprdla, ale nevím my jsme nikoh na večer nezvali, vsichbi byli zváni už od rána. Mamka šla na svatbu kolegyně a tam opravdu nebyli zvani +1, protože šlo těch kolegů několik :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.21 15:21

Pokud je to opravdu stálý partner/partnerka, tak pozvat. Pokud někdo má každý týden jinou známost a vlastně neví, jestli v termínu vaší svatby s někým bude, tak klidně nezvat. Manžel to klukům tak řekl, pokud je to vážná známost a jednou vám také půjdeme na svatbu :D Zároveň my tam měli kamarády, kteří se znají navzájem, tak tam i singl nebyli sami, ale prostě v partě. Ale dopředu bych se zeptala, jestli přijdou sólo nebo s doprovodem, aby bylo dost pohoštění.

• Citovat
  • Nahlásit
2735
25.8.21 15:24

Já teda budu teoretizovat,,,ale prostě nevím, proč bych chtěla mít na svatbě naprosto cizí lidi. Co když nemám potřebu se seznamovat? Má to být hlavně můj den,,,a neměla bych řešit nějakou úctu nebo neúctu, jestli se to někoho dotkne nebo nedotkne.
Pokud chceš, tak je samozřejmě pozvi, ale něco jako nepsané pravidlo nebo povinnost, co se zvaní týká, je mi v případě mojí svatby naprosto jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.21 15:27

@Simmcaa právě že u těch, u kterých to řešíme, na obřad nejdou ;)
Proto se ptám na večerní raut. Někteří kamarádi budou totiž pozváni až na něj

• Citovat
  • Nahlásit
25368
25.8.21 15:32
@Anonymní píše:
@Simmcaa právě že u těch, u kterých to řešíme, na obřad nejdou ;)
Proto se ptám na večerní raut. Někteří kamarádi budou totiž pozváni až na něj

buď je pozvěte i s partnery-kami nebo jestli na to nemáte, tak je nezvěte vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2244
25.8.21 15:33

Já bych to udělal dle situace a lidí. Pokud zvete partu, co spolu jezdíte třeba na vodu, tak je pozvěte jako skupinu a řekněte, že prosite bez partnerů, když se vůbec neznáte a jste jen vy ta vodácká skupina. Pokud zvete různé kamarády, co se vzájemně neznají, tak bych je pozvala i s partnery. A třeba jim řekněte, ať dají do určitého data vědět, jestli partner přijde nebo ne, protože potřebujete objednat příslušný objem jídla a pití. Neberu za nezdvorile ani to, že partnery pozvěte na obřad a na hositnu ne. Na pár takových obřadech jsem byla, buď jako ta partnerka nebo jako vzdalena kamarádka, známá… nepřišlo mi na tom nic špatného a ani by mě nenapadlo cpát se na hostinu nebo raut k někomu, koho jsem naposledy viděla před x lety nebo třeba k manzelovymu kolegovi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
25.8.21 15:36

Tak já bych třeba na svatbu bez manžela nešla, ale jsme svoji, no. Byla jsem kdysi na svatbě, když jsme s mužem randili asi tak tři měsíce a tam jsem byla pozvána jen já, ale sestrenka, která se vdávala, vlastně asi vůbec netušila, že někoho mám. Ale hlavně jsem tam nebyla sama, byla tam ségra a zbytek rodiny. Pokud to pro vás není až takovej trouble kvůli financím, tak to neřešte a pozvěte je i s partnerama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat