Svědění hlavy ale bez lupů

61
16.12.19 17:06

Svědění hlavy ale bez lupů

Ahojky, mám takový problém, změnila jsem šampon a začala mě svědit hlava. Lupy nemám žádné. Sampon je super, vždy se mi hodně mastily vlasy a musela jsem si je mýt denně, jinak jsem měla na hlavě hnusný zmaštěný praminky, a s tímhle šamponem vlasy vydrží i pět dní a pořád se nemusím stydět vyjít ven, nezplihnou a nejsou ani po několika dnech tak mastné jako dříve už ten druhý den.
Myslíte, ze to muže byt i tím méně častým mytim, ze na to nejsem zvyklá?
Protože když si vlasy myju častěji, tak ten problém není… jenže to se mi nechce, když to není potřeba. A sampon se mi měnit nechce, protože poprvé v životě zase zažívam jaké to je nemuset mýt ty vlasy denně a porad vypadat ok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mate některá podobnou zkušenost třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.12.19 17:13

Může to být jak šampónem, nebo i čepicí, kdy se ti tam laicky zapaří hlava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8782
16.12.19 17:50

@Semtex Můžu se zeptat, co to je za šampon? Já jsem taky bohužel nucena mýt si vlasy denně. Pokud vynechám, taky mě svědí hlava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1009
16.12.19 17:55

Myju je obden porad, taky se mi vic masti. Nedavno jsem zkusila suchy sampon a tyden me svedila hlava, ale silene. Takze za me bohuzel zmena samponu, ten suchy napr. hodne vysusoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
16.12.19 18:07

@Paoloska je to přírodní šampon Khadi Amla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
16.12.19 18:10

@Paoloska právě že když jsem si je ze začátku byla denně jak jsem byla zvyklá, pak třeba obden, tak to bylo taky ok. Ale když jsem zjisila, ze vlasy vydrzi se nemastit déle, třeba i 4 dny, tak nastal tento problém :nevim: stačí mi vazne tak 2× do týdne maximálně. Myla jsem si je kazdy den v podstatě od puberty :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10812
16.12.19 18:21

Trpím na totéž odjakživa. Svědivá pokožka hlavy bez viditelných lupů, spíš mastnější vlasy. Prostě myju obden, třetí den bez umytí už trpím (jak nevzhledými vlasy, tak svěděním)-co jediné pomáhá je Vichy šampon pro mastné vlasy s lupy a extra svědivou pokožku, ale i ten to oddálí jen o den. Doufala jsem, že třeba po třicítce už to bude lepší, ale kdepak. Mám ráda pocit umytých a lesklých vlasů, takže tuhle daň platím pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
16.12.19 18:35

@unuděná hmmm no tak to mám teda radost, vypadá to, ze budu asi podobný případ :lol: :roll: :mrgreen: dříve jsem to kvůli častému mytí nemusela řešit, už obden ty vlasy totiz byly fakt nechutný, a tedka jsem si je umyla v pátek v podvečer, dnes je pondělí a vlasy stále úplně ok 8o ale zato se můžu udrbat :nevim: :pocitac: :pocitac: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
16.12.19 20:27

Třeba můžeš mít alergii na něco z toho šamponu. Zkus se vrátit k nějakému původnímu a schválně, jestli se budeš zase drbat… Já si myji vlasy dvakrát do týdne (je to pohyblivé) a pro někoho by to bylo absolutně nemyslitelné. Ale intervaly mezi mytím se dají prodlužovat, jenom člověk musí vydržet ty extrémně mastná období, což chápu, že se nikomu nechce. Mně se naštěstí vlasy nemastí, zase trpím spíš na lupy… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10812
17.12.19 08:41
@Semtex píše:
@unuděná hmmm no tak to mám teda radost, vypadá to, ze budu asi podobný případ :lol: :roll: :mrgreen: dříve jsem to kvůli častému mytí nemusela řešit, už obden ty vlasy totiz byly fakt nechutný, a tedka jsem si je umyla v pátek v podvečer, dnes je pondělí a vlasy stále úplně ok 8o ale zato se můžu udrbat :nevim: :pocitac: :pocitac: :roll:

Mě teda pokožka svědí občas i hned po umytí, nevypozorovala jsem, že by to bylo v souvislosti s nějakým šamponem :think: Kdysi jsem se léčila na kožním s přemnoženými kvasinkami na kůži (záda-fleky) a moje výborná kožařka mi řekla, že vše jde od hlavy - tam se ta kvasinka nejvíc pomnožuje. Je fakt, že jak mi nasadila celkovou léčbu, tak to bylo chvíli úplně v pohodě. Můžeš vyzkoušet dietu - vyřadit alkohol, kávu (a kofein celkově) a jednoduché cukry a uvidíš. Já na to nemám morál :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama