Syn 1,5r kožní problémy

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
122
3.5.22 20:01

Syn 1,5r kožní problémy

Ahoj, jdu si za vámi pro radu ohledně syna. Má 1,5r a nikdy neměl žádné alergie. V lednu se mu ale na kůži objevily malé flíčky, červené a spíš suší. Snažila jsem se to více promazávat a hydratovat, ale rozšiřovaly se, napřed na nožičkách, potom hrudník záda i ruce. Řešila jsem to s pediatrem, doporučil mi dávat třikrát denně Fenistil a mazat Infadolanem. Prvních pár dní to pomáhalo, ale pak to přestalo působit a zhruba po 14 dnech to bylo ještě horší než na začátku, tak jsem přestala.

Nic jsem v té době neměnila, koupu i mazu Topicremem, na praní používám od narození to stejné, žádné nové jídlo neměl. Od 3m je na Kendamilu. Půjdu za ním příští týden a chci mu to znovu ukázat, pořád se mu to pomalu ale jistě zhoršuje, přijde mi, ze to trosku vystoupí vždycky po koupeli (i když ho umyju jen vodou), je to červenější, během dne potom světlejší, objevuje se i krupicka. Chtěla bych, aby se na to podívala kožní, ale tady jsou aktuálně takové čekací doby, že se tam dostaneme tak možná v létě. A trošku se bojím abychom neodešli opět jen s nějakou mastičkou. Ráda bych zjistila příčinu, co mu to způsobuje. Myslíte si, že je možné aby se projevila alergie na mléko nebo jiná potravinová alergie i takto pozdě? Od začátku s ničím neměl problém, ale nic moc dalšího mě už nenapadá. Žádné další problémy, zažívací nebo tak, nemá. Nemá někdo z vás zkušenost? Nenapadá vás co vyzkoušet? Hodím fotky do komentáře, kdo nechce vidět ať nescroluje :D Díky předem za rady a zkušenosti, hezky večer :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
122
3.5.22 20:02

Foto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21456
3.5.22 20:15

@NelkaK nám se v 18 měsících přesně takto projevil lepek. Tak jako tak musíš nasadit dietu a vysledovat, co to dělá. Mastička nic nespasi, testy na alergologie budou neprůkazné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21456
3.5.22 20:16

I když naše dítě to má výrazné víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
3.5.22 20:22

@Cuddy a mate to v rodině nebo si proste jen zkousela? My prave nikdo nic, nemám se moc čeho chytit. A k tomu dítě nemělo žádné zažívací problémy? Po vysazeni to začalo ustupovat za jak dlouho cca, aby se dalo určit ze je to opravdu tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
3.5.22 20:24

Na tom hrudniku se mi ti zda jako loziska ekzemu. Ale to chce fakt kozare no, tech koznich veci je milon a jedna.
Každopádně nicemu neuskodi, kdyz do vany budes pridavat mandlovej olejicek a sussi mista mu tím maznes.
A zkusit kozni nekde v okoli? U nas v krajskym meste berou do 14 dnu, pripadne zkusit nemocnici, nase fakultka ma i kozni pohotovost odpoledne, tak se poohlednout i po tomto :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
3.5.22 20:34

U nás máme úplně to stejne - od 6 měsíců..na kožní řekli ze ekzem..ale mě se nezdá..vždy se mu začne rozšiřovat od nozicek, hrudník a brisko a nakonec zada..obličej a plenkova oblast čistá..nikdy nemokva, není do krve, nesvedi ho to..vyplatilo se mazat přírodní zinkovou masti a nekoupat (celého ho koupu max 1× za 3 tydny)..během 14dnu až 3 tydnu je úplně čistý..po tydnu vše zase znovu už nevim..testy z krve vyloučili ABKM, lepek, soju, vejce..ji pořad stejne věci, pereme v Ecover zero, pije sunar allergy care..na kožním dali masticku ze mazat..ale takovej sajrajt, ze jsem to ani nezkoušela, nevyřeší to příčinu..uvidim co to udělá přes léto a pak půjdeme na ten drahy placeny test na alergie..už taky nevim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21456
3.5.22 20:58

Testy z krve začínají být průkazné až tak kolem třetího roku. Do té doby eliminační dietu. Mne pomohl přístup Věry Zikové, byla před časem aktivní i zde na emiminu. Neplatila jsem si tedy její konzultace, ale výška z její tabulky, co jíst a co nejíst. V této tabulce totiž zbyde dost toho, co jíst a dá se s tím žít. Nejprve jsme vyřadili komplet mléko, pak vejce a další alergeny a pořád nic. Nakonec šel lepek a do tří dnů se začalo dítě zlepšovat. Teď po 14 dnech je z 95procent ok, zbývají poslední male ložiska. Bojujeme s tím již 3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
3.5.22 21:04

@Cuddy moc dekuji, tabulku jsem našla, tohle je cesta, kterou chci jít. Testovat na malým dítěti nové a nové masticky není nic pro mě. Ještě jednou moc díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21456
3.5.22 21:10

@NelkaK já bych klidně začala tím mlékem. Naše dítě je kojené, takže co jí/pije on, tak i já. S um by to bylo asi těžší, protože v běžném um kravská bílkovina je. My prostě nahradili kravské mléko kokosovým/rýžovým. Pak přidávali další a další věci, takže přesně víme, co má s nemá vliv. Můžeš jít naopak, vysadit vše a postupně zavádět. Nám ale to vysadit vše nešlo, pořád jsme dělali nějaké chyby, že jsme zapomínali, kde všude ten alergen je. Prostě jsme se učili. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1843
3.5.22 23:40

Intolerance na jednotlivé složky potravy se může objevit kdykoliv. My jsme měli naprosto identický problém jako Ty…nejdříve se objevila vyražka na tvářičkách, která hodne reagovala na tělesnou teplotu. Při koupeli, když byl malý uřicený, se vyrážka zhoršila a přešla na sytě červenou. Osypal se i na pažích. Diagnóza byla atopický ekzém. Doktor malému předepsal Holtovu mast, nějaké kapky, ale nezabíralo to
Pak jsem postupně zkoušela různá dietologická opatření a vynechávala na pár dni určité potraviny. A obrovská zména přišla při vynechání laktózy. Je to cca 3 měsíce, co držíme bezlaktózový jídelnícek a vyrážka je v podstatě pryč. Do toho používáme Biodermu řadu pro atopiky. Ve čtvrtek jdeme konečne i na prohlídku ke kožařce..objednávala jsem malého v lednu…tak chci prokolzultovat, zda námi aplikovaná léčba je v pořadku. Jediné, co ješte trochu má je krupička na pažích, která není vidět, ale je cítit pohmatem při promazávání. Snad Ti naše zkušenost trochu pomůže. Jinak malému se ekzém a intolerance objevily v 19. měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat