Syn je velmi drobny a malý

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lusanita
Stálice 74 příspěvků 13.03.19 13:17
syn je velmi drobny a malý.

Maminky poradte, jsem uz z toho nervozni. Mam syna 5. Let je hrozne drobny a hubeny,vel.ma 98,vazi 12,5 kg a meri 99 cm. Jeho bratr ktery je o dva roky mladsi ho hrave prerostl a ma 104 vel.ve veku tri let. Byli jsme na endokronologii, delali mu mnoho naberu, vcetne stitne zlaty, a rengenu kosti… Pry je kluk v poradku, prijdte se zvazit a zmerit v kvetnu. Za rok vyrostl o dva cm. Me se zda ze se jeho rust zastavil ve trech letech. Jinak dobre ji, casto se i prejida, je hrozne zivej a neposedi.. Nosi boty vel.23 a dela mi to starost. Je tu maminka co by mi poradila? Nebo mela podobne starosti? Dr. detska ho pry na 5.lete prohlidce zkontroluje a uvazuje o rustovych hormonech.ale nevim jestli je muze pediatr nasadit. dekuji vsem za komentare.

Reakce:
Megerka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 13.03.19 13:26

Dělali vám testy na růstový hormon, protože výška a váha je mimo normy a to o dost.
Kolik měřil v roce, ve 3 letech ?

Megerka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 13.03.19 13:27

pediatr nemůže růstový hormon nasadit

Lusanita
Stálice 74 příspěvků 13.03.19 13:33
@Megerka píše:
pediatr nemůže růstový hormon nasadit

Podivam se doma kolik vazil a meril v roce. Ale narodil se presne na den na termin a vazil 2 kg a 80 g a meril 47 cm . on uz byl malicky co se narodil.

bedrunka01
Závislačka 3835 příspěvků 13.03.19 13:34

Syn bude mít brzy 4 roky a měří sotva 95cm, má 13kg. Botky 25. V roce měl 9kg a 75cm. Nejsme obři, dědeček má 165cm, u nás genetika. Nemáte někoho malého v rodině?

Lusanita
Stálice 74 příspěvků 13.03.19 13:58
@bedrunka01 píše:
Syn bude mít brzy 4 roky a měří sotva 95cm, má 13kg. Botky 25. V roce měl 9kg a 75cm. Nejsme obři, dědeček má 165cm, u nás genetika. Nemáte někoho malého v rodině?

No manzel a ja mame tech 165-170 nejsme vysocí. Spis jsme mensí. :roll:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 13.03.19 14:01
@Lusanita píše:
No manzel a ja mame tech 165-170 nejsme vysocí. Spis jsme mensí. :roll:

Doktor to bude určitě sledovat. Ale Vy jste malí, takže holt asi moc nevyroste, což pro kluka fakt není terno, ale jsou horší věci.

Bibi30
Extra třída :D 10456 příspěvků 7 inzerátů 13.03.19 14:25

@Lusanita řeším něco podobného u dcery. Má 4 a půl roku, 95cm a 13,5kg, včera jsem dostala žádanku na endokrinologii a tak nás čeká kolečko vyšetření.
Genetika nám také do karet moc nehraje, vysocí jsou u nás v rodině jen oba švagři a ti jsou přiženění, takže bohužel, jinak jsme všechni v pidi verzi :D ale dcera je drobek největší, tak jsem zvědavá jestli na něco přijdou.
Je sice krásné, že nemusím tak často kupovat nové oblečení, to co má unosí dost, a na svůj věk je pořád hodně roztomilá, ale chci to řešit hlavně kvůli ní, už teď si občas vyslechne jak je malá :zed:

Ornwen
Kelišová 5086 příspěvků 13.03.19 17:29

@Lusanita roste malo, resit by se to melo vic. Muj ma 98 ve ctyrech letech, jeste pred rokem mel taky nejakych 12,5kg a resi se to od jeho 4.m (narodil se malej, 36+0, a od 4m moc nejedl)
Zatim ho jen sledujou protoze roste stale na stejne krivce, rustove hornony mu taky stoupaji a ted zacal i pribirat. Roste tak 6cm/rok. O hormonu se zatim jen mluvilo, ze kdyby se zacal propadat v grafu a ze uz nas akutni cs je v tomto smeru bod k dobru.

Jahudka84
Kelišová 6629 příspěvků 13.03.19 17:33

Já mám dcerku 7 let, která má okolo 16 kg a asi 112 cm. Taky už dr vyhrožovala různými testy, tak doufám, že to vyjde v pořádku :nevim: I starší děti mám drobnější, ale o proti ní rostli podstatně více. S otcem nejsme příliš velcí, ale přesto to chce asi nějaký větší vývoj…
držím palce, aby bylo u vás vše ok…

Váš příspěvek
Reklama