Reklama

Syn zvracel a bolelo ho břicho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terka1145
Nováček 1 příspěvek 11.12.16 21:24
Syn zvracel a bolelo ho bricho

Ahoj maminky, píšu takhle poprvé ale potřebuju poradit. V pátek mi volali ze skoly že si mám prijít pro Lukáše protože ho prý bolí břicho a zvracel.Jela jsem hned do školy a tam mi řekli že si Lukáš stěžoval na bolest břicha a že asi po peti minutách pravidelně zvracel.Tak jsme jeli domů. Doma jsem mu měřila teplotu a měl 38,7 tak si říkám tady něco není v pořádku, potom do večera Luki ještě 15× zvracel a prý ho hodně bolelo bricho. Když Lukáš usnul tak jsem si myslela že je vše ok.To jsem nevěděla co mě čeká ráno. Lukáš trpí na zažívací problémy takže jsem myslela že ráno bude ok.Ale nebylo ráno šel Luki na záchod když vtom se ze záchoda ozval křik. Běžela jsem rychle nahoru a tam Luki leží na zemi se strašnou křečí v břiše. Zem byla celá pozvracená. Lukáš se nemohl bolestí ani zvednout. Když mu křeč odezněla tak jsem ho odvedla dolů kde si lehnul na gauč.2× se vyzvracel a potom usnul.Spal do 3 odpoledne, dala jsme mu napít trochu vody.Hned šlo všechno ven. Když jsem mu dala trochu napít hned vše vyzvracel.Bylo mu strašně špatně do 5 zvracel ještě 10×.  si stěžoval, že ho bolí břicho. Večer se mi povedlo do něj dostat půlku rohlíku. Dala jsem mu ještě napít. Potom všechno i rohlík vyzvracel. Potom spal až do rána. Dneska už zvracel jenom 4×.Ted zase spí. Ale co když se probudí a bude znovu zvracet. Uvítám všechny rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2753 příspěvků 11.12.16 21:30

Pokud by se mi dite nemohlo bolesti zvednout, tak frcim do nemocnice. I kdyby slo jen o bourlivy prubeh nejake strevni infekce, tak proc nechat dite trpet, v nemocnici zavodni, daji neco na bliti, na bolest a ma behem par minut klid. Navic bych chtela mit jistotu, ze to neni treba slepak.
Tvoje jednani je pro me naprosto nepochopitelne.

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 11.12.16 21:32

A tohle má běžně, takovéto zvracení (když píšeš, že na to trpí) nebo je to poprvé? Já už bych valila na pohotovost :oops: Jinak vodu na podrážděný žaludek v žádném případě, nejlépe Kulíška nebo ledový černý čaj (můžeš přidat malinko soli a cukru).
Jestli už dva dny nepil + je dehydratovaný z toho zvracení… určitě ráno k doktorovi, aby pak nemusel na kapačky.

ivašot.
Kelišová 6243 příspěvků 11.12.16 21:32

Ja už bych byla na pohotovosti, od pátku je to na nějakou obycejnou virózu dlouho. Jinak tekutiny ledově vychlazené hodně pomalu, lžičku za dalších 10 minut znovu, nadávat pít normálně, jídlo vůbec žadné, dokud neudrží tekutiny.

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2423 příspěvků 11.12.16 21:32

A zavolat lekari/na pohotovost se Vam zda jako spatny napad? Strasliva krec/nemohl se zvednout…pri tomto bych misto debatovani na netu konzultovala s lekarem :nevim:

Terisos
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 11.12.16 21:36

Proč jste ho nevzali do nemocnice, když se to nezlepšilo hned do rána? Myslím, že hazardujete. Co by se muselo stát, aby jste konečně na tu pohotovost jeli??? Chudák kluk… Radši co nejdřív jeďte k doktorovi.

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14232 příspěvků 11.12.16 21:37

Bydlite na samote v pustine? Nebo mate nejaky jiny problem, ze vas jeste nenapadlo zajet k lekari?

Apaji
Kelišová 5325 příspěvků 11.12.16 21:43

Teplota ukazuje na infekci (může být nakažlivé). Existuje rehydratační roztok (dá se udělat i v domácích podmínkách), ale to bych doporučila jen, když není zbytí a lékařská pomoc není dostupná.

Břicho je velice nebezpečná a zrádná zóna. Může to být vše: od náhlé příhody břišní (tam se řadí různé problémy, například odumření kusu střeva, prasklý apendix, prasklý žaludeční vřed…), přes žlučníkové koliky (ano, i mladí lidé mohou mít žlučníkové kameny, nebo jinak postižené žlučovody), až po postižení střev (infekční průjmy, salmonela, apendix…), nebo i ledvinová kolika… ale v břichu se nacházejí také orgány jako játra a slinivka, které mají na trávení také vliv.

Pokud je průběh bouřlivý, pak bych si s břichem nezahrávala a rozhodně už bych byla s dítětem na pohotovosti. Nota bene, pokud od pátku v sobě neudrží tekutiny!!! Takže má rada zní: zvednout telefon a volat na pohotovost. Dále sehnat odvoz a vypravit se na cestu.

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 21:43

No jako my to tu nevyresime, val hned na pohotovost proč ho tak trápíš on spí jen proto že je vycerpany ne ze by mu bylo dobre :roll:

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 11.12.16 21:44

Kdybych zvracela takhle dlouho já a s takovými bolestmi, už jsem dávno na pohotovosti… Natož dítě :nevim: :zed:

tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 11.12.16 21:49

Tak to je ten pravý čas na to, založit si účet na emiminu a krátit si chvíle nudy zakládáním diskuzí :mrgreen:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 11.12.16 21:50

Ježíši Kriste, byla bych už dávno v nemocnici. Snad nema zanet slepého střeva. Takhle dlouho ho nechat doma, to už je hazart se životem. Raději jedu zbytecne, než toto teda 8o :nevim:

Gosi
Kelišová 5494 příspěvků 11.12.16 21:53

Jestli je to pravda tak chudak dite… je jedina rada a ta tu nekolikrat zaznela a ano, jsou rehydratacni roztoky, ale i tam bys mela mit jasno, kde v tom brise je problem…

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 21:53

No ja doufám ze po těch par komentářich se zbalila a jela tam! :cert:

sloninka
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 11.12.16 21:56

@Terka1145 Doufám, že to je příspěvek, kterým zkoušíš jak maminky zareagují. Pokud ne, tak se nezlob ale nejsi normální. Už v pátek v noci bych volala pohotovost k sobě domů.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama