Tablety na suchý kašel od 5 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martule79
Kecalka 207 příspěvků 07.10.14 07:59
tablety na suchý kašel od 5ti let

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda máte někdo dobré zkušenosti s nějakými tabletami na suchý kašel pro děti od 5 ti let? Sirup do něj nedostanu, tak jestli jsou nějaké tablety. :(

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 07.10.14 08:03

Ani Tussin kapky?

Martule79
Kecalka 207 příspěvků 07.10.14 08:08
Ty
@Pipet píše:
Ani Tussin kapky?

ty jsem nezkoušela, protože mi máme od mala problém, že nechce sirupy a kapičky jak které, ikdyž mu je dávám do hodně sladké šťávy, a jsou jen trošku hořké, tak to vyplive :( a tablety ty jedl nebo mu dávám cucavý bombon na kašel od Mullera.

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 07.10.14 08:10

No jo, Majda je taky nemá ráda, ale pod hrozbou fyzického násilí a s vidinou bonbonku za odměnu pěkně polyká :mrgreen:

Martule79
Kecalka 207 příspěvků 07.10.14 08:12
@Pipet píše:
No jo, Majda je taky nemá ráda, ale pod hrozbou fyzického násilí a s vidinou bonbonku za odměnu pěkně polyká :mrgreen:

tak to já můžu vyhrožovat jak chci a stejně ten paličák to nechce ani za odměnu, to mi řekne, že to nechce..

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 07.10.14 08:15

Když jsem byla malá, tak mi je kapali na kostku cukru :mrgreen: Ale to bych asi nedávala.

Martule79
Kecalka 207 příspěvků 07.10.14 08:16
@Pipet píše:
Když jsem byla malá, tak mi je kapali na kostku cukru :mrgreen: Ale to bych asi nedávala.

to si taky pamatuju, že nám to dávali na kostku cukru :), ted jsem vyčetla ještě tablety Sinecod, ale to asi pro malé děti není…

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 07.10.14 08:23
@Martule79 píše:
to si taky pamatuju, že nám to dávali na kostku cukru :), ted jsem vyčetla ještě tablety Sinecod, ale to asi pro malé děti není…

Já bych tu tabletu s klidem rozpůlila.
Kapky děti můžou a doporučuje se pro ně v tomhle věku 5 ml. Vzhledem k tomu, že v 1 ml je 5 mg léčivé látky, tak to odpovídá 25 mg, což je polovina tablety.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 07.10.14 08:29

U tablet je akorát napsáno 1 - 2 x denně a u kapek i 3× denně.

Ještě taky jde o to, jaký problém syn má. Má rýmu nebo jen suchý kašel…?

Nebo chceš léky na suchý kašel dát na noc?

Martule79
Kecalka 207 příspěvků 07.10.14 08:32
@Zizalka píše:
U tablet je akorát napsáno 1 - 2 x denně a u kapek i 3× denně.

Ještě taky jde o to, jaký problém syn má. Má rýmu nebo jen suchý kašel…?

Nebo chceš léky na suchý kašel dát na noc?

rýmu má kapku a v noci nekašle, jen po ránu ten suchý kašel, jak říkám, takový štěkavý

-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 07.10.14 08:32

Pokud lze odvodit množství léčivé látky a tablety případně rozdělit, tak se zeptej v lékárně.
Děti neměly problém s tabletkami, tak jsem dr od 2 let prosila o tabletovou verzi. Např. antihistaminika jsem dělila na 1/4. Je fakt, že ve školkovém věku v pohodě polykaly větší tablety jako vápník apod.

Martule79
Kecalka 207 příspěvků 07.10.14 08:33
@-Evka- píše:
Pokud lze odvodit množství léčivé látky a tablety případně rozdělit, tak se zeptej v lékárně.
Děti neměly problém s tabletkami, tak jsem dr od 2 let prosila o tabletovou verzi. Např. antihistaminika jsem dělila na 1/4. Je fakt, že ve školkovém věku v pohodě polykaly větší tablety jako vápník apod.

jasně v lékárně by poradit měli, ale chtěla jsem ještě slyšet i jiné názory :)

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 07.10.14 08:39
@Martule79 píše:
rýmu má kapku a v noci nekašle, jen po ránu ten suchý kašel, jak říkám, takový štěkavý

Není kašel způsobený spíš tou rýmou? Po celé noci jsou hleny nashromážděné a ráno to pak dráždí ke kašli.
Osobně bych na takový kašel ani léky nedávala. Po ránu dobře napít, pořádně vysmrkat. Max. se hodí na noc antihistaminika (snižují otok sliznice).

Mám zkušenost u dětí, že většinou začínají kašlat suše a pak to teprve přechází v ten vlhký produktivní, kdy se daří odkašlávat.

Pokud ale takto kašle dlouhodobě, tak spíš hledat příčinu jinde.

Martule79
Kecalka 207 příspěvků 07.10.14 08:51
@Zizalka píše:
Není kašel způsobený spíš tou rýmou? Po celé noci jsou hleny nashromážděné a ráno to pak dráždí ke kašli.
Osobně bych na takový kašel ani léky nedávala. Po ránu dobře napít, pořádně vysmrkat. Max. se hodí na noc antihistaminika (snižují otok sliznice).

Mám zkušenost u dětí, že většinou začínají kašlat suše a pak to teprve přechází v ten vlhký produktivní, kdy se daří odkašlávat.

Pokud ale takto kašle dlouhodobě, tak spíš hledat příčinu jinde.

začal kašlat teprve od včera, ale chci to nějak podchytit v začátku. :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >