Tchán mi leze do ložnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 06.03.18 17:06
Tchán mi leze do ložnice

Mám docela milého tchána - vdovce, je mu 80 let a bydlí v 1. patře našeho domu, my obývame spodek. Je docela soběstačný (vaří, uklizi, chodi do obchodu) a řekla bych psychicky fit, ale netrpělivý a zvědavý. Bohužel dochází k situacím, že mi něco chce rychle sdělit, nebo zvedave zjistit, co zrovna dělám a tak přijde a prostě mi otevře dveře do ložnice :zed: Bohužel máme takové ty posuvné šoupací, kde není žádná moznost zamknout :think:
Jsem z toho už neskutečně vytočená, nekolikrat jsem mu to po dobrém říkala, manžel také několikrát vysvetloval, vždy to chvíli vydrži a pak za týden zase. Nemůžu se ve vlastní ložnici ani vysléct, nedejboze dělat něco soukromého. Nejvíc mi to vadí ale proto, že máme malinke miminko, které tu spí. Vždy strašně trnu, že ho vzbudi a já budu muset začít celý maraton uspavani znova.
Bohužel není mu už 60 a vysvětlování nepomáhá (prosimvas já uspavame miminko, vzbudite mi ho, nemůžete mi otvirat dveře do ložnice). Manžel navrhoval, ať co nejvíc chodím i s mimcem za nim nahoru, aby neměl potrebu na nás chodit nakukovat, tak to dělám, ale nepomáhá to, dnes tu byl 2×, protože nasel fotku, co mi chtěl ukazat, z toho jednou se probralo uspavane dítě, a to jsem měla napůl sundáne tričko a prso venku, to ho nezastaví, aby mi začal něco povídat!! :zed: já necekam, že starého člověka predelam, ale už to nemůžu vydržet!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Ornwen
Závislačka 3908 příspěvků 1 inzerát 06.03.18 17:10

I posuvné dveře by se dali zavírat/zamykat - na petlici, třeba. Pokud nemáte „byty“ víc oddělené (zavírat nějaké jiné dveře) tak musíš aspoň tyhle. On si to v 80 ani nemusí pamatovat, co mu říkáš.

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 06.03.18 17:11

Neslo by na dveře pridelat takový ten,,háček”? Vím, ze by to asi nevypadalo hezky, ale aspoň trocha soukromí by byla…
Jen nevím jestli by vám pak nevypravel přes dveře :think:

ospalámyš
Závislačka 4766 příspěvků 06.03.18 17:11

Asi jedině předělat dveře na klasické zamykací :nevim:
Pokud tam hodláte bydlet nadále, tak se časem stejně bude hodit možnost se zamknout, třeba i před dětmi :)

Niky2
Kecalka 473 příspěvků 56 inzerátů 06.03.18 17:11

@OhHOney
A nepomohlo by si zamknout cely byt, myslim vstupni dvere? Vzdyt si musi nejak odemknout. A nebo neda se do tech posuvnych dveri namontovat takovy ten zaklapavaci zamek nebo nejaka zaklapka? A panovi to rict, aby nebyl prekvapeny.

kopejka
Echt Kelišová 9701 příspěvků 06.03.18 17:12

@OhHOney já bych se odstěhovala nebo předělala dveře a zamykala

nostress
Extra třída :D 12622 příspěvků 06.03.18 17:12
@OhHOney píše:
Mám docela milého tchána - vdovce, je mu 80 let a bydlí v 1. patře našeho domu, my obývame spodek. Je docela soběstačný (vaří, uklizi, chodi do obchodu) a řekla bych psychicky fit, ale netrpělivý a zvědavý. Bohužel dochází k situacím, že mi něco chce rychle sdělit, nebo zvedave zjistit, co zrovna dělám a tak přijde a prostě mi otevře dveře do ložnice :zed: Bohužel máme takové ty posuvné šoupací, kde není žádná moznost zamknout :think:
Jsem z toho už neskutečně vytočená, nekolikrat jsem mu to po dobrém říkala, manžel také několikrát vysvetloval, vždy to chvíli vydrži a pak za týden zase. Nemůžu se ve vlastní ložnici ani vysléct, nedejboze dělat něco soukromého. Nejvíc mi to vadí ale proto, že máme malinke miminko, které tu spí. Vždy strašně trnu, že ho vzbudi a já budu muset začít celý maraton uspavani znova.
Bohužel není mu už 60 a vysvětlování nepomáhá (prosimvas já uspavame miminko, vzbudite mi ho, nemůžete mi otvirat dveře do ložnice). Manžel navrhoval, ať co nejvíc chodím i s mimcem za nim nahoru, aby neměl potrebu na nás chodit nakukovat, tak to dělám, ale nepomáhá to, dnes tu byl 2×, protože nasel fotku, co mi chtěl ukazat, z toho jednou se probralo uspavane dítě, a to jsem měla napůl sundáne tričko a prso venku, to ho nezastaví, aby mi začal něco povídat!! :zed: já necekam, že starého člověka predelam, ale už to nemůžu vydržet!

Jedině přimontovat na dveře nějaký háček, nebo zarážku, aby se do ložnice nedostal. :think:

Russet
Echt Kelišová 8318 příspěvků 06.03.18 17:14
@OhHOney píše:

A do bytu zamknout nejde? Šla bych se za ním 2× denně s miminem podívat a pak bych se prostě zamykala :nevim:

Tichošlápek
Echt Kelišová 8807 příspěvků 06.03.18 17:14

Existují i zámky na posuvné dveře. Řekla bych manželovi ať je do ložnice zajistí

Sany80s
Kelišová 6027 příspěvků 06.03.18 17:18

I tohle jde z hlediska zavírání vyřešit, třebaže to esteticky nebude žádná výhra.
Pořídit vstupní zamykací dveře do vaší části by nešlo? I s bezdrátovým zvonek třeba.

zuza92
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 06.03.18 17:32

Manžel má takovýho strejdu. Bydlí kousek od nás a když šel k nám nezvonil, neklepal vlezl mi do ložnice v 7 ráno. To byla dcera miminko. Měli jsme za sebou probdělou noc a on nás vzbudil. Tenkrát jsem mu hoooodně vynadala, trochu se za to snad i stydim, ale pomohlo to :mrgreen:. Určitě máte aspoň jedny dveře zamykací ne?

a12
Nadpozemská drbna 29211 příspěvků 06.03.18 17:40
@zuza92 píše:
Manžel má takovýho strejdu. Bydlí kousek od nás a když šel k nám nezvonil, neklepal vlezl mi do ložnice v 7 ráno. To byla dcera miminko. Měli jsme za sebou probdělou noc a on nás vzbudil. Tenkrát jsem mu hoooodně vynadala, trochu se za to snad i stydim, ale pomohlo to :mrgreen:. Určitě máte aspoň jedny dveře zamykací ne?

Tohle moc nechapu.. K nam se nikdo nedostane, porad mame zamceno.. Nesnesla bych aby mi sem kdokoli chodil jak domu.. Myslim primo vchodovy dvere do baraku..

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 06.03.18 17:46

Vážně uvazuju nad nějakým pokusem o ten zámek, ale jak píše jedna uživatelka, snad na mě nebude volat přes dveře :roll:

elibro
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 06.03.18 17:49

A to máte dojem, že vysvětlení nechápe, ani si ho nepamatuje? Protože v tom případě to není normální stáří, ale je nemocný (a asi se i jindy chová divně). Pokud rozumí, co říkáte a pamatuje si to, tak na to prostě kašle… Tak asi pořešit dveře a udělat trochu bengál, že takhle fakt ne, když to nejde po dobrém…

Uživatel je onlineChytrak
Ukecaná baba ;) 1777 příspěvků 06.03.18 17:55
@OhHOney píše:
Vážně uvazuju nad nějakým pokusem o ten zámek, ale jak píše jedna uživatelka, snad na mě nebude volat přes dveře :roll:

Ano, tohle je docela mozne nicmene patri to ke spolecnemu bydleni se starym nemocnym clovekem, pokud ho neplanujes dat do starobince.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Jaromír Bosák je youtuber! Komentátor nemusí konce fotbalu na ČT litovat

Dlouhé roky byl Jaromír Bosák (53) považován za nejlepšího sportovního... číst dále >

Prokleté manželství Lály s choromyslnou fanynkou: Vydírání sebevraždou ho zlomilo!

Nezapomenutelný herec Ladislav Pešek se stal již v mládí hvězdou stříbrného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama