Reklama

Averze k matce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 13:01
Averze k matce

Prosím anonym, velmi citlivé téma.
Ze začátku chci předeslt že jsem adoptovaná. Vím to odmalička, nebylo mi to sděleno matkou zrovna citlivě. Od té doby mám pocit nechtěnosti. Setkávám se s tím pořád. Mám pocit že mě nikdo nechce( vím že neoprávněně, ale mám vnitřní pocit)
S manželem se nám před rokem narodila dcera. Od té doby vztah k matce dost graduje, neustále k nám chodí( generační dům), chce malou tahat. Furt slyším tralala tralala a hrabe mi z toho. Lezla za náma i v šestinedělí. Věřím že kojení nedopadlo kvůli tomu. Když se ohradíme tak se vždy na 2 dny urazí a pak přileze znovu( je už v důchodě). Mám pocit že myslí že máme s manželem dítě snad kvůli ní. Mě už ale vadí úplně vše co udělá. Mám chuť začít mlátit hlavou do zdi jak ji vidím… stěhování příjde na řadu myslím velmi brzo…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

lijja
Povídálka 11 příspěvků 06.03.18 13:06

Týbrďo, každá rada drahá. Ale do budoucna, pokud máte dceru, dejte si pozor, aby se ta vnitřní zlost, kterou máte, neodrážela v budoucnu na dceru. mám totiž kamarádku, co to takhle táhnou už 4 generaci, na kluky med a na dcery děs. To stěhování by asi ledacos vyřešilo, už jen pro váš klid v duši, který děti potřebují

Petule030
Kelišová 5725 příspěvků 06.03.18 13:06

Jestli to chápu dobře, tak bydlíte v jednom domě? To nedělá dobrotu skoro nikdy. Poleze ti neustále na nervy radami, vlastně vším. Myslím, že stěhování by mohlo pomoct, nebo aspoň zlepšit vztahy. Mít pořád i vlastní (milovanou) mamku za zadkem, to bych se taky zbláznila :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 13:10

Úplně se mlátím do hlavy že jsme tam šli bydlet. Oni by to sami prý neutáhli. Barák velkej, zahrada. Všechno ale zanedbaný, my nesmíme nic. Stěhování to snad vyřeší. Hold, budou se asi muset uskromnit. Já ač mám teď šílený vztek na matku, tak pořád mám pocit že jim dlužím to, že se o ně musím postarat.

Malaga
Generální žvanilka 24410 příspěvků 06.03.18 13:14

Ale vás z nějakého důvodu odmíti biologičtí rodiče ne? a ne ti adoptivní…
Jako spíš bych čekala i vděk no :nevim:…nicméně vaše averze a odpor jde poznat i z toho úvodního příspěvku…

„Lezla za náma i v šestinedě­lí“…Nevidím nic špatného na tom, že má z vnoučete radost, ale vy teda máte mega problém…

Malaga
Generální žvanilka 24410 příspěvků 06.03.18 13:16
@Anonymní píše: Úplně se mlátím do hlavy že jsme tam šli bydlet. Oni by to sami prý neutáhli. Barák velkej, zahrada. Všechno ale zanedbaný, my nesmíme nic. Stěhování to snad vyřeší. Hold, budou se asi muset uskromnit. Já ač mám teď šílený vztek na matku, tak pořád mám pocit že jim dlužím to, že se o ně musím postarat.

To byste asi měla…ale s tím jak jste zaujatá vůči mámě, tak možná bude i pro ně nejlepší, když nebudete moc blízko…

Premek_Orac
Závislačka 4204 příspěvků 06.03.18 13:17

Předně máš můj velký obdiv, potože sis prošla neříjemnými zkušenostmi a odle toho jak píšeš, tak máš fungující vztah a snažíš se být dobrou mámou. To není málo.
Spolubydlení je vždy velkou komplikací vztahů a nejlépe by bylo, kdyby jste s emohli odstěhovat. Pokud to nejde, bylo by dobré určit si pravidla vzájemného respektování.
Tvá averze dost možná pramení z dětství, ale určitě zrcadlí i nároky a stres, jemuž jsi nyní s malým děckem vystavena. Ber to jako příležitost najít ka matce hlubší cestu. Víš, možná máma neudělala vše dobře, ale vem si, že tím, že tě adoptovala, tak ti dala naději na slušný život.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 13:17

@Malaga díky za psychorozbor, to že to není v pořádku vím

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 06.03.18 13:18
@Anonymní píše: Úplně se mlátím do hlavy že jsme tam šli bydlet. Oni by to sami prý neutáhli. Barák velkej, zahrada. Všechno ale zanedbaný, my nesmíme nic. Stěhování to snad vyřeší. Hold, budou se asi muset uskromnit. Já ač mám teď šílený vztek na matku, tak pořád mám pocit že jim dlužím to, že se o ně musím postarat.

Umim si predstavit jak ti je :( :hug: Ale musis si uvedomit dve veci - nikomu nic nedluzis a nejsi zodpovedna za svou matku. To ona se rozhodla te mit, ona se rozhodla zit v tom dome, ktery sami neutahnou. Ty nemas zadnou povinnost to za ne tahnout, neco ji oplacet, nebo si od ni nechat ridit zivot. Ano, vychovala te a starala se o tebe, ale to neznamena ze ma pravo ovladat tvuj zivot. A jeste ti kazit vztah s tvou dcerkou. Radu mam - odstehovat se co nejdriv, klidne ze zacatku i do maleho podnajmu. Uvidis jak obrovsky se ti ulevi, uklidnis se a s tim prijde i to ostatni - prestanes se nervovat a odhanet dcerku, prestanes matku tolik resit. S pocitem nechtenosti by pomohl dobry psycholog, jestli jsi z Brna muzu doporucit. Preju hodne sil :hug:

P4ja
Kelišová 5435 příspěvků 06.03.18 13:20

No je to jednoduché, buď si to mezi sebou domluvíte a stanovíte si nějaký kompromis, který bude vyhovovat vám všem a řekneš to na rovinu, že pokud to a to nebude splněno, tak se odstěhujete.

U tebe by možná pomohl psycholog, abyste rozebrali ty pocity z dětství, a pomohl ti se zorientovat sama v sobě a v tom, co vlastně od matky čekáš a chceš, co ti vadí.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19030 příspěvků 06.03.18 13:21

Já bych se na tvém místě odstěhovala, bydlení s rodiči pod jednou střechou je vždy příčinou rozporů i u naprosto funkčních a bezproblémových vztahů (myslím vztah rodiče - dítě). Je možné, že se pak vaše vztahy rapidně zlepší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 13:22

@Premek_Orac děkuji za komentář. To všechno vím. Snažím se pro svoji malou dělat vše nej jak umím, ale matka se pořád angažuje, dělá podle svého. Nestačí říct 3× ne. Nechci aby malá měla výchovu jako já. Rodiče jsou šílení bordeláři, já se s tím nějak vypořádala, uklízím furt, nepořádek nesnáším, ale přijdou k nám a už lítají věci aby malou zabavili. Nechci aby malá v tomhle vyrůstala. Máme obrovskej generační dům. Naše horní patro vypadá jako by k tomu zbytku vůbec nepatřilo. Zahrada v šíleným stavu, chceme trávník s manželem, ale ne. Oni se postarají. Nedovedu si představit tam vůbec vzít malou aby se tam někde nepřizabila…

Malaga
Generální žvanilka 24410 příspěvků 06.03.18 13:22
@Anonymní píše:
@Malaga díky za psychorozbor, to že to není v pořádku vím

proč ta nedůtklivost?
a přesně jak píše @Premek_Orac, že někoho adoptovat není úplně jednoduché rozhodnutí…

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 06.03.18 13:23
@Anonymní píše:
Prosím anonym, velmi citlivé téma.
Ze začátku chci předeslt že jsem adoptovaná. Vím to odmalička, nebylo mi to sděleno matkou zrovna citlivě. Od té doby mám pocit nechtěnosti. Setkávám se s tím pořád. Mám pocit že mě nikdo nechce( vím že neoprávněně, ale mám vnitřní pocit)
S manželem se nám před rokem narodila dcera. Od té doby vztah k matce dost graduje, neustále k nám chodí( generační dům), chce malou tahat. Furt slyším tralala tralala a hrabe mi z toho. Lezla za náma i v šestinedělí. Věřím že kojení nedopadlo kvůli tomu. Když se ohradíme tak se vždy na 2 dny urazí a pak přileze znovu( je už v důchodě). Mám pocit že myslí že máme s manželem dítě snad kvůli ní. Mě už ale vadí úplně vše co udělá. Mám chuť začít mlátit hlavou do zdi jak ji vidím… stěhování příjde na řadu myslím velmi brzo…

ale ta maminka tě chtěla ne.. přece si tě vzala, adoptovala, nechala si tě..jí vděčíš za to co ted umíš a znáš a jaký start máš do života..vem si kdybys neměla mámu a byla v děcáku do 18 a jaký start bys pak měla? já bych ěn pocit, že tě nikdo nechce viděla na pořešení s psychologem…možná se zlobíš na svou bio matku ale ta není po ruce tak t přenášíš na maminku adoptivní která udělala co mohla..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 13:23

@Kočičí duše z Brna jsem. Můžeš mi dát prosím kontakt???

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama