Tchýně, manžel, já a dohady o práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.03.18 20:33
Tchýně,manžel,já a dohady o práci

Ahoj holky, chtěla bych se spíš vypovídat, zakládám anonymě. Chtěla bych jen říct, že tchýni mám ráda, nemám žádnou hororovou tchýni, jako plno jiných. Přesto mě poslední dobou neskutečně štve. Věc se má tak, že v září půjde dcerka do školky. Pokud jí tedy přijmou. Já jsem s manželem domluvená, že od října si začnu hledat práci. Nejdřív jsme byli domluveni, že na plný úvazek, nakonec jen poloviční a dneska přišel s tím, abych byla doma co nejdéle, že je pracovně vytížený a bylo by to pro nás všechny lepší. V předešlém zaměstnaní mi skončila smlouva, ale chci alespoň malý úvazek, nebo brigádu. Nebojím se, že neseženu. Mohla bych jít klidně i teď, jenže je to pro nás organizačně nemožné, manžel vydělá to co já za měsíc, za pár dní, plus práce kolem domu na které se podílíme oba.Tak jsem ustoupila a počkám do září, až dám dítě do školky. Manžel je z toho docela špatnej. :lol: Tchýně je zas přesný opak.Ta by mě hnala do práce snad už od roka dítěte. Ale pohlídá, jen když sama chce. V době mojí nemoci nezájem, nedovedu si představit, jak skloubit HPP a péči o dítě. Ona poloviční úvazky, nebo brigády neuznává. Prej jsou to líné ženské. Švagrová nepracovala 9let, kvůli nemocnosti dětí. Sotva někam nastoupila, každou chvilku děti na ATB a ona na paragrafu.Ale aby měla trošku pochopení, to ne. Tchán je to samé, finančně na nich absolutně závislý nejsme. Mrzí mě ty rozepře v rodině. Nevysvětlim jim to, pořád poslouchám, ať jdu na plný někam, že nebudu mít důchod…I když se do toho vložil manžel, stejně si melou svojí. Je mi z toho smutno, ještě není ani září a oni by mě posílali někam uklízet, nebo do lidlu. Přitom s pomocí se na ně spolehnout nemohu:( Poslední dobou tam nechci ani chodit a to je teprve březen. Možná řeším blbosti, ale potřebovala jsem se trošku vypsat a ulevit si

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Barbora1993
Kecalka 430 příspěvků 10.03.18 20:40

Ahoj,
to co si okolí myslí, neřeš. Pokud je to pro Vás tři to nejlepší řešení, proč ne. Když to zvládáte finančně, proč ne. Třeba se pak doma bez malé budeš nudit a něco si najdeš i tak. Mám taky v phoodě tchýni a na spoustě věcí se neshodneme a i tak jsme kamarádky :)

alun-ka
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 10.03.18 20:41

A manžel jim to neřekne, že je to vaše volba, vaše společná domluva, když do vás začnou takhle rýt? Dítě je malé chvilnku, asi nebudeš dělat půlúvazek 30let než půjdeš do důchodu.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 10.03.18 20:41

Ber to tak, že dřív to šlo taky jinak, člověk mohl dát dítě do jeslí, školku měl jistou, spousta práci měla ve 14:00 padla, žádný prodejny otevřený do 21:00, tím pádem minimum odpolední práce.
V současné době aby člověk špendlíkem kopal a prstickem hrabal, když chce pracovat na ranní a končit tak, aby stihl vyzvednout dítě ze školky.
Oni to zřejmě neznají, tak mají blbé kecy, pouštěj to jedním uchem tam, druhým ven a zařiď se tak, aby to vyhovovalo tobě a muzi ;)

lenk
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.03.18 20:45

Tchyni asi nic nevysvětlíš a být zticha ji nedonutíš, tak asi nezbývá než omezit kontakt…

mary.27
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 10.03.18 20:53

Když o tom tchýně začne, normálně bych jí slušne utla. Nezlobte se, my si to vyřešíme sami s manželem. Berte to jako uzavřené téma. A nebav se s ní…co jiného?

Anonymní  10.03.18 20:55

Moje tchyne je to same. Neustale me posila do prace, ale kam mam dat dite mi neporadi :roll: ted prisla s tim, ze by mohl od dvou let do skolky - u nas je plno, nevzali by mi ho ani tak - navic manzel nesouhlasi.

Uživatel je onlinemrav
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 10.03.18 20:56
@Helileli píše:
Ber to tak, že dřív to šlo taky jinak, člověk mohl dát dítě do jeslí, školku měl jistou, spousta práci měla ve 14:00 padla, žádný prodejny otevřený do 21:00, tím pádem minimum odpolední práce.
V současné době aby člověk špendlíkem kopal a prstickem hrabal, když chce pracovat na ranní a končit tak, aby stihl vyzvednout dítě ze školky.
Oni to zřejmě neznají, tak mají blbé kecy, pouštěj to jedním uchem tam, druhým ven a zařiď se tak, aby to vyhovovalo tobě a muzi ;)

Přesně tak. Já jsem na dítě sám, od září do školky. Práce? Pondělí až pátek 7 až 15.30 Přes to vlak nejede.

nostress
Extra třída :D 12168 příspěvků 10.03.18 21:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se spíš vypovídat, zakládám anonymě. Chtěla bych jen říct, že tchýni mám ráda, nemám žádnou hororovou tchýni, jako plno jiných. Přesto mě poslední dobou neskutečně štve. Věc se má tak, že v září půjde dcerka do školky. Pokud jí tedy přijmou. Já jsem s manželem domluvená, že od října si začnu hledat práci. Nejdřív jsme byli domluveni, že na plný úvazek, nakonec jen poloviční a dneska přišel s tím, abych byla doma co nejdéle, že je pracovně vytížený a bylo by to pro nás všechny lepší. V předešlém zaměstnaní mi skončila smlouva, ale chci alespoň malý úvazek, nebo brigádu. Nebojím se, že neseženu. Mohla bych jít klidně i teď, jenže je to pro nás organizačně nemožné, manžel vydělá to co já za měsíc, za pár dní, plus práce kolem domu na které se podílíme oba.Tak jsem ustoupila a počkám do září, až dám dítě do školky. Manžel je z toho docela špatnej. :lol: Tchýně je zas přesný opak.Ta by mě hnala do práce snad už od roka dítěte. Ale pohlídá, jen když sama chce. V době mojí nemoci nezájem, nedovedu si představit, jak skloubit HPP a péči o dítě. Ona poloviční úvazky, nebo brigády neuznává. Prej jsou to líné ženské. Švagrová nepracovala 9let, kvůli nemocnosti dětí. Sotva někam nastoupila, každou chvilku děti na ATB a ona na paragrafu.Ale aby měla trošku pochopení, to ne. Tchán je to samé, finančně na nich absolutně závislý nejsme. Mrzí mě ty rozepře v rodině. Nevysvětlim jim to, pořád poslouchám, ať jdu na plný někam, že nebudu mít důchod…I když se do toho vložil manžel, stejně si melou svojí. Je mi z toho smutno, ještě není ani září a oni by mě posílali někam uklízet, nebo do lidlu. Přitom s pomocí se na ně spolehnout nemohu:( Poslední dobou tam nechci ani chodit a to je teprve březen. Možná řeším blbosti, ale potřebovala jsem se trošku vypsat a ulevit si

Pokud vás tchánovci neživí, ani jinak na nich nejste závislí, tak je podstatné, na čem se domluvíte vy s manželem, a ostatním se to jednoduše oznámí s tím, že na nevyžádané rady nebudete reagovat. Pokud s tím tchýně začně, tak bych jí řekla, nezlobte se, o tom
s vámi nebudu diskutovat. My jsme se s manželem už na něčem dohodli, a je to naše věc.
A hned bych změnila téma, a zeptala se jí třeba, a co vy, jak se jinak máte? Nauč se jednat asertivně. ;)

berusa.m
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 10.03.18 21:12

Nechápu co je tchyni do toho jak si zařídíte a zkombinujete partnerský a pracovní život. Jednou by mi moje tchyně zkusila vyčíst že jsem zaměstnaná na zkrácený úvazek a ještě z domu :cert:

rena621
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 10.03.18 21:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se spíš vypovídat, zakládám anonymě. Chtěla bych jen říct, že tchýni mám ráda, nemám žádnou hororovou tchýni, jako plno jiných. Přesto mě poslední dobou neskutečně štve. Věc se má tak, že v září půjde dcerka do školky. Pokud jí tedy přijmou. Já jsem s manželem domluvená, že od října si začnu hledat práci. Nejdřív jsme byli domluveni, že na plný úvazek, nakonec jen poloviční a dneska přišel s tím, abych byla doma co nejdéle, že je pracovně vytížený a bylo by to pro nás všechny lepší. V předešlém zaměstnaní mi skončila smlouva, ale chci alespoň malý úvazek, nebo brigádu. Nebojím se, že neseženu. Mohla bych jít klidně i teď, jenže je to pro nás organizačně nemožné, manžel vydělá to co já za měsíc, za pár dní, plus práce kolem domu na které se podílíme oba.Tak jsem ustoupila a počkám do září, až dám dítě do školky. Manžel je z toho docela špatnej. :lol: Tchýně je zas přesný opak.Ta by mě hnala do práce snad už od roka dítěte. Ale pohlídá, jen když sama chce. V době mojí nemoci nezájem, nedovedu si představit, jak skloubit HPP a péči o dítě. Ona poloviční úvazky, nebo brigády neuznává. Prej jsou to líné ženské. Švagrová nepracovala 9let, kvůli nemocnosti dětí. Sotva někam nastoupila, každou chvilku děti na ATB a ona na paragrafu.Ale aby měla trošku pochopení, to ne. Tchán je to samé, finančně na nich absolutně závislý nejsme. Mrzí mě ty rozepře v rodině. Nevysvětlim jim to, pořád poslouchám, ať jdu na plný někam, že nebudu mít důchod…I když se do toho vložil manžel, stejně si melou svojí. Je mi z toho smutno, ještě není ani září a oni by mě posílali někam uklízet, nebo do lidlu. Přitom s pomocí se na ně spolehnout nemohu:( Poslední dobou tam nechci ani chodit a to je teprve březen. Možná řeším blbosti, ale potřebovala jsem se trošku vypsat a ulevit si

Taky budeme mit ten problem. Bojim se uz ted. Pockej chvilku uvidis jak se to bude vyvijet az bude ve skolce drobec.

Ijen
Kecalka 332 příspěvků 10.03.18 22:03

Co je ji do toho? Zivi vas, jste na nich financne zavisli? Nejste. Takze co resi? Ja sla do prace vzdycky hned po pulrocni materske, delam na zkraceny uvazek porad, pochopitelne vydelam desetinu toho co manzel, ale byla to nase dohoda. Mela jsem chuvu a moji mamku, druzi prarodice si nas nevsimali, to by mohli tak akorat zkusit, nejake vycitky.

dedrichov
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 10.03.18 22:17

Je to vaše záležitost s manželem, nevysvětlovala bych okolí nic. Můžeš nejprve zkusit brigádu případně zkrácený úvazek, uvidíš, jak si dítě ve školce zvykne. Ta adaptace může trvat pár měsíců, může být nemocné… Pokud vše bude klapat, zkusíš přejít na plný úvazek.

Hoa Mai
Kelišová 5259 příspěvků 5 inzerátů 10.03.18 23:59

Máš výhodu, že máš podporu manžela a že tě on sám nevnímá jako línou. Na tchyni se vykašli, oni to třeba myslí dobře, ale tyhle řeči jsou fakt na houby. Ještě by se to dalo pochopit v případě, že by ti pravidelně hlídala, ale takhle vám do toho nemá co mluvit.
Já to taky znám, u nás prarodiče taky vůbec nefungují, moje matka vůbec, tchyně pohlídá v řádu pár hodin ročně a to ještě jen když jí děti dovezeme k ní (2,5 hodiny cesty autem). Jak moje máma, tak tchyně měly funkční prarodiče (z obou stran), ale ani jedna z nich mi nezapomene při každé návštěvě zmínit, jak „jim nikdo nikdy s dětmi nepomohl“. Tak jim to vždycky odkývu, v duchu se zasměju a jdeme dál.
Ohledně práce bych určitě doporučila začít na kratší úvazek. I kdyby se dcera ve školce adaptovala dobře, tak při plném úvazku a péči o domácnost už nezbývá moc času na to se dítěti věnovat. Já sama teď chodím na tříčtvrteční úvazek, i když jsem měla původně v plánu jít na plný a jsem ráda, že jsem na něj nešla. Takhle je to menší honička, i když domů samozřejmě přinesu podstatně míň peněz, ale stačí nám to. Chci ale mít čas na děti, ráno s nimi a partnerem v klidu posnídat a vypravit je a odpoledne mít ještě čas si něco užít, jít ven…

alilauter
Stálice 88 příspěvků 1 inzerát 11.03.18 05:42

Ahoj, mám kamarádku a tchýně taky pořád, ať už jde dělat a to měla dve děti, 3 a pul a 2 roky. Nebyla zlá, myslela to dobře, ale člověka to neprdne. Jak píšou ostatní, zařiďte se s manželem, jak vám to vyhovuje. Nicméně chápu, že poslouchat to je na pytel - já ze své tchýně a jejich dobře míněných rad taky někdy rostu a občas se i hodně nepříjemně ozvu. To je pak chvíli klid, ale jen chvíli - je to prostě silnější než ona :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení na svatbě Harryho a Meghan. Kdo pozval Terezu Maxovou?

Nejsledovanější svatba letošního roku se neobejde bez české účasti. Snoubenci... číst dále >

Nevěsta Meghan: Před svatbou uniklo peprné video

Královna možná pozvedne obočí, ale nám „smrtelníkům“ přijde bližší. Jen... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama