Výpověď x otěhotnění x nová práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jadeit25
Povídálka 12 příspěvků 09.03.18 20:00
Výpověď X Otěhotnění X Nová práce

Ahojte, potřebuji radu :-)
k 28.2.2018 jsem podala výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou.. Co když během této doby otěhotním? Jak je to s tou ochranou lhůtou? Ta se vztahuje pouze na výpověď danou zaměstnavatelem?
Jde mi i o to, že po ukončení výp. lhůty chci nastoupit do dalšího zaměstnání, kde ale budu mít další zkušební dobu a nechci, aby mě pak ve zkušebce kvůli případnému těhu vyhodili, platila by pro mě potom ochranná lhůta i když by mě vyhodili ve zkušebce?

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLendeš
Závislačka 4575 příspěvků 09.03.18 20:11

Ochranná lhůta pro nárok na PPM nezávisí na způsobu ukončení pracovního poměru. Pokud otěhotníš ještě v současné práci, bude ti plynout ochranná lhůta z něj (ochranná lhůta je tak dlouhá jako to zaměstnání, max. 180 dnů). Pokud bys v průběhu té ochranné lhůty nastoupila do nového zaměstnání, ochranná lhůta by se přerušila a pokud by to nové zaměstnání skončilo, plynul by zbytek ochranné lhůty z původního zaměstnání + ochranná lhůta z nového, do max. 180 dnů.

Pokud otěhotníš až v novém zaměstnání a to by skončilo, tak by ti plynula ochranná lhůta jen z něj.

cecetka
Kelišová 6859 příspěvků 09.03.18 20:16

@Jadeit25 No tak posun snazeni o par mesicu, kdyz ted menis zamestnani :nevim:

MarkeTha77
Stálice 51 příspěvků 09.03.18 20:20

Na PMM máš nárok pokud jsi odpracovala 270 dní za poslední dva roky a musí Ti běžet ochranná lhůta 180 dní od ukončení poslední práce. Takže můžeš nastoupit na PPM i z úp, pokud se vejdeš do ochranné lhůty.

Twixinka
Kecalka 437 příspěvků 4 inzeráty 09.03.18 20:20

Byla jsem ve stejné situaci, v polovině ledna jsem dala výpověď dohodou s tím, že končím na konci února a 1. února jsem držela v ruce pozitivní těhotenský test.. v březnu jsem normálně nastoupila do nové práce a až do konce zkušebky jsem nic neřekla, ale bylo evidentní, že si toho všimli.. naštěstí jsem měla skvělou šéfovou, která mi pak řekla, že i kdybych přišla s tím, že jsem těhotná ještě ve zkušebce, tak mě nevyhodí :)
Jinak výpověď můžeš vždy vzít zpět, ale záleží na zaměstnavateli, zda to bude akceptovat a ve zkušebce Tě mohou vyhodit bez udání důvodu těhotnou i netěhotnou, takže pokud by to bylo kvůli těhu, tak to vlastně ani nezjistíš.

lachtanice86
Závislačka 4739 příspěvků 09.03.18 20:47

Tak se prestante na pár měsíců snažit 8o

Jadeit25
Povídálka 12 příspěvků 10.03.18 12:34
@cecetka píše:
@Jadeit25 No tak posun snazeni o par mesicu, kdyz ted menis zamestnani :nevim:

To je sice skvělá rada, ale já se o nic nesnažím o to jde.. chtela jsem jen vedet jak to je, kdyby nahodou..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Znáte britskou královskou rodinu? Otestujte se

Královna, vévodkyně, princezny a také sestry, matky, vnučky... Prohlédněte si... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama