Tehotenstvi a reumatismus

Anonymni
24.4.07 15:47

Tehotenstvi a reumatismus

Prosiiiim o radu. Gynekolog mi predepsal Clomhexal a Utrogestan na podporu tehotenstvi. Ja jiz leta uzvam Prednison a Methotrexat na reumatismus. Reumatologicka mi nechce vy:,–(it tyhle leky, protoze se obava, ze muj reumatizmus se spatky vrati do velice spatneho stavu. Ale bohuzel tyhle leko maju tak trochu antikoncepcni charakter. Nemate nekdo s takovym necim zkusenosti?? jakakoliv rada je vitana. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

151
24.4.07 18:52

Ahoj,
ja jsem taky dlouho brala Metotrexat. Nevim, jestli ma antikoncepcni ucinky, ale predevsim me revmatolog upozornil, ze je nebezpecny pro miminko. Takze kdyz jsem chtela otehotnet, musela jsem ho vy:,–(it a pockat 4 mesice, nez se moje telo „procisti“ a vyplavi se z nej latky skodlive pro mimi. Dostala jsem nahradni lecbu v podobe Medrolu a i ten jsem po otehotneni musela prestat brat.
Bolesti a otoky mam (mam stredne tezkou artritidu I.stupne) a ne zrovna male, ale pro mimi to rozhodne vydrzim. Jina moznost neni.
Jestli chces radu odbornika, tak zkus tady na emiminu vyhledat uzivatelku janat - je revmatolozka a me pred casem dobre poradila.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.4.07 21:19

Lysinko, tak to jsem skutecne rada, ze jeste nekdo s takyvymi problemi beha po tomto svete. Ja mam reumatoidnu artritidu seropozit 2. stupen. Ja mam artritidu od 18 let, coz je uz 12 let, ted to mam krasne prelecene, coz je stav o kterem vacsina lidi s RA jenom sni. My by sme strasne chteli detatko, ale moc se nam nedari, ted mi dal gynekolog ty leky, ktere jsem uvedla, ale reumatologicka se boji aby jsem se tehotenstvim nedostala spatky do spatneho reumatoidniho stavu. Jak jste prozila tehotenstvi? Skutecne ste pocas tehotenstvi neuzivala zadne reumtoidni leky? Ze pry pocas tehotenstvi by to mnelo byt ok, ale po porodu, artritida propukne znovu. A co miminko, narodilo se zdrave? Omluvam se strasne moc za tolik otazek, ale jste jedina, kdo reagoval na muj dotaz. Hned se pokusim vyhledat janat. Dekuji strasne moc. Anicka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.4.07 21:32

Ahoj,
na baby-cafe.cz chodí JanaT, je to lékařka se zaměřením na revmatologii a taky maminka:) ta by ti myslím mohla dát nejvíc informací, kdyžtak se s ní zkus spojit přes SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
151
24.4.07 21:45

Anicko,
u me se artritida projevila po prvnim porodu, tzn pred tremi lety. Ted jsem tehotna podruhe a to je prave ten pripad, kdy jsem musela lecbu vy:,–(it. Jsem teprve ve 14.tydnu, takze nemuzu rict nic dopredu, ale zatim vse probiha bez komplikaci. Bolesti mam teda poradne a zadne leky mi povolene nejsou, jen ruzne revmatoidni masti, ktere u me nezabiraji. Taky me revmatolog uklidnoval, ze v tehotenstvi budu mit bolesti minimalni nebo zadne, ale nejak se u me spletl.
Myslim, ze zalezi, jak se rozhodnete, na lekarku bych v tomto pripade moc nedala. Ja jsem dost tvrdohlava, takze i kdyby mi to nekdo vymlouval, sla bych do toho i za cenu tech bolesti, otoku, spatne hybnosti rukou atd, vsak to znate. Je to jen par mesicu a miminko za to stoji.
Pred vysazenim Metotrexatu jsem na tom byla taky velmi dobre, problemy minimalni.
Miminko behem tehotenstvi neni v zadnem ohrozeni, pokud neberete leky typu Metotrexat. Tak mi to bylo receno na revmatologii. A ve druhem a tretim trimestru uz miminko neni tak nachylne a tak je mozne zahajit nejakou slabsi lecbu alespon na utlumeni. Ja jdu na revmatologii za dva tydny a mam to v pripade velkych bolesti slibeno. Tak se uvidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
24.4.07 21:46

Pro druhou anonymni:
to bude ta sama, o ktere jsem psala vyse :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.4.07 22:14

Lysinko, ja jsem kdysi o artritide precetla vsechny dostupne knihy, ale pak jsem to vzdala, protoze ani v jedne nepsali nic pozitivniho do budoucna. A vsude jenom psali, ze tehotenstvi je pre zenu reumaticku nejpriznivejsi obdobi v jeji zivote, protoze pocas tehotenstvi by se mela na 9 mesicu artritida vytratit. Jenom nikde jsem se nedocetla, jak postupovat kdyz se nedari otehotnet. A dnes kdyz jsem volala se svou reumatologickou, mam pocit ze jsem ji dostala do rozpaku, protoze aj ona se citila prikratka. Dodhodli jsme se, ze me odesle do Vyskumniho ustavu reumatologickych chorob do Piestan. Tam jsou nejlepsi odbornici na Slovensku. Jdu tam uz pristi tyden tak jsem sama zvedava, jaky postup mi navrhnu. Nejak se mi nedari najst janu t. Nemate nahodou na ni email? Dekuji strasne moc. Anicka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama