Těhotenství a rodina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 15:40
Těhotenství a rodina

Ahoj maminky a budoucí maminky.
Mám takový problém a nevím si s tím rady.
Nyní jsem v 11tt, vše prozatím v pořádku, já i partner se na děťátko moc těšíme. On chtěl mimi se mnou už delší dobu, já chtěla počkat, ale stalo se, také jsem ráda a těším se. Jsme spolu cca 7 let a poslední 3 roky spolu bydlíme. Je mi 23 let, příteli 26 let. Měla být svatba, ale tak bude až po mimi no, abych se vešla do šatů. Mladí rodiče :kytka:
Problém je na straně mých rodičů - přítele rodiče měli obří radost, moje prarodiče taky, tatka to také vzal, ale moje mamka se se mnou nejdříve nebavila, řekl jí to přítel, protože já se bála, bojím se své mámy, ano, protože vždy byla razantní a osobně, čekala jsem špatnou reakci, taky pomlouvala u sestry, že to nezvládnu, že nemáme ani své bydlení (jsme v nájmu), že nebudeme mít peníze a ani na opravu domu, že jsme nezopodvědní apod. ponižující věci :cert: což jsem se dozvěděla od sestry. Moje máma nikdy nebyla pro mého partnera, ale zvykla si tak nějak. Přítel jezdí MKD, takže peníze nám nechybí, oprava RD bude sice nákladná - do cizího - proto budeme volit tu nejlevnější variantu a nejde to ihned, když přítel jezdí a čas je jen po víkendech, ale ještě je chvíli přeci čas. A hlavně je otázka času to vlastní bydlení. Bydlíme v domě pouze měsíc a to jsme šli z bytu kvůli našim hafanům :roll:
Já osobně nechápu, proč se tak chová a trápí mě to. Práci máme oba, já nejsem ambiciozní typ, takže mě neláká žádná kariéra. Sama mě měla ve 20ti letech, sestru v 17ti a ted mám další dva sourozence, ale už 10 a 12 let. To, že bude mladá babička přeci není můj problém. Ani se od té doby nezeptala jak se mi daří, jestli mám fotku z UTZ a jestli je malé ok, prostě nic. Můžu říct, že se tím cosi přetrhlo a doufám, že se to spraví, ale nechci za ní podlejzat, když sama nemá zájem.
Každopádně, teď jdeme s přítelem na prvotrimestrální screening - teda on na ten ultrazvuk a moc moc se těšíme tak si to nechci nechat kazit :mavam: i když můžu říct, že díky ní začínám o svém těhu trochu pochybovat, jestli to není chyba :nevim: ale na druhou stranu se strašně těším :srdce: :srdce: :srdce: Děkuji za názory

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10636 příspěvků 29.04.19 15:56

Hele v klidu, já otěhotněla ve 20, mamka taky nebyla nadšená, dokonce tam padla slova jako potrat apod :roll: pak to vstrebala a někdy od půlky se dokonce začla na vnouče těšit. Teď je mi 25, čekám druhé, když sem ji to oznamovala tak reakce byla podobná a opět, blíží se porod a ona je z dalšího vnoučete celá poprděná :mrgreen: v porodnici byla první, už na mě čekala až vyjedu ze sálu, aby ji nic neuteklo :D ono to první vnouce bývá trochu šok, zvlast pro tu ženskou, pokud to není vyloženě babička v důchodu, ale určitě se s tím smíří ;)

Russet
Neúnavná pisatelka 16478 příspěvků 29.04.19 15:57
@Anonymní píše:
Ahoj maminky a budoucí maminky.
Mám takový problém a nevím si s tím rady.
Nyní jsem v 11tt, vše prozatím v pořádku, já i partner se na děťátko moc těšíme. On chtěl mimi se mnou už delší dobu, já chtěla počkat, ale stalo se, také jsem ráda a těším se. Jsme spolu cca 7 let a poslední 3 roky spolu bydlíme. Je mi 23 let, příteli 26 let. Měla být svatba, ale tak bude až po mimi no, abych se vešla do šatů. Mladí rodiče :kytka:
Problém je na straně mých rodičů - přítele rodiče měli obří radost, moje prarodiče taky, tatka to také vzal, ale moje mamka se se mnou nejdříve nebavila, řekl jí to přítel, protože já se bála, bojím se své mámy, ano, protože vždy byla razantní a osobně, čekala jsem špatnou reakci, taky pomlouvala u sestry, že to nezvládnu, že nemáme ani své bydlení (jsme v nájmu), že nebudeme mít peníze a ani na opravu domu, že jsme nezopodvědní apod. ponižující věci :cert: což jsem se dozvěděla od sestry. Moje máma nikdy nebyla pro mého partnera, ale zvykla si tak nějak. Přítel jezdí MKD, takže peníze nám nechybí, oprava RD bude sice nákladná - do cizího - proto budeme volit tu nejlevnější variantu a nejde to ihned, když přítel jezdí a čas je jen po víkendech, ale ještě je chvíli přeci čas. A hlavně je otázka času to vlastní bydlení. Bydlíme v domě pouze měsíc a to jsme šli z bytu kvůli našim hafanům :roll:
Já osobně nechápu, proč se tak chová a trápí mě to. Práci máme oba, já nejsem ambiciozní typ, takže mě neláká žádná kariéra. Sama mě měla ve 20ti letech, sestru v 17ti a ted mám další dva sourozence, ale už 10 a 12 let. To, že bude mladá babička přeci není můj problém. Ani se od té doby nezeptala jak se mi daří, jestli mám fotku z UTZ a jestli je malé ok, prostě nic. Můžu říct, že se tím cosi přetrhlo a doufám, že se to spraví, ale nechci za ní podlejzat, když sama nemá zájem.
Každopádně, teď jdeme s přítelem na prvotrimestrální screening - teda on na ten ultrazvuk a moc moc se těšíme tak si to nechci nechat kazit :mavam: i když můžu říct, že díky ní začínám o svém těhu trochu pochybovat, jestli to není chyba :nevim: ale na druhou stranu se strašně těším :srdce: :srdce: :srdce: Děkuji za názory

Tak nějakou dobu spolu jste, práci máte. Jste mladší, ale ne nezralí puboši, kterým selhala antikoncepce. Nenech si zkazit radost a těš se. Já sama jsem „stará matka“ a synovi takovy model vnucovat nebudu. Budu raději, když mě babičkou udělá zrovna třeba v tom věku, kdy už bude po škole a bude mít delší vztah. Rodiče mají vždycky nějaké očekávání a nemusí se jim tvůj výběr líbit. Ale je možné, že narozením dítěte se vztahy mezi vámi zlepší. Málokdo nevyměkne u miminka.

Sasanka jarní
Kecalka 443 příspěvků 29.04.19 16:01

Mimo mísu, ale ty už máš svatební šaty, že by ses do nich nevešla? Já bych se vzala ještě před, jestli to někdy plánujete. :palec:

SussieS
Závislačka 3873 příspěvků 29.04.19 16:06

Trochu off topic, ale do opravy cizího baráku bych nedala ani korunu. Není jiná možnost?

Kriss Tina
Extra třída :D 10636 příspěvků 29.04.19 16:06

@Sasanka jarní já to třeba řešila taky a budem se brát až rok po porodu. Mě bylo do 30tt blbě, ve 13tt jsem ležela v nemocnici, pak měla klidový režim. Člověk nikdy neví co se přihodi, navíc se řeší vybavicka apod a do toho ještě plánovat svatbu je docela mazec :D

Sasanka jarní
Kecalka 443 příspěvků 29.04.19 16:07

Kvůli čemu pochybuješ kočko? Dítě do stabilního vztahu dvou lidí, kteří se milujou? Co je víc? :kytka:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 29.04.19 16:10
@Sasanka jarní píše:
Mimo mísu, ale ty už máš svatební šaty, že by ses do nich nevešla? Já bych se vzala ještě před, jestli to někdy plánujete. :palec:

Ja jsem taky svatbu odlozila az rok po porodu. Tehotna jsem se vdavat nechtela, co je na tom spatnyho?

Uzij si tehotenstvi, teš se a neboj, ono si to vsechno sedne :kytka:

Sasanka jarní
Kecalka 443 příspěvků 29.04.19 16:11
Kvůli čemu pochybuješ kočko? Dítě do stabilního vztahu dvou lidí, kteří se milujou? Co je víc? :kytka:
@Kriss Tina píše:
@Sasanka jarní já to třeba řešila taky a budem se brát až rok po porodu. Mě bylo do 30tt blbě, ve 13tt jsem ležela v nemocnici, pak měla klidový režim. Člověk nikdy neví co se přihodi, navíc se řeší vybavicka apod a do toho ještě plánovat svatbu je docela mazec :D

Jasně, je to pro mě aktuální právě, pátý měsíc a za dva měsíce svatba, byla naplánovaná ještě před zjištěním těhu a rušit ji nebudem, naopak se těšim ještě víc :andel: vím, že spoustu holek se brát těhotných nechtějí, tak mě zajímají ty důvody :palec:

Sasanka jarní
Kecalka 443 příspěvků 29.04.19 16:13
@hapolda píše:
Ja jsem taky svatbu odlozila az rok po porodu. Tehotna jsem se vdavat nechtela, co je na tom spatnyho?Uzij si tehotenstvi, teš se a neboj, ono si to vsechno sedne :kytka:
@hapolda píše:
Ja jsem taky svatbu odlozila az rok po porodu. Tehotna jsem se vdavat nechtela, co je na tom spatnyho?Uzij si tehotenstvi, teš se a neboj, ono si to vsechno sedne :kytka:

Já sem někde napsala, že je to špatné? Jen mě to zajímá. :palec:

terien
Extra třída :D 11509 příspěvků 29.04.19 16:17

Tak třeba s tím bydlením má pravdu, proč chcete cpát do cizího nájmu? Co to je za logiku? Ve 23 bych navíc chtěla mít jiný zájmy než měnit plíny a celou noc nosit uřvané mimino. Třeba právě proto, že vás měla máma brzy tak ví, proč neskáče radostí do stropu.

Kotatko03
Echt Kelišová 8699 příspěvků 29.04.19 16:18
@hapolda píše:

Pridavam se, take se nechci vdavat tehotna a tak jsme si rekli, ze az po porodu :dance:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 16:35

Ahoj. No, taková je většina dohod s domy v pronájmu. Za měnší nájem máš více prostoru, ale opravuj a renovuješ si dle sebe a pro sebe. Je to jiné než v bytě :nevim: každopádně až se našetří na část hypotéky, jasně že se koupí vlastní domek :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 16:38

@terien Ahoj. No, každý má zájmy jiný. Mě ani přítele třeba vymetání večírků a kamarádů, chlastání nebo kdejaký flám neláká :mavam: :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 16:41

@Sasanka jarní shodli jsme se na tom, že svatba je jedinečná událost a chceme si ji užít oba, takže já bez nevolností a aby jsme si mohli tak nějak připít oba :hug: to, že chci mít zase svá kg na svatbě je vedlejší

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama