Těhotenství - mateřství ve světě

Napsat příspěvek
Velikost písma:
23.6.18 11:58

@hospodki o tom zdejší diskuse neni 8o a promiň, výraz ‚nechat si naštěkat do boudy‘ se snad ano mezi ženami, dívkami, neříká, ne? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.18 11:59

@pikola správně! :palec: :potlesk: :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10030
23.6.18 12:12
@TkanickaLucka píše:
@Wani muj syn na UM ani nebyl, je stále kojen na spani… V roce jsem mu začala dávat kravské mléko a, světě div se, žije je abnormalne hyperaktivní a zdravý… Ano, to je taky český ‚bonus‘ vychovávat cizí děti… :lol:
Kdo není dle tabulek, tak vlastně není… :nevim:

Tak já kojila cca půl roku, a pak do toho roku jsem jim dávala UM. Kravské jsem začala dávat o něco později než kozí. No já se pak i ptala té, co mi řekla, že je to úplně blbě, proč. No dostala jsem článek z webu Maminka, to jsem si na tom Googlu mohla najít taky a Maminka není pro mě zrovna relevantní web. :lol: V Japonsku se myslím dětem moc mléko nedává, ono tam nemá dlouhou tradici, to samé sýr, není to pro ně základní potravina. Mléko ale mají rádi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.18 12:41

@Wani Kozí mléko je nejlepší na světě, aspoň pro mě a synka :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2614
23.6.18 13:57
@Oplatečka píše:
V Asii je naprosto nemyslitelné holčičkám propichovat uši, je to považováno za násilí a ničení zdraví, neboť jejich medicína se sestavuje na akupunkturnich bodech a propichnout jen tak lalucek je pro ně nezvratně ohrožené zdraví určitého orgánu .. pohlížejí na no opovrzene jako třeba my na ženskou obřízku.

Na každé mrzačení pohlavních orgánů obřízkou má být pohlíženo opovrženě. Jak u dívek, tak i u chlapců.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10030
23.6.18 14:02
@gin 124 píše:
Na každé mrzačení pohlavních orgánů obřízkou má být pohlíženo opovrženě. Jak u dívek, tak i u chlapců.

Ach jo, zase tu budeš plevelit diskuzi. :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2614
23.6.18 14:58
@Wani píše:
Ach jo, zase tu budeš plevelit diskuzi. :roll:

Doufám, že se to tu nerozjede, ta zmínka je ale stěžejní.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18733
23.6.18 15:30

@TkanickaLucka patří to sem asi jako diskuze o druzích mléka. A máš pravdu, všude je tulenicko a mimisek. Omlouvám se, že jsem to chtěla odlehčit jiným slovním spojením. Netušila jsem jak moc se to může některých dotknout. Už nebudu přispívat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.18 15:37

Nejsem zastánce ‚tulenicka‘, ‚mimisku‘ nebo ‚ovulky‘… Ale trocha kultury neuškodí… Nastekano do boudy… Mi přijde na stejné úrovni jako zmiňované ‚tulenicko‘… :roll:
Přinejmenším to poukazuje na kulturní ‚vzdělanost‘ pisatelky :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1415
23.6.18 15:43

@AQUILEA máme nejdelší rodičovskou z celé EU, ale málokdo si to uvědomuje… ve většině zemí 6-12(max18) měsíců doma a hotovo…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.18 15:53
@AQUILEA píše:
Take je v mnoha zemich bezne, ze je zena na materske 4 mesice a pak jde do prace. Kamaradka se vdala do Portugalska a vsichni na ni koukaji dost divne, ze je s fitetem doma uz druhy rok…

Ano, taky jsem o tom slyšela, v Austrálii prý mají matky rok, ale ten platí zaměstnavatel, který se pak odvděčí mamince tak, že po návratu dostane výpověď… (v mnoha případech) a taky školka je i na jejich poměry drahá..... :( :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9023
23.6.18 15:54
@Eule píše:
@AQUILEA máme nejdelší rodičovskou z celé EU, ale málokdo si to uvědomuje… ve většině zemí 6-12(max18) měsíců doma a hotovo…

a co pak? Jsou jesle nebo chůvy?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.18 15:54

@Eule přesně tak..... :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.18 15:55
@bublinek píše:
a co pak? Jsou jesle nebo chůvy?

Jsou, ale drahé… A tak hlidaji prarodice… Nebo maminka zůstane doma…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1415
23.6.18 17:57

@bublinek http://www.personalista.com/…y-praci.html
v USA třeba mohou být ženy 12 týdnů doma ale BEZ NÁROKU NA JAKÉKOLIV PENÍZE…řeší se to chůvami, jesličkami…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty