Těhotenství v pozdějším věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  29.06.02 18:42

Je mi 39 let,mám 2 dospívající děti a letos v zimě jsem znovu otěhotněla.Manžel byl velmi proti tomu,taakže jsem podstoupila miniinterrupci a začala poprvé v životě užívat hormonální aantikoncepci.Teď se cítím mizerně,mám depresívní nálady a netoužím po ničem jiném ,než po dalším dítěti.Má někdo zkušenosti s tímto problémem?

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  29.06.02 20:34

Je mi 39let a mám 2 děti 19 a 15 na jaře

se nám stalo totéž, nejprve to byl trochu šok

ale nakonec jsme se hozhodly to probrat s

dětmi(báli jsme se hlavně reakce staršího syn

ale ten nás naprosto překvapil svým nadšení

že bude mít brášku a že se na nej moc těší.

Tak už nebylo co řešit a tak se všichni moc těšíme na přírůstek do rodiny.

Ivana Praha

Anonymni  12.07.02 01:03

Máma se mě zeptala, jestli chci sourozence. Bylo mi asi 15, sestře 11, žili jsme 4 v bytě 2+1 o rozměrech 38 m2. Řekla jsem, že si to nedovedu představit. Nevěděla jsem, že je těhotná, nedošlo mi to. V 18 jsem odešla a během studií jsem jezdila domů velmi sporadicky - v tom pidibytě to bylo opravdu o hubu a než se člověk postaví reaálně na vlastní nohy, chvíli to trvá. I kdybych to tenkrát věděla, odpověděla bych asi stejně. Doufám, že to nikdy nebudu muset řešit. Veronika, 26

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 16.07.02 19:45

My máme čtvrté nečekané dítě. Snažili jsme se o antikoncepci, ale příroda je mnohdy silnější. Manžel se s tím srovnával do porodu. Ale nikdy by mě na interupci neposílal. Byla jsem na ní jako holka, je to 22 let a nejsem s tím dosud srovnaná a obávám se, že se s tím nesrovnám nikdy. Je mi 40 let a stále se cítím dost mladá na děti. Pořád ve mně ta touha mít další dítě vězí. Myslím, že by to chtělo dobrého psychologa a bachovu terapii na emoce. Podívej se na www.bachovy-esence.cz , tam je skvělá terapeutka. Starším dětem bylo u třetího dítěte 14 a 12 a těšily se. U čtvrtého se 18tiletá budoucí sestřička hroutila a mínila, že jsme na hlavu, 16tiletá se těšila, že bude hlídat mrňouse dva. Poznamenávám, že máme domek a starší děti bydlí v podkroví v samostatných pokojích a ve školní rok jsou na privátech. My s mrňouskama bydlíme dole ve 2+1. A půda je ještě na dva pokoje dost velká. Takže nemáme problém s bydlením.

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 17.07.02 13:43

Odpovídám na příspěvek poslaný 2002-06-29 18:42

Moc mě mrzí, že to tak dopadlo. Nedovedu si představit, že bych přišla o dítě. Zcela jistě se to nedá rychle a jednoduše zpracovat. Chce to čas. Měl by pomoct ten nejbližší - manžel. Co si s ním zajít někam na pivo a bez nějakých náznaků výčitek mu vyložit svůj stav a poprosit ho o radu - jít k psychiatrovi nebo co dělat. Může to otevřít podnětný rozhovor, který ledasco objasní a možná i změní postoj manžela. Rozhodně už na to nebudete sama. Pokud si o tom potřebujete popovídat, napiště mi na " .{target:_new>son­.ne@seznam.cz}":[ma­ilto:son.ne@sez­nam.cz]

Anonymni  26.07.02 09:59

Je mi 36, mám 12 letého syna a jsem plánovaně v 11týdnu. Protože jsem se rozhodla podstoupit odběr plodové vody svěřila jsem své tajemství pouze mamince a manželovi. Bojím se abych díky tomuto zákroku a dítě nepřišla, ale vzhledem k možným vrozeným vadám nechci riskovat. Moc si přeji aby vše dopadlo dobře.

Anonymni  06.08.02 15:10

Mně je taky 36, jsem ve 25. týdnu a na odběru plodové vody jsem byla. Není to vůbec strašné, nejhorší je čekání na výsledek. Znala jsem ho přesně za 14 dní a znám samozřejmě i pohlaví dítěte.

Anonymni  09.08.02 15:22

Je mi 34 let, mám 2 děti ve věku 10 a 8 let. Zkraje tohoto léta jsem neplánovaně otěhotněla potřetí, ale zatím to vidím optimisticky!

Anonymni  10.08.02 09:45

Těhotenství a starost o mimino po 30 myslím tím, ale ne první ,ale když máš možnost to srovnat je podle mně úplné jiné.Mám 34 a dva kluky 14 let a 4 měsíce.Jsem ráda, že jsem jedno dítě měla dřív a druhé o hodně později.Můžu si tak víc vychutnat mateřství u obouch děti,nikdy jsem nechtěla děti hned po sobě najednou.Tak že mamimky po 30 hodně zdaru a užívejme si s mimčama co to jde:D

PRDLINA  03.07.10 10:46

Ahojky me je 37 let mam 16 leteho syna a ted jsem si udelala testik a hura jsem tehotna.Hlavne aby mimco bylo zdrave a o nic jineho mi nejde.Jsem prestyden sama doma,manzel jezdi na montaze a kluk na intr.Pred tim mi to nikdy neprislo ,ale najednou jsi sama a tak dou fam ,ze vsechno dobre dopadne a vsem bych to doporucila.NEJSME PRECI ZEDNY STARESINY.Kras­ne leto.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Ve stáří nebude jen hůř. Osm pozitiv, která nás s věkem čekají

Bude už jen hůř, hekáme s přibývajícím věkem. I když žijeme pořád stejně,... číst dále >

Reklama