Těhotná vyhozena ve zkušební době, co teď?

2.5.17 09:04

Těhotná vyhozena ve zkušební době, co teď?

Ahoj ženy, obracím se na Vás a doufám, že mi poradíte. Našla jsem si práci ( smlouva na HPP od 1.2 2017.) po měsíci jsem zjistila, že jsem těhotná, čekám první miminko :dance:
Od 7.4 jsem musela na neschopenku kvůli úrazu. V Pátek 28.4 mi došel z práce dopis, že semnou ukončují pracovní poměr během zkušební doby.. Jsem stále na neschopence s tím úrazem.. Koncem týdne jdu na kontrolu a už bych mohla neschopenku ukončit. Já ale nevím co dělat když se nemám kam vrátit. Chci se tedy zeptat, jaké je nejlepší řešení abych měla měsíčně „největší“ příjem? Moc děkuji za rady. Jsem zoufalá :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2610
2.5.17 09:07

Nu co, hledat jinde :nevim: případně zůstat na neschopence, pokud je k tomu důvod a pak přejít rovnou na PPM, pokud se vlezeš do lhůty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1895
2.5.17 09:08

Asi si prodloužit nemocenskou až do porodu… no není to žádné terno, ani to není nějak průlomové.. Dělá to skoro každá.. Vycházky nic moc.. celou dobu budeš jako ve „vězení“ kor teď v létě, protože vycházky pro tebe budou platit tak jako tak… nooo jinak nevím… či ti to za to stojí.. možná poradí někdo zkušenější… Nevíme, kolik máš odpracování v předešlém zaměstnání, pokud nějaké bylo.. co se týče mateřské apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
2.5.17 09:10

Je to blbá situace…chápu. Ve zkušebce je blbé, že tě zaměstnavatel může bezdůvodně kdykoliv vyhodit. A pokud jsi měla úraz a nemohla jsi být v práci, tak prostě udělal, co udělal. Nevím, jak to je, kdybys řekla, že jsi těhu, myslím, ale, že zkušebka je právě blbá v tom, že vyhodit tě může kdykoliv. A že snad ani nejsi v chráněné lhůtě. Já třeba řešila to, že mi končí smlouva ted v květnu a od dubna jsem na rizikovce..tak jestli se mám vůbec kam vrátit po mateřské. Jo ael to je jiná situace. A když jsme u toho, na nemocenskou bys jít nemohla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2610
2.5.17 09:12
@xavierka píše:
Je to blbá situace…chápu. Ve zkušebce je blbé, že tě zaměstnavatel může bezdůvodně kdykoliv vyhodit. A pokud jsi měla úraz a nemohla jsi být v práci, tak prostě udělal, co udělal. Nevím, jak to je, kdybys řekla, že jsi těhu, myslím, ale, že zkušebka je právě blbá v tom, že vyhodit tě může kdykoliv. A že snad ani nejsi v chráněné lhůtě. Já třeba řešila to, že mi končí smlouva ted v květnu a od dubna jsem na rizikovce..tak jestli se mám vůbec kam vrátit po mateřské. Jo ael to je jiná situace. A když jsme u toho, na nemocenskou bys jít nemohla?

Pokud ti končí smlouva tak se vrátit kam určitě nemáš, leda by ti ji prodloužili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 09:16

Odpracováno mám 3 a půl let, pan doktor říkal, že u něj mohu na neschopence zůstat myslím 180 dni?? Nepletu-li se.. Což tedy znamená, že potom bych musela přejít ke gyn. Na rizikovku?. Termim mam na konec listopadu.. Když bych zůstala na té neschopence, budu na tom peněžně nejlépe? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
2.5.17 09:17
@Nowuka2 píše:
Pokud ti končí smlouva tak se vrátit kam určitě nemáš, leda by ti ji prodloužili.
O

JÁ S TÍM víceméně počítám. :? :? :? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
2.5.17 09:19

@xavierka mám to úplně stejně jako ty.. taky mi končí smlouva, ale upřímně to nějak neřeším, dost často se nemají kam vrátit ani ty, které mají smlouvu na dobu neurčitou, tak holt pak budu muset hledat… stejně budu muset pracovní dobu přizpůsobovat prckovi:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7541
2.5.17 09:35

@Natali23 Pokud si neseženeš ještě nějakou práci alespoň na pár týdnů, tak nebudeš mít nárok na PPM. Ochranná lhůta je tak dlouho jako trvalo poslední zaměstnání, max. 180 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
2.5.17 09:43

@Lendeš Na to, aby byl nárok na PPM, tak musí mít odpracováno 3/4 roku za poslední dva roky. Což paní má. Takže teď opravdu zůstat na neschopen s úrazem a říct mu to narovinu. Jakmile Ti dle mého ukončí PN, tak už gynekologie Ti ji nema napsat na co..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
2.5.17 09:47

@Natali23 Ty si měla 3 měsíční zkušební dobu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 09:48

Jojo 3 mesíční

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
2.5.17 09:49

@Natali23 k jakému datu Ti to ukončili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11192
2.5.17 09:52

@Musulka12 ale v dobe nastupu na materskou musi byt zamestnana nebo v ochranne lhute..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 09:53

V dopisu je napsáno, že k datumu co převezmu dopis do rukou..což bylo 28.4 ale dopis poslali 21.4

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama