Těhotné astmatičky - Combair

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

helen_7
Povídálka 31 příspěvků 6 inzerátů 29.03.18 12:49
Těhotné astmatičky - Combair

Ahojte, chtela bych se zeptat, jestli mate zkusenost s uzivanim leku Combair v tehotenstvi?
Uz roky jsem mela astma v klidu, 1× za 2 roky jsem si treba foukla ventolin, kdyz jsem byla silne nachlazena, tot vse.
Za poslednich nekolik tydnu jsem ale mela stavy dusnosti, ne vylozene zachvaty, ale bylo to neprijemne. Uz jsem byla na alergologii a mam napsany Combair. V pribalovem letaku se pise, ze s jeho ucinky v tehotenstvi nejsou klinicke zkusenosti. Co jsem se tak docetla, jsou leky vhodnejsi (Pulmicort, Symbicort…) Je mi jasne, ze je treba to nejak resit, ale mam obavu, jestli to neni prilis silny lek. Tak nevim, mam strach :nevim: Uzivaly jste nektera?

Přečtěte si článek: Povolené a zakázané léky v těhotenství

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lucius08
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 29.03.18 12:59

Tak mě se astma zhoršilo jak při prvním těhotenství tak i u druhého, přelom 1-2trimestru. Ve třetím se to vždy uklidnilo a zvládla jsem to už bez léků :) brala jsem Symbicort…a k tomu avelsco. Pak jen ten Symbicort. Doktorka do mě chtěla cpat i predison ale to jsem prostě odmítla a stejně se to zlepšilo. Co jsem se s ní ale bavila tak protialergické tabletky jedině claretin nebo ještě jedny a to už nevím…a u těch,,foukadel,, prej to zas tolik nevadí, že to jde rovnou do plic k mimi se to prej moc nedostane :nevim:

P4ja
Kelišová 6355 příspěvků 29.03.18 13:04

Mně v těhotenství Combair vysazovala a místo toho mám Pulmicort. Ale já to řešila hned, jak jsem těhu měla potvrzené. Byly jsme na alergologii domluvenné, že jakmile otěhotním, tak dojdu. V 1.trimestru je to totiž nejhorší, takže mně to zmírnila.

Řešit to potřeba určitě je, protože miminko kyslík potřebuje.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 29.03.18 14:07

@helen7 symbicort mi vysadila, že není vhodný a měla jsem seretide discus (nevím jestli je to správně napsaný :oops: )

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 29.03.18 14:09

@Lucius08 prášky mi napsala Tamalis…

je-lucie
Stálice 63 příspěvků 29.03.18 14:15

Mně na začátku těhotenství alergolog vyloženě řekl, že kdyby něco, combair můžu, takže bych se toho v rámci doporučeného dávkování nebála ;) V příbalákách se hlavně jistí proti průšvihu..

helen_7
Povídálka 31 příspěvků 6 inzerátů 29.03.18 14:48

@Mimis2017 Tobe rekla, ze Symbicort neni vhodny a co jsem cetla, tak je pry jeste mnohem bezpecnejsi nez ten muj Combair… Asi co doktor, to nazor, ale clovek si to asi stejne musi prebrat a rozhodnout sam nebo nevim.
Clovek doktorovi chce duverovat, ale kdyz kazdy rekne uplne neco jineho :nevim:
Zname na plicnim rekli, ze v 1. trimestru neuzivat nic, ve 2. je mozne uvazovat o slabsim inhalacnim kortikosteroidu…

P4ja
Kelišová 6355 příspěvků 29.03.18 15:00

@helen7 No, jako je to nejlepší neužívat nic. Ale pokud se budeš dusit ty, tak co potom to miminko??? Já dýchám Symbicort jednou večer a víc nepotřebuju. Když jsem to zkusila flákat a nebrat, tak jsem to poznala.

helen_7
Povídálka 31 příspěvků 6 inzerátů 29.03.18 15:00

@je-lucie Jo jo, to si taky rikam, ze se vyrobci leku radeji distancuji :think: Ale i tak, clovek ma strach. Ale tvuj doktor asi mluvil o uziti jako zachranneho leku, ne o pravidelnem uzivani, ze? :)

Saffiraa
Závislačka 3763 příspěvků 10 inzerátů 29.03.18 15:04
@Mimis2017 píše:
@helen7 symbicort mi vysadila, že není vhodný a měla jsem seretide discus (nevím jestli je to správně napsaný :oops: )

Ahojky, já jsem užívala Seretide discus 100 u obou těhotenství a vše v naprostém pořádku. :mavam:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 29.03.18 20:36

@Saffiraa jj, však já potom taky… Jen mi nepomahal tolik jako ten symbicort.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 29.03.18 20:38

@helen7 já teda nemám bůhví jak strašný astma (nemám záchvaty nebo něco ), ale bez dejchadla bych to nedala.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 29.03.18 21:02
@Mimis2017 píše:
@Lucius08 prášky mi napsala Tamalis…

Tamalis??? Přímo v příbalovem letáku je napsané že není vhodný pro těhotné 8o to teda čumím… Ty druhé tabletky co se smějí mimo claretinu jsou zodac. Já bych tamalis nevzala :oops: jestli se bojíš, zkus se zeptat jiného Mudr. Záleží i v jakém jsi trimestru, v prvním bych se bála, později už je to lepší :kytka:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 29.03.18 21:44

@Lucius08 tak nevím jaký Tamalis máš ty, ale v mém se nic takového nepíše! Jen, že se máš poradit s lékařem.

P4ja
Kelišová 6355 příspěvků 29.03.18 21:50
@Mimis2017 píše:
@helen7 já teda nemám bůhví jak strašný astma (nemám záchvaty nebo něco ), ale bez dejchadla bych to nedala.

Já to mám podobně, normálně se domluv s doktorem, ať ti napíše něco, co v těhotenství můžeš. On ví, co a jak.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >