Reklama

Jaký proteinový nápoj - v těhotenství s jednovaječnými dvojčaty?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luccka2016
Povídálka 11 příspěvků 28.03.18 21:18
Jaký proteinový nápoj - v těhotenství s jednovaječnými dvojčaty?

Dobrý den, jsem těhotná s jednovaječnými dvojčaty (mo-bi) a dnes mi mudr. doporučila začít pít proteinový nápoj (pro sportovce) s obsahem aminokyselin. Aby se nerozvinul transfúzní syndrom. Nevíte, jaký je nejvhodnější koupit? V prodejně pro sportovce mi moc neporadili, dost jich je nevhodných pro těhotné.
Moc děkuji za odpověď. Dost to spěchá :-(

Reklama

Reakce:

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 28.03.18 21:30

To slyším poprvé 8o

Suzínek
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 28.03.18 21:34

@luccka2016 Ahoj, taky čekám mo-bi a přečetla jsem celou 100stránkovou diskuzi Dvojčata s jednou placentou. Tam jedna paní fotila nápoj z DM drogerie, který jí doporučil pan doktor Hodík z Hradce Králové. Ten tu jako první řešil tenhle syndrom operativně. Foto jsem si uložila na horší časy, tak předávám dál. Osobní zkušenosti s ním zatím nemám a doufám, že ani mít nebudu. Jak jsi daleko a jaké máte rozdíly?

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 28.03.18 21:35

@luccka2016 Mbě jedna mamina (taky maminka jednovajek), když jsem čekala jednovaječná dvojčata doporučovala tento https://eshop.aktin.cz/…whey-protein, ale přiznám se, že jsem nic takového nepořizovala a těhotenství jsem měla v klidu i bez toho. Ano, vím, že je to třeba náhoda, ale moc se mi nechce věřit, že jsou ty nápoje až tak důlepžité ;) Tobě přeju každopádně klidné a pohodové těhotenství :kytka:

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 28.03.18 21:37

Pokud jsi dostala takovou radu, tak by Ti mela dr. poradit konkrétní vyrobek, protoze protein obecně v těhotenství doporučený není.

Ja bych spíš koupila výživné musli tyčinky pro kojící matky Nutrimama, jsou obohacene zivinami, dále nápoje pro kojící od Nutricie a Gravimilk. Proteinove tycinky určené pro deti vyrábí DM, kupuji je sportujicimu synovi. O nevhodnosti v těhotenství tam nic psané není, ty bych se nebala jist.

Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 28.03.18 22:04

Měla jsem ten z DM, chutnal dobře a pomáhali to :) jinak je fajn doplňovat ještě železo, Měla jsem sirup z lékárny:)

luccka2016
Povídálka 11 příspěvků 28.03.18 22:23
a

Děkuji za odpovědi. Jsem v 11.tt, rozdíly jsou jen 2 dny, ale mám to brát preventivně. Tak jsem na to zvědavá, nerada bych něco zanedbala.

Karleon
Kelišová 5300 příspěvků 28.03.18 22:24

Levný zdroj kvalitních bílkovin je vaječný bílek, možná by to taky stálo za to vyzkoušet.

Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 28.03.18 22:25

2 dny to je běžný :) my byli v pohodě do 14 tt, jednomu se ztratil moč. mechyr i voda..díky tomuhle se to postupně do 20tt srovnalo :)

luccka2016
Povídálka 11 příspěvků 28.03.18 22:33
@Karleon píše:
Levný zdroj kvalitních bílkovin je vaječný bílek, možná by to taky stálo za to vyzkoušet.

Když já nesnesu maso ani vajíčka :-(

Suzínek
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 28.03.18 22:52

@luccka2016 Aha, já se lekla, že už je průšvih. V 11. týdnu jsem měla taky rozdíl 2 dny a teď v 16tt mělo 1 mimčo 129 g a druhé 124, takže paráda. Já ten nápoj nechávám až pro případ, kdy bude potřeba. Preventivně mi ho nikdo nedoporučil.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >