Jaký proteinový nápoj - v těhotenství s jednovaječnými dvojčaty?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luccka2016
Povídálka 11 příspěvků 28.03.18 21:18
Jaký proteinový nápoj - v těhotenství s jednovaječnými dvojčaty?

Dobrý den, jsem těhotná s jednovaječnými dvojčaty (mo-bi) a dnes mi mudr. doporučila začít pít proteinový nápoj (pro sportovce) s obsahem aminokyselin. Aby se nerozvinul transfúzní syndrom. Nevíte, jaký je nejvhodnější koupit? V prodejně pro sportovce mi moc neporadili, dost jich je nevhodných pro těhotné.
Moc děkuji za odpověď. Dost to spěchá :-(

Reklama

Reakce:

3HE
Generální žvanilka 21642 příspěvků 28.03.18 21:30

To slyším poprvé 8o

Suzínek
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 28.03.18 21:34

@luccka2016 Ahoj, taky čekám mo-bi a přečetla jsem celou 100stránkovou diskuzi Dvojčata s jednou placentou. Tam jedna paní fotila nápoj z DM drogerie, který jí doporučil pan doktor Hodík z Hradce Králové. Ten tu jako první řešil tenhle syndrom operativně. Foto jsem si uložila na horší časy, tak předávám dál. Osobní zkušenosti s ním zatím nemám a doufám, že ani mít nebudu. Jak jsi daleko a jaké máte rozdíly?

fragola
Generální žvanilka 24698 příspěvků 28.03.18 21:35

@luccka2016 Mbě jedna mamina (taky maminka jednovajek), když jsem čekala jednovaječná dvojčata doporučovala tento https://eshop.aktin.cz/…whey-protein, ale přiznám se, že jsem nic takového nepořizovala a těhotenství jsem měla v klidu i bez toho. Ano, vím, že je to třeba náhoda, ale moc se mi nechce věřit, že jsou ty nápoje až tak důlepžité ;) Tobě přeju každopádně klidné a pohodové těhotenství :kytka:

Jana206
Nadpozemská drbna 26113 příspěvků 28.03.18 21:37

Pokud jsi dostala takovou radu, tak by Ti mela dr. poradit konkrétní vyrobek, protoze protein obecně v těhotenství doporučený není.

Ja bych spíš koupila výživné musli tyčinky pro kojící matky Nutrimama, jsou obohacene zivinami, dále nápoje pro kojící od Nutricie a Gravimilk. Proteinove tycinky určené pro deti vyrábí DM, kupuji je sportujicimu synovi. O nevhodnosti v těhotenství tam nic psané není, ty bych se nebala jist.

Martinka654
Kecalka 104 příspěvků 2 inzeráty 28.03.18 22:04

Měla jsem ten z DM, chutnal dobře a pomáhali to :) jinak je fajn doplňovat ještě železo, Měla jsem sirup z lékárny:)

luccka2016
Povídálka 11 příspěvků 28.03.18 22:23
a

Děkuji za odpovědi. Jsem v 11.tt, rozdíly jsou jen 2 dny, ale mám to brát preventivně. Tak jsem na to zvědavá, nerada bych něco zanedbala.

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 28.03.18 22:24

Levný zdroj kvalitních bílkovin je vaječný bílek, možná by to taky stálo za to vyzkoušet.

Martinka654
Kecalka 104 příspěvků 2 inzeráty 28.03.18 22:25

2 dny to je běžný :) my byli v pohodě do 14 tt, jednomu se ztratil moč. mechyr i voda..díky tomuhle se to postupně do 20tt srovnalo :)

luccka2016
Povídálka 11 příspěvků 28.03.18 22:33
@Karleon píše:
Levný zdroj kvalitních bílkovin je vaječný bílek, možná by to taky stálo za to vyzkoušet.

Když já nesnesu maso ani vajíčka :-(

Suzínek
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 28.03.18 22:52

@luccka2016 Aha, já se lekla, že už je průšvih. V 11. týdnu jsem měla taky rozdíl 2 dny a teď v 16tt mělo 1 mimčo 129 g a druhé 124, takže paráda. Já ten nápoj nechávám až pro případ, kdy bude potřeba. Preventivně mi ho nikdo nedoporučil.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama