Kontroluje mě a miminko doktor pořádně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kristusa24
Povídálka 16 příspěvků 28.03.18 11:47
Kontroluje mě a miminko doktor pořádně?

Ahoj maminky :mavam: Mám takový dotaz ohledně kontroly na gyndě-jsem ve 29 týdnu. Jsem na neschopence a k doktorovi chodím každých 14 dní, problém mám v tom, že mám pocit že mě nedostatečně vyšetří nebo spíš mimčo. Vždy do mě akorát strčí kamerku jako UZ, změří mi jen čípek a to je všechno. Čekala jsem že bude nějak poslouchat třeba srdíčko malé, řekne mi jak je veliká nebo tak.. Jinak s sním problém nemám, zeptá se mě vždy jak se mám jestli nemám nějaké problémy, ale co se těhu týče tak na co se ho přímo nezeptám tak to mi neřekne, je to mé první těhu tak jsem si to asi představovala jinak no. A co vy jaké máte zkušenosti a jak vás vyšetřeují na gyndě? přeji pěkný den ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 13016 příspěvků 1 inzerát 28.03.18 11:50

Vnitřní uz? To už mi dávno v tomto týdnu nedělali, jinak chodila jsem 1× za měsíc jen zkontrolovali zda dítě žije nic víc

pikola
Neúnavná pisatelka 19312 příspěvků 28.03.18 11:55

Oficiálně máš nárok na 3 utz za těhotenství :nevim: taky moc nechápu, proč tam chodit co 14 dni. Většinou se chodí jednou za měsíc.

BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 28.03.18 11:57

@Kristusa24 Je to v pořádku, pokud cítíš pohyby, nekrvácíš…měření kvůli velikosti se dělá až později. Pokud bys mu řekla, že chceš nějakou fotku miminka tak ti určitě výjde vstříc, ale většinou se za to platí.

Kristusa24
Povídálka 16 příspěvků 28.03.18 11:57

No právě vždy mi udělá jen vnitřní UZ kde se podívá na čípek(zkracoval se mi)a řekne ano vše je v pořádku a toť vše. Ještě ani jednou neposlouchal srdíčko nebo tak, kontroluje pouze ten čípek.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 28.03.18 12:00

U první dcery mi doktorka udělala ultrazvuk jen na začátku, jestli nejde o mimoděložní a máme srdíčko. Pak jsem byla 3× na lepším ultrazvuku ve specializovaném centru - screening, 20. tt a 30. tt, toť vše. U syna mi sice dělala ultrazvuk v ordinaci častěji, cca 1× za měsíc, v poslední třetině těhotenství méně často, ale jen proto, že jsem měla nízko položenou placentu, tak kontrolovala, jestli se správně vytahuje. Na měření ozvů se pak chodí myslím od 35. nebo 36. týdne. Z mého pohledu tě vyšetřuje standardně :nevim:

Kristusa24
Povídálka 16 příspěvků 28.03.18 12:01

Tak pokud je to v pořádku tak je to fajn, ja z toho měla divný pocit že by nás měl kontrolovat víc, představovala jsem si to trošku jinak. Děkuji všem :mavam:

lampicka11
Závislačka 3416 příspěvků 2 inzeráty 28.03.18 12:15

Já když jdu ze zacatku poradny tak dělá utz vnitřní…od 13tt utz prez břicho.. Jsou nároky na 3 ano ale můj dr mi vždy aspoň pul minuty prejede utz po břiše zkoukne plodovku, srdce, cipek vidí asi prez utz. A zas za měsíc.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.03.18 12:28

@Kristusa24 proč chodíš co 14 dní? já chodila do 34 tt jednou měsíčně max.. pak objevena VVV a chodila jsem co týden na utz.. ale to je jiné.. Jinak kontrola ok :nevim:

Kristusa24
Povídálka 16 příspěvků 28.03.18 12:43

Na screeningu jsem byla ve 13 a 20 týdnu, je prý vše v pořádku takže na ten ve 30 týdnu už nemusím.
@martina.se Jinak prý jelikož jsem na neschopence tak musím každých 14 dní na KO.

ka2ka
Extra třída :D 13016 příspěvků 1 inzerát 28.03.18 12:44

@Kristusa24 byla jsem na nemocenský a nechodila takhle často, to je soukromý lékař? nebo nemocnice?

Kristusa24
Povídálka 16 příspěvků 28.03.18 12:49

@ka2ka Soukromý lékař

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.03.18 12:49

@Kristusa24 aha.. sice to nechápu, já fakt nemusela, ale to je fuk

Anys29
Ukecaná baba ;) 1851 příspěvků 1 inzerát 28.03.18 12:52

@Kristusa24 Mě to přijde ok. Já chodím co tři týdny, jsem ve stejném týdnu jako ty. Hlavní je podle mě ta vnitřní kontrola, jestli se neotvíráš. Mě doktor ještě na ultrazvuku miminko přeměřuje, ale není to jeho povinnost a nic navíc za to neplatím. A pak ještě pokaždé nosím na kontrolu moč.

Tyjo
Stálice 61 příspěvků 28.03.18 12:54

@Kristusa24 ahoj, to je blbost, ze nemusis na utz ve 30tt. Zjistuje se velikost, plodova voda. To ze to bylo v poradku pred tim je fajn, ale je dulezite to zkontrolovat i v tom 30tt. Je to standartni postup, doporuceny, ktery by se mel dodrzet.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >