Reklama

Test panorama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 15:41
Test panorama

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s testem Panorama (ma to byt podobne jako Prenascan nebo Harmony)? Ma to byt test na detekci vyvojovych vad (zejmena downuv syndrom). Vyslo mi zvysene riziko pri prvnim screeningu ale na amnio nechci. Je to dobra alternativa?


Reklama

Reakce:
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.17 13:38

Zdravím, mám čerstvou zkušenost. Screening v 1. trimestru: krev ok, šíjové projasnění (NT) 2,7 (to je lehce na hraně), vysoký věk rodičky. Z toho vyšlo riziko 1. trisomie asi 1:280. Nic dramatického, ale nabídli mi genetickou konzultaci. Paní doktorka mi řekla, že vyšší NT znamená otok, důvodem nemusí být DS, ale i jiné vady, některé odhalí neinvazivní test (typu Pronascan, Panorama…), ale víc jich odhalí invazivní vyšetření (odběr chloriových klků nebo plodové vody, obojí hrazené pojišťovnou). Ještě pár dnů jsem mohla na odběr chloriových klků, na plodovou vodu bych si musela počkat. Riziko invazivního vyšetření (jestli jsem informace dobře pochopila): všude se dočtete, že je až 1 %, ale dle paní genetičky je to riziko potíží, nikoli potratu, a mezi potíže se prý počítá i zarudnutí místa vpichu. Můj gynekolog se vyjádřil, že za celou svou praxi se s potížemi nesetkal. Přesto jsme s partnerem pro jistotu vybrali Panorama test +, cena 16 tis. Výsledek po osmi pracovních dnech a je naštěstí negativní, malá pravděpodobnost vybraných genetických vad (DS a některé další). Protože se zmíněný otok může vztahovat i na srdeční onemocnění, v 16. týdnu půjdu ještě na ultrazvuk se zaměřením na srdeční činnost. Myslím, že i při pozitivním výsledku screeningu je riziko relativně malé, takže je dobré zachovat úplný klid, ale na druhou stranu - proč nevyužít dostupných prostředků pro získání jistoty. Proto se to vlastně celé nabízí.
Všem s pozitivním výsledkem screeningu přeju dobrou náladu, pevné nervy a hlavně negativní výsledky upřesňujících testů a vyšetření. Sdílejte své zkušenosti, informace jsou vždycky pomoc. Tím i děkuju za založení této diskuze a za příspěvky v ní.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.17 14:47

Ahoj, pro ty kdo o Panoramě uvažují, také se podělím o nedávnou zkušenost. Test Panorama jsem podstoupila ve FN Motol na genetice, stál 12tis Kč. Pan doktor nabízel ze 3 různých testů které v současnosti dělají: Harmony, PrenatalSafe a Panorama. Panoramu doporučoval z důvodu že je oproti jiným testům dělaná zcela jinou lepší metodou. Vyhodnocuje je laboratoř v Plzni, která vzorky v licenci zpracovává, jedná se o americký test. Uvádějí i % fetální frakce a zdarma pohlaví. Nicméně kamarád gynekolog mě od těchto testů zrazoval že zdaleka nemají spolehlivost na kterou se odkazují - jedná se pouze o screening, nikoliv diagnostickou metodu, jako např. AMC.

 
elue
Kecalka 205 příspěvků 02.04.18 11:56

Ahoj, nevíte prosím, kdo test Panorama provádí v Brně? Moje gynekoložka ho nedělá.

 
Evicka44
Nováček 1 příspěvek 03.05.18 13:03

Ahoj, mohu se zeptat, zda jste tu některá jako já, kterou museli odebírat třikrát na Panorama test?


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >


Reklama