Testování kosmetiky na zvířatech

209
13.10.19 13:17

Testování kosmetiky na zvířatech

Zdravím,
nemáte někdo odkaz na nějaké nejnovější stránky se seznamem firem, které testují a netestují na zvířatech? Manžel mi nevěří, že existují firmy, které netestují a věřím, že snad některé ne a že snad budou k sehnání.
Já dělám Avon a asi končím, protože jsem vždy žila v domnění, že netestuje a maminka mi volala, že se teď dočetla, že ano, dokonce snad o tom i lhali a jsou na černé listině. Škoda, bavilo mě to, ale zákaznic jsem stejně moc neměla a když už mamka nechce objednávat, nemá to moc smysl… Třeba existuje neco jiného, nevíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35382
13.10.19 13:22

Tady je nějaký seznam takové kosmetiky, ovšem jak je relevantní, to nevím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
13.10.19 13:25

@Tiger-lily já jsem taky nějaké našla, ale právě nevím, jak jsoi pravdivé a jak jsou staré.. Právě ten avon dřív snad netestoval, mívali i na katalogu tlapičku nebo nějaký znak, že netestují, teď jsem se o to pár let nezabývala dozvím se tohle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6109
13.10.19 13:26

@Katka372 Ano avon testuje, nikdy neměl certifikát. Ale vím, že firmy jako avon, mary kay, oriflame atd o tom rády mlži a lžou, takže i prodejkyne často neví. Třeba Marykay se honosila certifikátem dávno potom, co jim ho odebrali. Já používám seznam Peta a pak teda dělám to, že kdykoliv si kupuji novou značku, tak si ji pohledam na netu. Legislativa je šíleně děravá a třeba firma má certifikát, ale firma, co tuhle vlastní, vesele testuje. Pokud umíš anglicky vše to ale snadno najdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
13.10.19 14:15

Co já vím, je hlavní problém v tom, že firmy třeba samy netestují na zvířatech, ale buď používají složky, které otestoval někdo jiný, nebo ty, které byly testované v minulosti. Řekla bych, že je to hodně neprůhledné :nevim: Možná zkusit najít nějakou veganskou kosmetiku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
846
13.10.19 16:04

@Ba-stet vidis, to me nikdy nenapadlo, ze pouzivaji uz otestovane nekym jinym 8o :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
13.10.19 17:09

@milktea Abych pravdu řekla, nevím, jestli se to nezpřísnilo, četla jsem o tom článek asi před 10 lety a vyloučilo to prakticky všechny takové ty obecně známé značky… Jak je to teď, netuším. U dekorativní kosmetiky si nemůžu moc vybírat, šampon mám veganský, tělovou kosmetiku si míchám sama nebo používám jednodruhové oleje, másla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama