Testy krevní skupiny u miminek nemocnice Milosrdných bratří Brno

Napsat příspěvek
Velikost písma:
5307
23.2.17 20:35

Ne ani Bohunice nedělají běžně skupinu novorozence, pokud matka není buď skupina 0 nebo Rh- faktor. V těchto případech dělají skupinu dítěte všechny porodnice, je jedno do které vlezeš. Pokud chceš znát skupinu dítěte můžeš mu ji jako samoplátce nechat udělat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14637
23.2.17 20:35

@Lenka 80 Případně se to stejně musí otestovat, nelze spoléhat na nějaké písmenko v kartě nebo třeba v peněžence.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7323
23.2.17 20:36
@bartsch píše:
Matka nemusí být jen Rh-, dělá se to i u dětí, jejichž matka má krevní skupinu 0. To pak dělají i u Milosrdných a máš to v propouštěcí zprávě.

Nevíš z jakého důvodu? Proč když má 0?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
90
23.2.17 20:36

Rodila jsem tam naposledy r. 2015 a krevní skupinu jsem měla v propouštěcí zprávě pro doktora. Jsem Rh+teď dočítám komentář, jsem 0 tak asi proto.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12651
23.2.17 20:38

@Lenka 80 No, on žádný zdravotník nedá dítěti krev podle toho, co ví jeho matka, nebo, co má napsáno v průkazce (např. moje sestra tam měla skupinu napsamou špatně). Dají O- a jakmile jsou hotové rozbory, tak nasadí konkrétní.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
507
23.2.17 20:38

@Lenka 80 Jsem dárce. Ale jsem 0+, to až tak vzácné není ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6661
23.2.17 20:39
@skubaneq píše:
@Lenka 80 No kdyby se něco stalo, automaticky dávají 0-. Ale je fajn to vědět i tak.

Já mám 0+, děti B+. Ono se to zjišťuje i kvůli možným protilátkám. Ty mohou být i u kr. skupiny 0. Měla jsem je u druhého dítěte, v těhotenství byly naprosto v pořádku, vytvořily se těsně před porodem a syn měl tak velmi silnou žloutenku. Musel skoro na týden na kapačky pod světlo a byl zákaz kojení, MM bylo těch protilátek plné a žloutenka se tak kojením zhoršovala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
507
23.2.17 20:39

@Lenka 80 přesně tak. Dávají vždycky 0-. Mně se na krevní skupinu ptali před každou operací. Ale pokud ji nedoložíš průkazkou dárce, nebo jinou oficiální zprávou, nehledí na to, co jim řekneš.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6661
23.2.17 20:41
@Pomka píše:
Nevíš z jakého důvodu? Proč když má 0?

U 0 bývá také problém s protilátkami, mně se to stalo u druhého dítěte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7323
23.2.17 20:41
@Lenka 80 píše:
@skubaneq a jsi darce? Mela bys ;) je to vzacna krev :)

Skupina 0 je tuším nejčastější :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7323
23.2.17 20:43
@bartsch píše:
U 0 bývá také problém s protilátkami, mně se to stalo u druhého dítěte.

Tak to jsem vůbec netušila. Já mám skupinu 0- a dceři ji po porodu taky zjišťovali, ale myslela jsem, že se bere v potaz jen ten Rh faktor.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6661
23.2.17 20:43
@Pomka píše:
Skupina 0 je tuším nejčastější :D

https://cs.m.wikipedia.org/…3%AD_skupina

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12651
23.2.17 20:43

@Pomka ona je vzácná ne ve smyslu malého výskytu, ale potřeby - 0 neg můřeš dát komukoliv za jakýchkoliv okolností (univerzální dárce)
naproti tomu AB+ je zase univerzální příjemce (můžeš mu dát jakoukoliv krev)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7323
23.2.17 20:57
@jessikka píše:
@Pomka ona je vzácná ne ve smyslu malého výskytu, ale potřeby - 0 neg můřeš dát komukoliv za jakýchkoliv okolností (univerzální dárce)
naproti tomu AB+ je zase univerzální příjemce (můžeš mu dát jakoukoliv krev)

Já vím, můžu ji dát komukoliv. Myslím si ale, že 0- není zas tak běžná. Častá je 0+.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Seznam porodnic a jejich recenze na eMiminu

Kde přivedete na svět své miminko?

Přečtěte si hodnocení všech českých porodnic a vyberte tu, kde mají skvělou lékařskou péči a příjemné sestřičky.

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková